• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

CO2 Diffúzor

Te
Sziasztok!

Aquario Diffúzorokhoz milyen nyomás a legideálisabb?
Teljesen mindegy mire állítod a reduktort. A tűszelep után torlónyomás alakul ki, ha 4 bárra állítod és beállítod 3bps re ugyanannyi nyomás lesz a csőben a tűszelep után mint 2bár 3bps mellett. A kialakult nyomást a diffi anyagi minősége határozza meg, vagyis hogy adott gáz milyen nyomáson jut át először rajta. Innentől az időegység alatt átáramlott gáz persze emel valamit a nyomáson, de a min megindulási nyomáshoz közelít, mert a feleslegles nyomás fog buborékok formájában távozni. Éppen emiatt, a rossz porlasztású diffúzorok esetében az "emelj a nyomáson" tanács teljesen haszontalan. Csak akkor számítana ha a reduktor kimenő nyomása annyira kicsi lenne h nem fújja meg a difit.
 
1,5-2,5 ig hasznaltam mar. Gond nelkul. Ugy vettem eszre jobb az alacsonyabb tartomany mert a tuazeleppel konnyebb banni, ha nem tized mm-eket kell allitani, hanem nagyobb mozgast enged.
 
Tudtok ajánlani olyan diffuzort amely kis nyomáson működik és nem számít ha béna?

Összeraktam egy élesztős cuccot első 2 nap megy bármelyik difivel aztán már kevés a nyomás és nem jön belőle. Ha leveszem a diffúzort 2-3 hétig tolja a bubikat és majdnem az is elég a kis 30L-nek, de jó lenne valamivel azért pár darabra bontani a Co2-t. Vattát toltam oda és 2-3 bubi jön 1 helyet, de biztos van valami köztes megoldás. DC így is pont jó zöld, de nincs porlasztó ami alacsony nyomáson is porlaszt és persze nem olyan szuper?
 
Sziasztok!

Ilyet látott már valaki?

20200321_131704.jpg

Semmi extra nem történt vele (tehát nem ütögettem kalapáccsal, meg ilyenek :D ), tegnap még semmi baja nem volt, aztán éjjelre beáztattam Superge-be, összerakásánál vettem észre, hogy ereszt. Másfél éve vettem, igazából az érdekelne, hogy mennyire normális, hogy ennyi idő alatt "elfáradt".
 
Sziasztok!

Ilyet látott már valaki?

View attachment 89268

Semmi extra nem történt vele (tehát nem ütögettem kalapáccsal, meg ilyenek :D ), tegnap még semmi baja nem volt, aztán éjjelre beáztattam Superge-be, összerakásánál vettem észre, hogy ereszt. Másfél éve vettem, igazából az érdekelne, hogy mennyire normális, hogy ennyi idő alatt "elfáradt".
Szia. Sajnos kb nekemnis addig tartott ketto is. Valoszinuleg megiscsak megreped a szal ahogy az ember lehuzza a csovet rola. Bosszanto. Azota nem szedem szet hanem igy ahigy van bedugom az oldatba aztan to vizben jaratom es zsupsz vissza.
 
sziasztok,

30-as nano-m jelenleg Aquario NEO CO2 zselés cuccal üzemel, de szeretném kiváltani "rendes" palackos rendszerrel. esetleg tudjátok, hogy a mostani diffúzoromat használhatom-e tovább a palackos rendszerrel, vagy ez direkt a zseléhez van méretezve, és inkább vegyek "komolyabbat"?

(+ gondolom a hozzá adott cső felejtős)
 
sziasztok,

30-as nano-m jelenleg Aquario NEO CO2 zselés cuccal üzemel, de szeretném kiváltani "rendes" palackos rendszerrel. esetleg tudjátok, hogy a mostani diffúzoromat használhatom-e tovább a palackos rendszerrel, vagy ez direkt a zseléhez van méretezve, és inkább vegyek "komolyabbat"?

(+ gondolom a hozzá adott cső felejtős)
Ennek a difije szuper, nyugodtan használhatod palackos rendszerhez is.
Sokan külön Aquario diffúzort veszünk a nagy nyomású szetthez.
 
Sziasztok.
Magánkézből de elméletileg újként vásároltam a képen látható diffúzort, GA termékként, amit azóta már tudom hogy nem az hanem valamilyen kínai. Igazából nem olyan vészes.
Viszont ezen kívül van még itthon egy "Aquario Neo Origonal S" diffusor, amit még élesztő mellett használtam.
Szerintetek ez használható egy 60l-es üvegben, vagy kevés lenne? Jelenleg szép Lime zölden megy az üveg.

Ezen kívül bónusz kérdésként érdekelne, hogy szerintetek mennyire lehet használható egy ilyen termék?
CO2Art Inline CO2 Atomizer (12/16 mm)
Tudom, hogy a CO2Art egy új márka még a GA-ban, de hasonló termékek eddig is léteztek, nem tudom másnak van e tapasztalata ilyesmivel?

Előre is köszi mindenkinek a választ!
IMG_20230604_124039.jpg
 
Aquario Neo Origonal S" diffusor
Szerintetek ez használható egy 60l-es üvegben, vagy kevés lenne?
ha kicsit vennéd a fáradságot és utána néznél a terméknek akkor olvashattad volna, hogy pont 60L-ig elég a kicsi.


szerintetek mennyire lehet használható egy ilyen termék?
CO2Art Inline CO2 Atomizer (12/16 mm)
(1) - nincs a képbe a diffúzor.
(2) - kisebb egyenletesebb bubikat nyom, jobban terül, kevesebb Co2 használ (mini reaktor)
(3) - tisztítani ugyanúgy kell mint a diffúzort
 
ha kicsit vennéd a fáradságot és utána néznél a terméknek akkor olvashattad volna, hogy pont 60L-ig elég a kicsi.

Nem kicsit vettem a fáradtságot, hanem normálisan utána olvastam...
Gyártó max100l-t ad meg. GA a linken lévő verzióra max60l-t, viszont rengeteg külföldi fórum foglalkozik vele, hogy nem nagyon bírja a nyomást az S-es méret.
És nekem élesztővel is volt olyan tapasztalatom, hogy pont a száránál kinyomta a CO2-t a szár és a CO cső között, ezért lettem volna kíváncsi mások tapasztalatára.
 
Nem kicsit vettem a fáradtságot, hanem normálisan utána olvastam...
Gyártó max100l-t ad meg. GA a linken lévő verzióra max60l-t, viszont rengeteg külföldi fórum foglalkozik vele, hogy nem nagyon bírja a nyomást az S-es méret.
És nekem élesztővel is volt olyan tapasztalatom, hogy pont a száránál kinyomta a CO2-t a szár és a CO cső között, ezért lettem volna kíváncsi mások tapasztalatára.
amit a gyártó ad meg azt soha nem kell figyelembe venni, mert nem igaz... marketing.
Az, hogy kinyomja a co2-t, az meg azért van mert nem volt megfelelően előkészítve (áztatva) a porlasztó.
Én is használtam az "S"-est 60l-ben probléma mentesen, aztán jöttek képbe az inline diffúzorok, így váltottam rá... kevesebb vackot kell bámulnom az akvában, nem mellesleg jobb a beoldás is
 
Az, hogy kinyomja a co2-t, az meg azért van mert nem volt megfelelően előkészítve (áztatva) a porlasztó.
1 napot ázott, úgyhogy azt nem hiszem.
Nem is első nap jött a bibi, hanem 3.-4. nap környékén.
Viszont 2 palackkal ment az élesztős co2.
Így szerintem bőven 2 bar fölé szaladt a nyomás. Ezek a diffusor-ok meg szerintem nem szeretik az 1,5-1,8 bar fölötti nyomást...
De most már, hogy nem élesztős, meg próbálom megint.

A reactor-ok sajnos nálam nem játszanak mert nincs elég vízforgás, ezért agyaltam egy ilyen külső diffusor-ban.
 
1 napot ázott, úgyhogy azt nem hiszem.
Nem is első nap jött a bibi, hanem 3.-4. nap környékén.
Viszont 2 palackkal ment az élesztős co2.
Így szerintem bőven 2 bar fölé szaladt a nyomás. Ezek a diffusor-ok meg szerintem nem szeretik az 1,5-1,8 bar fölötti nyomást...
De most már, hogy nem élesztős, meg próbálom megint.

A reactor-ok sajnos nálam nem játszanak mert nincs elég vízforgás, ezért agyaltam egy ilyen külső diffusor-ban.
Ezt azért nem osztom, én 2,5báron használtam és használok most is mindent.
 
Sziasztok.
Magánkézből de elméletileg újként vásároltam a képen látható diffúzort, GA termékként, amit azóta már tudom hogy nem az hanem valamilyen kínai. Igazából nem olyan vészes.
Viszont ezen kívül van még itthon egy "Aquario Neo Origonal S" diffusor, amit még élesztő mellett használtam.
Szerintetek ez használható egy 60l-es üvegben, vagy kevés lenne? Jelenleg szép Lime zölden megy az üveg.

Ezen kívül bónusz kérdésként érdekelne, hogy szerintetek mennyire lehet használható egy ilyen termék?
CO2Art Inline CO2 Atomizer (12/16 mm)
Tudom, hogy a CO2Art egy új márka még a GA-ban, de hasonló termékek eddig is léteztek, nem tudom másnak van e tapasztalata ilyesmivel?

Előre is köszi mindenkinek a választ!
View attachment 176367

Kérdezd @eMZé -t.

Kéremszépen már megint ki tudja hány hét után hétvégén brutális karbantartás, vízcsere és szűrő takarítás volt. A szűrő utoljára 2023.02.01. volt takarítva. Akkor kapott 2 zacsi zsír új Purigent. Most nem néztek ki túl jól:
View attachment 175954
A perlon sem újszerű:
View attachment 175955
A Co2 beoldással mostanában nem voltam kibékülve. A bubi számlálón megszámlálhatatlanul sok CO2 ment át, de a DC csak sötét zöld volt. Sajnos a 8~9 éves ADA diffiből már leginkább csak hatalmas bubik jöttek. Pár hónapja az indításnál még segített rajta, hogy felpolíroztam vizesen 400-as papírral, de mostanra sajnos eljött a csere ideje. A reaktor lenne a legjobb megoldás erre a méretre, de sajnos az Iwaki pumpa nem díjazta. Így tegnap a GA-ban diffúzorokat nézegettem, míg az egyik 60-as akváriumban arra lettem figyelmes, hogy nincs difi. Benéztem hát a szekrénybe és meglepetésemre egy jóképű inline difit találtam. A GA webshopban nincs inline difi, így elkaptam Danit és Tomit. Vele távoztam:View attachment 175956
Korábban használtam már ilyen megoldást, de akkor az egész akváriumban köd volt tőle. Ennél a lily 15 centis hatósugarában van egy minimális köd, de aztán semmi.
 
1 napot ázott, úgyhogy azt nem hiszem.
Nem is első nap jött a bibi, hanem 3.-4. nap környékén.
Viszont 2 palackkal ment az élesztős co2.
Így szerintem bőven 2 bar fölé szaladt a nyomás. Ezek a diffusor-ok meg szerintem nem szeretik az 1,5-1,8 bar fölötti nyomást...
De most már, hogy nem élesztős, meg próbálom megint.

A reactor-ok sajnos nálam nem játszanak mert nincs elég vízforgás, ezért agyaltam egy ilyen külső diffusor-ban.

Nincs ilyen, hogy nem szeretik. Más nyomás kell a fehér diffúzoroknak, más az aquarionak, más a bazookának és az inline difinek is az optimális működéshez.
Nagyjából emelkedő sorrendben írtam. Fórumon rákeresve már leírtam korábban melyiknek mennyi kell.

Bármelyik ragasztott diffúzor szétmehet, ha a ragasztás megadja magát. Az élesztősőd még 2 palack mellett is elmarad egy rendes nagynyomású palackos rendszertől. Biztosan nem ez volt a gond. Egyszerűen hibás volt a porlasztó ragasztása.
 
Ezen kívül bónusz kérdésként érdekelne, hogy szerintetek mennyire lehet használható egy ilyen termék?
CO2Art Inline CO2 Atomizer (12/16 mm)
Tudom, hogy a CO2Art egy új márka még a GA-ban, de hasonló termékek eddig is léteztek, nem tudom másnak van e tapasztalata ilyesmivel?

Én lassan 1,5 éve használok inline diffúzort. Egy Qanvee kínait meg van egy ilyen Co2 art is nem olyan régóta. Én szeretem ezt a megoldást. Takarítani macerásabb, mert szét kell szedni a csövezést meg a difit is, de cserébe ritkán kerül erre sor. Ha tervezel venni, mindenképp vegyél mellé egy plusz csere betétet, hogy ne álljon az egész karbantartás a betét áztatása, tisztítása miatt. Csak kicseréled a betétet, a rendszert összerakod aztán a használt betétet később beáztathatod majd.
 
Back
Oldal tetejére