• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos CO2 beoldás - difi, atomizer, reaktor

Vettem ugyan tisztító folyadékot, de ha azzal nem sikerül, kipróbálom. Köszönöm!
Egy másik megoldás, a vegyszerek semlegesitése, ami minden háztartásban található, a eccet. 20% eccet, elég sok vegyszert semlegesíti. 2 óra ecetes áztatás után, csak le kell öblíteni hideg vízzel.
 
Egy másik megoldás, a vegyszerek semlegesitése, ami minden háztartásban található, a eccet. 20% eccet, elég sok vegyszert semlegesíti. 2 óra ecetes áztatás után, csak le kell öblíteni hideg vízzel.
Igen, a papagájoknál is azt használom.
 
JBL Proflora direct diffúzorral kapcsolatban van valakinek tapasztalata?
A CO2Art inline atomizere miben tér el?
Jobbak ezek a cuccok mint egy aquario neo difi?
Nem tudom rávenni magam egy 30+os reaktorra.... :/ és a helyem se túl sok a szekrényben

60P akvárium, OASE Biomaster 350es szűrő,
 
Nekem a zseléssel volt gond vettem egy DOOA d15-t, azon se jött semmi. Összedobtam egy nagynyomású szettet, simán megy. A mini Neo Aquarionak kell idő, mire megindul, de utána porszem nagyságú bubikat nyom. Én most a minap ki is cseréltem az újban. A másik kicsit nagyobb bubikat csinál, azok még a 30 literesben elúsznak mindenhova.
Szóval a kérdésedre a válasz:megéri az árát.
 
JBL Proflora direct diffúzorral kapcsolatban van valakinek tapasztalata?
A CO2Art inline atomizere miben tér el?
Jobbak ezek a cuccok mint egy aquario neo difi?
Nem tudom rávenni magam egy 30+os reaktorra.... :/ és a helyem se túl sok a szekrényben

60P akvárium, OASE Biomaster 350es szűrő,
Nálam a JBL Proflora egész jól teszi a dolgát. Pár buborék azért van az akvában, de nem mondanám nagyon nagynak. Én sokkal jobban be tudtam vele lőni a CO2 szintet, mint pl az Aquario difivel.
 
George Farmer egyik videója alatt is feltettem a kérdést, azt írta, hogy a CO2Artos sokkal jobb... szóval úgy döntötten beszerzek egyet :)
 
George Farmer egyik videója alatt is feltettem a kérdést, azt írta, hogy a CO2Artos sokkal jobb... szóval úgy döntötten beszerzek egyet :)
Kinai csore szerelhetom is van, ha esetleg egyre gondolunk, akkor az valoban jobb. Tokeletesen porlaszt, viszont ket hatranya van. Egyik eleg nagy nyomas szukseges az uzemelteteshez. A masik, nem szetszedheto igy a tisztitasa maceras lehet. Mondjuk en lerendezem egy kis domesztosszal es ecettel. 😜
 
NEW CO2Art Inline CO2 Aquarium Atomizer Diffuser System - ha ezt beírod akkor kidobja. Rendelek hozzá csere porlasztókövet is, így kicsit egyszerűbb lesz :)
Kíváncsi lennék a véleményedre, ha ránézel megköszönöm :)

Kinai csore szerelhetom is van, ha esetleg egyre gondolunk, akkor az valoban jobb. Tokeletesen porlaszt, viszont ket hatranya van. Egyik eleg nagy nyomas szukseges az uzemelteteshez. A masik, nem szetszedheto igy a tisztitasa maceras lehet. Mondjuk en lerendezem egy kis domesztosszal es ecettel. 😜
 
NEW CO2Art Inline CO2 Aquarium Atomizer Diffuser System - ha ezt beírod akkor kidobja. Rendelek hozzá csere porlasztókövet is, így kicsit egyszerűbb lesz :)
Kíváncsi lennék a véleményedre, ha ránézel megköszönöm :)
Aaa, nekem nem ez van, hanem ilyenek.. Ha jol latom ezt mar szet lehet szedni. Biztos szepen fog porlasztani, ezen a teren nincs veluk gond. Egy visszafolyasgatlot kozvetlen az atomizer ala is tegyel, mert az atfolyo viz nyomasara jobban atereszt a porlaszto, mint amikor csak az akvaba van logatva egy difi. Es hetente ezeket kell tisztitani.. megint csak az atfolyo viz hatasa miatt.. de amugy tok jo szerkezetek..
20200224_124443.jpg
 
Még a bubiszámlálón agyalok, hogy miként építsem be.. csak a sima Greenworksös üveg van
Köszönöm a jó tanácsot a dupla viszafolyásgátlóval!!
 
Még a bubiszámlálón agyalok, hogy miként építsem be.. csak a sima Greenworksös üveg van
Köszönöm a jó tanácsot a dupla viszafolyásgátlóval!!
Nincs mit! En 3m gyorskotegelovel rogzitettem a palack oldalara kozel a reduktorhoz. Ugy is csak addig fogod figyelni, amig beallitod a szintet.
 
Az Aquario diffúzor(ok) felvizesedése mennyire gyakori jelenség? Vettem 3 db-ot, egy van használatban nagynyomású rendszeren, 2 bar nyomás mellett, és simán belemegy a víz éjszaka. (Ugyan még nem telik meg teljesen, mert van 3-4 mm légtér a porlasztó és a diffúzor testben lévő vízszint között, de tartok tőle, hogy előbb-utóbb tele lesz.)
 
Az Aquario diffúzor(ok) felvizesedése mennyire gyakori jelenség? Vettem 3 db-ot, egy van használatban nagynyomású rendszeren, 2 bar nyomás mellett, és simán belemegy a víz éjszaka. (Ugyan még nem telik meg teljesen, mert van 3-4 mm légtér a porlasztó és a diffúzor testben lévő vízszint között, de tartok tőle, hogy előbb-utóbb tele lesz.)

Nekem mindig megtelik olyan 3/4-ig, de teljesen még sosem telt meg másfél év használat alatt. De szerintem ez semmilyen problémát nem okoz, ha megtelne sem, induláskor kinyomná gondolom.
 
Az Aquario diffúzor(ok) felvizesedése mennyire gyakori jelenség? Vettem 3 db-ot, egy van használatban nagynyomású rendszeren, 2 bar nyomás mellett, és simán belemegy a víz éjszaka. (Ugyan még nem telik meg teljesen, mert van 3-4 mm légtér a porlasztó és a diffúzor testben lévő vízszint között, de tartok tőle, hogy előbb-utóbb tele lesz.)

Nem okoz gondot. A legtöbb diffúzor hasonlóan viselkedik. ADA stb beleértve.
 
Az Aquario diffúzor(ok) felvizesedése mennyire gyakori jelenség? Vettem 3 db-ot, egy van használatban nagynyomású rendszeren, 2 bar nyomás mellett, és simán belemegy a víz éjszaka. (Ugyan még nem telik meg teljesen, mert van 3-4 mm légtér a porlasztó és a diffúzor testben lévő vízszint között, de tartok tőle, hogy előbb-utóbb tele lesz.)
Nalam is ilyen minden difi.. en tettem egy visszafolyasgatlot az u profilhoz, igy nem sok viz jut bele, igy gyorsabban kipreseli az indulo co2.
 
Back
Oldal tetejére