• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos CO2 beoldás - difi, atomizer, reaktor

Sziasztok!

Ma beüzemelésre került az Aquacare reaktor. A problémám az hogy mikor beér a reaktorba a Co2 akkor azt látom, hogy egyből benyomja az áramlás az akváriumba a co2-t és még hangot is ad, bugyborékol egyet és már megy is be.. Nincs bypass ágam, az lenne a probléma hogy a szűrő túl nagy teljesítményű és a co2 nem tudja átjárni azt a kis tartályt? csak mert akkor kell vennem egy bypasst SOS-ben. mi a véleményetek erről?

Köszönöm szépen!
ugye ezt irtam! hogy bypassal vedd meg!
 
Sziasztok!

Ma beüzemelésre került az Aquacare reaktor. A problémám az hogy mikor beér a reaktorba a Co2 akkor azt látom, hogy egyből benyomja az áramlás az akváriumba a co2-t és még hangot is ad, bugyborékol egyet és már megy is be.. Nincs bypass ágam, az lenne a probléma hogy a szűrő túl nagy teljesítményű és a co2 nem tudja átjárni azt a kis tartályt? csak mert akkor kell vennem egy bypasst SOS-ben. mi a véleményetek erről?

Köszönöm szépen!
es arra figyelj hogy a nyomäsnak sem kell elernie a 2bar-t reaktorrol beszelünk ellenälläsa nicsen a gäznak mint a difi eseten!
 
ugye ezt irtam! hogy bypassal vedd meg!
es arra figyelj hogy a nyomäsnak sem kell elernie a 2bar-t reaktorrol beszelünk ellenälläsa nicsen a gäznak mint a difi eseten!

Fene egye meg, átsiklottam efölött hogy azzal vegyem. na nem baj, úgyis kell növénytáp, akkor gyorsan a kosárba rakom, pár napig meg had pöfékeljen :D Akkor beállítom 2 bar nyomásra a cuccot, azt hiszem difinél is 2 bar volt. vagy menjek alá?
 
Fene egye meg, átsiklottam efölött hogy azzal vegyem. na nem baj, úgyis kell növénytáp, akkor gyorsan a kosárba rakom, pár napig meg had pöfékeljen :D Akkor beállítom 2 bar nyomásra a cuccot, azt hiszem difinél is 2 bar volt. vagy menjek alá?

reaktornak kb. nulla túlnyomás kell... Azért nulla, mert nyílt rendszerbe nyomod be a gázt, gyakorlatilag az egyetlen ellenoldali nyomás a reaktor felett lévő vízoszlop nyomása (a reaktor és a lilly pipe közti függőleges távolság). Tehát nemhogy 2 bar nem kell, még 1 sem...

Egyébként 2 bar-ral hány bps-sel mész? :O
 
reaktornak kb. nulla túlnyomás kell... Azért nulla, mert nyílt rendszerbe nyomod be a gázt, gyakorlatilag az egyetlen ellenoldali nyomás a reaktor felett lévő vízoszlop nyomása (a reaktor és a lilly pipe közti függőleges távolság). Tehát nemhogy 2 bar nem kell, még 1 sem...

Egyébként 2 bar-ral hány bps-sel mész? :O

Le van állítva a rendszer, holnap akartam belőni, csak kiderült hogy hibás a reactor. gyárilag nincs rendesen megragasztva a befolyó ág (konkrétan a felső felén nincs ragasztó) és könnyezik a cucc, most várok a GA válaszára hogy erre lesz-e megoldás vagy ragasztgatnom kell. Sajnos.. ezért holnap valószínűleg megy vissza a porlasztó ideiglenesen aztán majd kiderül mi lesz ezzel a nyavalyával. akkor letekerem a nyomást 1 alá és majd belövöm. Amúgy egy 120 liter környéki akváriumnak hány bps-re lehet saccra szüksége? :) difinél pörög mint a nyavalya aztán éppen csak zöld, erről azt olvastam hogy azért jócskán takarékosabb. Csak ne eresztene... :D
 
Le van állítva a rendszer, holnap akartam belőni, csak kiderült hogy hibás a reactor. gyárilag nincs rendesen megragasztva a befolyó ág (konkrétan a felső felén nincs ragasztó) és könnyezik a cucc, most várok a GA válaszára hogy erre lesz-e megoldás vagy ragasztgatnom kell. Sajnos.. ezért holnap valószínűleg megy vissza a porlasztó ideiglenesen aztán majd kiderül mi lesz ezzel a nyavalyával. akkor letekerem a nyomást 1 alá és majd belövöm. Amúgy egy 120 liter környéki akváriumnak hány bps-re lehet saccra szüksége? :) difinél pörög mint a nyavalya aztán éppen csak zöld, erről azt olvastam hogy azért jócskán takarékosabb. Csak ne eresztene... :D
ha beoldódik rendessen akár 1bps is jó vagy! én evvel a reaktorral + bypass-al +2080 eheim, a bypass ága teljessen nyitva van! nem csobog nem szürcsöl hangtalanul dolgozik, beold rendessen majdnem limezöld a droppcheker, ! a nyomás két bar mivel van mellette két akva amikbe difi van s oda kell a nyomás de 3om áramlásszabályzóval megoldom a dolgot. nekem kb 1bps a mennyiség. 1bár alá teheted a nyomást nyugodtan!c0829d3cb59934c0ad33294c9046d98a.jpg88d2f4c1c240ec4933d6eba9b561f330.jpg
 
ha beoldódik rendessen akár 1bps is jó vagy! én evvel a reaktorral + bypass-al +2080 eheim, a bypass ága teljessen nyitva van! nem csobog nem szürcsöl hangtalanul dolgozik, beold rendessen majdnem limezöld a droppcheker, ! a nyomás két bar mivel van mellette két akva amikbe difi van s oda kell a nyomás de 3om áramlásszabályzóval megoldom a dolgot. nekem kb 1bps a mennyiség. 1bár alá teheted a nyomást nyugodtan!View attachment 81151View attachment 81152

Ez elég meggyőző :) Ha lezajlik a probléma megoldása akkor beüzemelem rendesen, addig holnaptól megy sajnos tovább az aquario difi, de remélhetőleg megoldódik hamar a dolog, ha más nem akkor PVC ragasztó és beragasztom. Csak hát egy fél napos eszköztől ami nem olcsó nem ezt várná az ember, de reménykedjünk hogy csak egyszeri probléma.. :)
 
Ez elég meggyőző :) Ha lezajlik a probléma megoldása akkor beüzemelem rendesen, addig holnaptól megy sajnos tovább az aquario difi, de remélhetőleg megoldódik hamar a dolog, ha más nem akkor PVC ragasztó és beragasztom. Csak hát egy fél napos eszköztől ami nem olcsó nem ezt várná az ember, de reménykedjünk hogy csak egyszeri probléma.. :)

Sziasztok!

A Green Aqua nagyon korrekten cserélte az aquacare reaktoromat csöpögés miatt, le a kalappal, pillanatok alatt másnapra tulajdonképpen meg is érkezett a csere darab.
Bekötöttem a szűrőkörbe, már negyedik napja tökéletesen üzemel csöpögés nélkül, mindenhol bilincsekkel. Vettem hozzá bypass ágat is, így állíthatom az áramlást is. A co2 nyomást levettem 0.6-0.8 bar nyomásra, bubiszám 2-3 bubi/mp. Ha jól értelmezem akkor a bypass ággal addig kell játszanom ameddig még bubikat nem látok a kijönni a lily-n?
 
Sziasztok!

A Green Aqua nagyon korrekten cserélte az aquacare reaktoromat csöpögés miatt, le a kalappal, pillanatok alatt másnapra tulajdonképpen meg is érkezett a csere darab.
Bekötöttem a szűrőkörbe, már negyedik napja tökéletesen üzemel csöpögés nélkül, mindenhol bilincsekkel. Vettem hozzá bypass ágat is, így állíthatom az áramlást is. A co2 nyomást levettem 0.6-0.8 bar nyomásra, bubiszám 2-3 bubi/mp. Ha jól értelmezem akkor a bypass ággal addig kell játszanom ameddig még bubikat nem látok a kijönni a lily-n?
ha látod a lillyn távozni a bubikat akkor az azt jelenti nagy az áramlás a reaktorban nyitnod kell a bypass ágon! ha csobog a reaktor zárni a bypasson! használd egészséggel! nem bánod meg!
 
ha látod a lillyn távozni a bubikat akkor az azt jelenti nagy az áramlás a reaktorban nyitnod kell a bypass ágon! ha csobog a reaktor zárni a bypasson! használd egészséggel! nem bánod meg!

Köszönöm szépen, beálíltottam úgy hogy némán van és a lilyn se jön csak fényévente egy micro bubi :D és szép zöld a DC, ma sikerült úgy néz ki, holnap ellenőrzés ezzel a konfiggal hogy estére mi lesz a helyzet a DC-vel, növények úgy bubiznak mint a fene pedig még csak most kezdenek fejlődni az ültetés után, jót tesz nekik biztos a beoldott víz és én is imádom hogy a difi után csak letisztult látkép van :) nem is tudom eddig min gondolkodtam, hogy nem vettem :D
 
Sziasztok.

Újra én :D Szóval, tökéletesen megy minden, nem csöpög, folyik, pöfög, durrog, hangoskodik az aquacare reaktor, de mégsem érzem hogy hű de tökéletes lenne a beoldásom. beállítottam úgy hogy még ne pöfékelje egyenesen az akváriumba a Co2 bubikat, tökéletes is most, viszont látom a buborékokat abban a hengerben, a sok fekete műanyag csődarabkának (gyári töltet) kéne széttörni a Co2 buborékokat? csak mert látom hogy megtelepszenek ezeken a fekete akármiken és csak ott rugóznak, mozognak az áramláson. Ezeknek a bubiknak amint bejut a reaktorba szét kell törniük és úgy beoldódnak? vagy csak ott rugóznak, mozognak és lassan beoldódnak? Csak mert a bpm szám már elég magasan van, szinte számolni sem tudom és a DC éppen csak zöldül. GH-kh táblázat alapján bőven megvan a 25-30ppm, dc még sem meggyőző zöld. Na meg a bubiszám sem, azt hittem a difihez képest spórolhatok.
Mit gondoltok a leírtak alapján?

Köszönöm nektek! :)
 
Sziasztok.

Újra én :D Szóval, tökéletesen megy minden, nem csöpög, folyik, pöfög, durrog, hangoskodik az aquacare reaktor, de mégsem érzem hogy hű de tökéletes lenne a beoldásom. beállítottam úgy hogy még ne pöfékelje egyenesen az akváriumba a Co2 bubikat, tökéletes is most, viszont látom a buborékokat abban a hengerben, a sok fekete műanyag csődarabkának (gyári töltet) kéne széttörni a Co2 buborékokat? csak mert látom hogy megtelepszenek ezeken a fekete akármiken és csak ott rugóznak, mozognak az áramláson. Ezeknek a bubiknak amint bejut a reaktorba szét kell törniük és úgy beoldódnak? vagy csak ott rugóznak, mozognak és lassan beoldódnak? Csak mert a bpm szám már elég magasan van, szinte számolni sem tudom és a DC éppen csak zöldül. GH-kh táblázat alapján bőven megvan a 25-30ppm, dc még sem meggyőző zöld. Na meg a bubiszám sem, azt hittem a difihez képest spórolhatok.
Mit gondoltok a leírtak alapján?

Köszönöm nektek! :)
mikor indul a co2 a fényhez képest?
 
meg szerintem sok a bubi/sec is! nálam 1-2sec!/bubi és bőven zöld a Dc 245literen! 11:30kor indul pilács meg 14kor!

245 literen? Azt hogy csinálod? :D
Én szinte számolni sem tudom úgy megy és a 120 literen sötét zöld a Dc. Két Checker is van bent két fajta folyadékkal hogy hátha valamelyik csal de egy színűek. Tényleg azon agyalok hogy ez a töltet rossz és nem veri szét a bubikat vagy én már nem tudom.
 
245 literen? Azt hogy csinálod? :D
Én szinte számolni sem tudom úgy megy és a 120 literen sötét zöld a Dc. Két Checker is van bent két fajta folyadékkal hogy hátha valamelyik csal de egy színűek. Tényleg azon agyalok hogy ez a töltet rossz és nem veri szét a bubikat vagy én már nem tudom.
Ha nem veri szét a bubikat, akkor is beoldódik.
Inkább azt tudom elképzelni, hogy valamitől az akváriumból távozik túl gyorsan.
Az is lehet, hogy túl meleg a víz. A gázok a hidegebb vízben oldódnak jobban.
Nálam a Sera forgólapátos reaktora megy 1bps-el 150l-be és lime a checker. 23 fokon tartom a hőmérsékletet ventilátorokkal.
Amikor nem volt hűtésem és felment 28 fokra a víz hőmérséklete, akkor csak sötétzöld volt a checker, de növelve a bubi számot, lime lett akkor is.
Azt is el tudom képzelni, hogy túl nagy a felszíni áramlás, vagy nem keveredik rendesen az akváriumban a víz.
 
Ha nem veri szét a bubikat, akkor is beoldódik.
Inkább azt tudom elképzelni, hogy valamitől az akváriumból távozik túl gyorsan.
Az is lehet, hogy túl meleg a víz. A gázok a hidegebb vízben oldódnak jobban.
Nálam a Sera forgólapátos reaktora megy 1bps-el 150l-be és lime a checker. 23 fokon tartom a hőmérsékletet ventilátorokkal.
Amikor nem volt hűtésem és felment 28 fokra a víz hőmérséklete, akkor csak sötétzöld volt a checker, de növelve a bubi számot, lime lett akkor is.
Azt is el tudom képzelni, hogy túl nagy a felszíni áramlás, vagy nem keveredik rendesen az akváriumban a víz.

Köszönöm neked is a választ.
Sorra veszem a felvetéseket, hátha tanulok valamelyikből :)
A víz 24 fok, nyáron megy fel 25-26ra de ventiláttorral akkor hűtöm, ilyenkor már nem, szobahőmérsékleten van, nem is melegítem egyáltalán. én nem gondolnám ezt soknak.
GA lilyvel megy az eheim 2273 szűrőm ami épepncsak de körbeér az áramlás ahogy nézegettem, a berendezést is úgy alakítottam ki hogy elől elmegy és hátul visszajön az áramlás. Viszont erre én is gondoltam hogy talán kicsit kezd elfogyni ez a szűrő ereje, de megmondom az őszintét 100ezret nem nagyon akarnék befektetni egy új szűrőbe, sajnos az nagyon nem fér bele. Viszont új rotoron már gondolkodtam hogy mondjuk egy 2274es rotorja stimmel-e. Az 6 lapátos szemben az enyémmel, ami 3 lapátos. Csak nem tudom méretben egyezik-e a két alkatrész, láttam hogy sokan tuningoltak már így eheim szűrőket, és elértek nagyobb vízforgatást, konkrétan erre a típusra sajnos nem találtam egyezséget. sorozatszámban sincs sok eltérés a két alkatrész között (2273 - 763330, 2274 - 7603220). 10 ezer ft ez a rotor, lehet majd egyszer teszek egy próbát, hátha szerencsém van és megegyezik. Akkor nagyobb erőt tudnék létrehozni áramlással kevés ráfordítással és ez hátha a reaktornak is jobbat tenne. Most állítottam a hétvégén a bypass ágon még egy kicsit és lecsökkentettem a bubiszámot 2-3 bubi/másodpercre, valamint Adrian tanácsára a bekapcsolást is előrébb állítottam, nem néz ki rossznak a dolog de van még mit állítani, lehet még egy fél órával előbb bekapcsolom a jelenleginél is. tesztelgetem sajnos mást nem tudok tenni.
 
Sziasztok! Nemrég cserélni kellett a palackot, mert kifogyott és most az új szett pár nap után megállt. Egyszerűen nem jut le a gáz a porlasztóig. Az lehet sajnos, hogy megtelik vízzel a cső a visszafolyásgátlóig és a gáz nem tud átmenni rajta (szerintem)
Ha emelek a nyomáson, akkor 10 perc múlva lepukkan az illesztésnél a cső. Mi lehet a megoldás? Standard GA cuccom van, eddig jó volt.. köszi
 
Back
Oldal tetejére