• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos CO2 beoldás - difi, atomizer, reaktor

premierpark

Főkertész
Sziasztok!

A GA oldalán láttam, hogy akcós az ADA CO2 Pollen Glass diffúzor . Az ADA ajánlása alapján 60cm széles akvárium méretig használható.
Nekem 60*40*40-es akváriumom van, amihez elméletileg jó lehet. A kérdés az, hogy nagyobb akvárium mérettel használta közületek bárki?
Tervezek majd 90p-re váltani és amennyiben kevés lesz oda akkor nem vásárolnám meg szerintem. Személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi elsősorban.

Köszönöm

GaborK

Nézelődő
Sziasztok! egy fura kérdés.

Tegnapi kisebb takarítás után az esőztetőt picit jobban a diffúzor fölé húztam, ma pedig azt látom, hogy az esőztető alján gyűlik a CO2, de úgy, mintha fészket akarna rakni.
(eddig is rálógott kicsit, csak most patika tiszta és szerintem könnyebben ragadnak meg a bubik :) )

Azon gondolkodom, hogy ez most vajon..
a., Nem jó. Keringjen körbe a sok bubi és pattanjon el valahol
b., Végül is víz alatt van.. nem megy fel a bubi a felszínre, talán így beoldódik
c., Nem jó, bár nem megy fel a bubi, így ha be is oldódik hamar elillan a felszínhez közel
d., Rakosgassam a dropcheckert körbe az aksin pár napig és nézzük meg mi a helyzet.

Aquario NEO L -54L-ben, ami szép- csak nagyon közelről látható vihart tud egy átlagos napon.

Én most arra gondolok, hogy ez így nem jó és esetleg ki kéne takarítani a porlasztót... + főleg áramlással játszani picit, hogy visszatérjen a ködvihar a távolabbi részeken is - bár a porlasztó egyelőre nem tűnik eltömődöttnek, "szemrevételezéssel" még mindig ködöl :)

Dropchecker az akvárium legtávolabbi részén lime-nál sötétebb zöld ahogy szokott (ezt szándékosan itt tartom, ha ezen a ponton lenne lime, akkor túltolnám valószínűleg, ha pedig itt lenne kék, akkor már semmi nem érne el idáig. Ennek ez a gondolatmenete, persze lehet, hogy másutt lenne érdemes mérni.)

Gyukker

Legenda
Sziasztok! egy fura kérdés.

Tegnapi kisebb takarítás után az esőztetőt picit jobban a diffúzor fölé húztam, ma pedig azt látom, hogy az esőztető alján gyűlik a CO2, de úgy, mintha fészket akarna rakni.
(eddig is rálógott kicsit, csak most patika tiszta és szerintem könnyebben ragadnak meg a bubik :) )

Azon gondolkodom, hogy ez most vajon..
a., Nem jó. Keringjen körbe a sok bubi és pattanjon el valahol
b., Végül is víz alatt van.. nem megy fel a bubi a felszínre, talán így beoldódik
c., Nem jó, bár nem megy fel a bubi, így ha be is oldódik hamar elillan a felszínhez közel
d., Rakosgassam a dropcheckert körbe az aksin pár napig és nézzük meg mi a helyzet.

Aquario NEO L -54L-ben, ami szép- csak nagyon közelről látható vihart tud egy átlagos napon.

Én most arra gondolok, hogy ez így nem jó és esetleg ki kéne takarítani a porlasztót... + főleg áramlással játszani picit, hogy visszatérjen a ködvihar a távolabbi részeken is - bár a porlasztó egyelőre nem tűnik eltömődöttnek, "szemrevételezéssel" még mindig ködöl :)

Dropchecker az akvárium legtávolabbi részén lime-nál sötétebb zöld ahogy szokott (ezt szándékosan itt tartom, ha ezen a ponton lenne lime, akkor túltolnám valószínűleg, ha pedig itt lenne kék, akkor már semmi nem érne el idáig. Ennek ez a gondolatmenete, persze lehet, hogy másutt lenne érdemes mérni.)
Miért nem teszed a difit az esőztetővel szembe?

GaborK

Nézelődő
Tényleg csak a bubikról szólt a kérdés az esőztetőn, hogy vajon hogyan viselkednek.
Nem kötegszem, csak érdekelt a dolog :) Az összkép ideiglenes volt, a co2 rendszer előbb érkezett kb 2 héttel mint a lily (tegnap cseréltem le az esőztetőt, a lily már a difivel szemben lakik, az elszívó pedig a lily alatt) és kísérleteztem.
Egyelőre úgy fest az esőztetős elhelyezés szerencsésebb volt (a bubik most tovább vannak "lent", de kevésbé szőnyeg jellegű, inkább kavarog az akvárium felében - szemre, persze az is lehet, hogy ez már jobb mint volt, remélem kiderül idővel és pár kísérlettel :) )

+ megpróbálom a lilyt rakosgatni pár centit ide-oda. És köszönöm! :) tényleg nem kötegszem, csak gondolkodom hangosan.

A következő az lesz, hogy megpróbálok ideiglenesen betenni a vízbe kis "zászlócskákat" (fogpiszkáló? + ada növény kötöző, sacc 10 percre összesen ) és megnézem mit mutat az áramlás irány. Ismét csak gondolkodom, ha az "iparban" működik, hátha itt is mutat valamit. Középen van egy sziget szerű fa, amit körbe kéne "fújjon" a lily, ez meg is történik de szerintem lehetne rajta javítani és ezt nézném a zászlókkal, bubi nélkül és relative gyorsan, hogy mikor mi történik, a lily helyzetétől függően.

Valószínű az lenne ideális nekem, ha az üveg hajlított lenne mint a Scaper's Tankon, de terelőket betenni picit durva lenne :D

Utoljára módosított:

Ivan77

Kertész segéd
Sziasztok!
Egy ideje bújom a fórumot, amit látok hogy a társaság nagy része vagy diffúzort használ, vagy reaktort. Az inline diffúzorról viszont csak annyit találtam, hogy teleköpi az akváriumot bubival. Lehet butaság amit kérdezek, de azt próbálta már valaki, hogy a normál kb 1M műanyag cső helyett mi történik, ha 6-8-10M-t használunk az üvegkifolyó előtt?

Utoljára módosított:

Gyukker

Legenda
Sziasztok!
Egy ideje bújom a fórumot, amit látok hogy a társaság nagy része vagy diffúzort használ, vagy reaktort. Az inline diffúzorról viszont csak annyit találtam, hogy teleköpi az akváriumot bubival. Lehet butaság amit kérdezek, de azt próbálta már valaki, hogy a normál kb 1M műanyag cső helyett mi történik, ha 6-8-10M-t használunk az üvegkifolyó előtt?
Ahogy @SafE84 írja jelentős lesz a szűrő gyengülésed.. továbbá az is hátránya az inline difinek, hogy nagyon hamar koszolódik és némelyiket szét se lehet szedni a tisztításhoz. Én mindenképp reaktort javasolnék, de ha nem fér bele a költségvetésbe akkor már inkább egy akril belső difi.

SafE84

Kertész szaki
Köszönöm a választ! 👍
A kérdéseimre gyakorlatilag mindig megtalálom a választ egy kis kutatás után, de ez valahogy nem szerepelt sehol sem!
"Általános szabály, hogy az 1”-os cső hosszának (a vízszintesen fekvő részének is) 2%-a emelőmagasságnak minősül, 3/4”-os cső esetében ez 8%, míg 1/2”-os tömlő esetén 40%."
Bár nem pont akvarisztika, de az emelőmagasságra vonatkozó rész ide is igaz.

Ivan77

Kertész segéd
"Általános szabály, hogy az 1”-os cső hosszának (a vízszintesen fekvő részének is) 2%-a emelőmagasságnak minősül, 3/4”-os cső esetében ez 8%, míg 1/2”-os tömlő esetén 40%."
Bár nem pont akvarisztika, de az emelőmagasságra vonatkozó rész ide is igaz.
Köszönöm a cikket, érdekes dolgokat írtak benne! 👍

Oldal tetejére