• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos CO2 beoldás - difi, atomizer, reaktor

Sziasztok! Nemrég cserélni kellett a palackot, mert kifogyott és most az új szett pár nap után megállt. Egyszerűen nem jut le a gáz a porlasztóig. Az lehet sajnos, hogy megtelik vízzel a cső a visszafolyásgátlóig és a gáz nem tud átmenni rajta (szerintem)
Ha emelek a nyomáson, akkor 10 perc múlva lepukkan az illesztésnél a cső. Mi lehet a megoldás? Standard GA cuccom van, eddig jó volt.. köszi

Pucold ki a porlasztót első nekifutásra.
 
Az megvolt. Az ADA lötyiben tisztára ázott szépen.
Porlaszto nelkul ha atmegy a gaz, akkor a porlasztod lesz a problema forrasa. Igy jartam en is, egy nehany hetes porlaszto egyik naprol a masikra adta be az unalmast. En tomeny domestosba szoktam aztatni nehany percig. Csodat tesz..
 
Szia!
Ha lepukkan, akkor dugulás van. Meg kell keresni, hogy hol.
Az lehet, hogy a pici ADA visszafolyásgátló dugult el? Mondjuk azt ki tudtam fújni és sípolt :)

De amúgy szerintem az a baj, hogy azon a 20-25 centin ami a visszafolyás gátló és a porlasztó között van, áll a víz a csőben és a gáz nem megy át ekkora vízoszlopon. Vagy ez hülyeség?
 
Az lehet, hogy a pici ADA visszafolyásgátló dugult el? Mondjuk azt ki tudtam fújni és sípolt :)

De amúgy szerintem az a baj, hogy azon a 20-25 centin ami a visszafolyás gátló és a porlasztó között van, áll a víz a csőben és a gáz nem megy át ekkora vízoszlopon. Vagy ez hülyeség?
A sorrend az akváriumból visszafelé: porlasztó, buborékszámláló, visszafolyásgátló. A csőben van víz ha nem megy a gáz, nekem nincs is külön folyadék a buborékszámlálóban mert eljut odáig az akvából a víz. Próbáld meg kifújni a visszafolyásgátlót, hátha ez a baj.
 
A sorrend az akváriumból visszafelé: porlasztó, buborékszámláló, visszafolyásgátló. A csőben van víz ha nem megy a gáz, nekem nincs is külön folyadék a buborékszámlálóban mert eljut odáig az akvából a víz. Próbáld meg kifújni a visszafolyásgátlót, hátha ez a baj.
Ahogy írtam is fentebb, azt már megsípoltattam :) szóval valszeg nem a visszafolyásgátló.

En sem használok külön folyadékot mert a porlasztóban látom a bubikat.
Viszont, ha ez normális, akkor a porlaszto lesz a ludas. Kicserélem és meglátjuk.
Köszi
 
szia! Igen, végül a porlasztó volt a ludas. Egyszerűen elromlott... vettem egy másikat, és az óta nincs gond.
sosem gondoltam volna, hogy elromlik egy porlasztó...
Azért kérdeztem mert nekem is hasonló gondom van mostanában ( a porlasztó tisztítása után ). Olyan mintha nem lenne elég "kraft" a csőben, inkább két helyen is lepukkan mintsem a porlasztón átmenne a gáz.
 
Sziasztok

Olyan problámám van hogy a reduktorom magnes szelepes hasznalatban müködik a következő a gond hogy 2 bar nyomáson müködik de amikor lekapcsol a magnesszelep masnapi bekapcsolásig 5 bar nyomásra felmegy mi lehet a probléma?
 
Azért kérdeztem mert nekem is hasonló gondom van mostanában ( a porlasztó tisztítása után ). Olyan mintha nem lenne elég "kraft" a csőben, inkább két helyen is lepukkan mintsem a porlasztón átmenne a gáz.
Sziasztok!

Ez melyik porlasztó? Nekem is ez van most a kicsi Neo Aquarioval. Most megyek venni újat.
 
Sziasztok!

Ez melyik porlasztó? Nekem is ez van most a kicsi Neo Aquarioval. Most megyek venni újat.
Szia, nekem ugyanez a fajta csak a nagy változata. Én is vettem egy újat, tegnap üzemeltem be. Most kiderül hogy én csináltam rosszul valamit ( amit nem hiszek ) vagy a porlasztóval volt valami.
 
Szia, nekem ugyanez a fajta csak a nagy változata. Én is vettem egy újat, tegnap üzemeltem be. Most kiderül hogy én csináltam rosszul valamit ( amit nem hiszek ) vagy a porlasztóval volt valami.
Nem tudom. Kipróbáltam, teljesen szárazon fújni, és átment a levegő. A kis tartályban levő vízben látszott. Vizesen már nem. Fura. Nekem mondjuk volt a zseléssel egy kis gondom. Vasárnap beüzemeltem, hétfő reggelre tele volt habbal az egész cső meg a porlasztó.
 
Auqario NEO ujraélesztése: 100% hypoba belemeriteni pár napra (akár egy hét), de a cső már ne érjen bele a hypoba.
Utána a beszivárgot hypot (ha ez nem történik meg, akkor ott már gond van) levegőpumpával kinyomni, előszőr normál állásban utána fejjel lefele hogy a maradék is kimenjen (1-1 nap).
Utána a fentiek megismétlése klór semlegesítős vizben.
 
Auqario NEO ujraélesztése: 100% hypoba belemeriteni pár napra (akár egy hét), de a cső már ne érjen bele a hypoba.
Utána a beszivárgot hypot (ha ez nem történik meg, akkor ott már gond van) levegőpumpával kinyomni, előszőr normál állásban utána fejjel lefele hogy a maradék is kimenjen (1-1 nap).
Utána a fentiek megismétlése klór semlegesítős vizben.
A pumpálást és rendes bicikli pumpával oldottam meg:) és úgy állítottam újra rendszerbe az egészet.
 
Back
Oldal tetejére