• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos CO2 beoldás - difi, atomizer, reaktor

Sziasztok! Szetetnék segítséget kérni egy újonnan vásárolt JBL külső Co2 reaktorral kapcsolatban. Minden szép és működik. :)....de... A szűrőm egy Tetra EX 1200 Plus,ami teszi a dolgát.Az akvárium 150 cm hosszú. A Co2 Drop Checker az akvárium ellentétes oldalán van az esőztetőhöz képest,tehát ahol lennie kell. A Checker még mindig sötét zöld(A folyadék új benne) tolom neki rendesen a Co2-t,de nem sokat változik. Hova megy a co2?van levegőztetésem. Talán sok? Az esőztető 3cm re a vízszint alatt, kb 5 fokkal lefelé fordítva.SEGÍTSÉG NEM ÉRTEM :)
Esőztető ha felfele van irányít azonnal kitolja a felszínre a co2-t aminek nagy része távozik. Esőztető működési elve szerintem nem kedvez a co2 beoldásnak.
150cm-es akvát amúgy is kihívás egyenletesen CO2 vel ellátni főleg ha nem reaktoros hanem inline diffúzoros.
 
Utoljára módosított:
ö egy inline diffusor nem reaktor! mit jelent hogy tolod neki rendessen, mióta van a dropchecker a vízbe? meg kéne egy két paraméter vagyis hogy mekkora a Kh szinted?
Szia! A Kh szint 6-7 között,de a Gh az sajnos 16. A Ph érték 7 es. 3 napja van a Checker az akváriumban.
 
Esőztető ha felfele van irányít azonnal kitolja a felszínre a co2-t aminek nagy része távozik. Esőztető működési elve szerintem nem kedvez a co2 beoldással.
150cm-es akvát amúgy is kihívás egyenletesen CO2 vel ellátni főleg ha nem reaktoros hanem inline diffúzoros.
Szia, az esőztető lefelé van fordítva kb 5 fokkal. Ezt olvastam a neten,mint ideális elv. megoldás
 
Én amit megpróbálnék. Egyrészt az esőztetőt úgy beállítani, hogy csak minimálisan fordozza a vízfelszínt, szóval inkább vízszintesre állítsd mert elmegy az ereje. Esőztetőt amúgy a vízfelszín alatt, és a felszín felé szokták fordítani :), ilyenkor elég jól beoldja az oxigét, ha az akvárium jellege megkívánja, de ez nekünk most nem jönne jól.
Másrést meg nincs kőbe vésve, hogy egy órával a világítás bekapcsolása előtt induljon el a CO2-t, így ezzel is nyugodtan kisérletezgethetsz. Ha ilyenkor már világosabb, mikor felkapcsol a világítás, de a nap végére visszasötétedik, akkor még lehet nyitni a tűszelepen vagy jobb beoldási megoldára kell váltani. Inline diffit én biztos lecserélném, valami reaktoros megoldásra. Volt nekem is de nem vált be, meg szét is repedt.:mad:, igaz az kínai Ista gyártmány volt. De úgy szétment, hogy előtte hetekig hozzá se volt nyúlva. problémás cucc és a GA kínálatából is eltűntek ezek.
Esőzetető lecserélésén is elgondokodnék, mert szerintem nem monzgatja eléggé át ezt a hosszú akváriumot, plusz betennék egy áramoltatót is. Lehet, hogy pont a gyenge vízmozgás az ami miatt nem zöldül rendesen a DC-d. Ez is könynen kideríthető ha közelebb teszed a kifolyóhoz.
A szűrő is elég jó. 1300 liter/h Az akvárium 400 literes
Szerintem ide kicsit kevés, mint teljesítményben, mint pedig szűrőtérfogatban. Ha eddig nem volt gondod az algával, akkor most nagy rá az esély, hogy lesz. Első CO2 szettemet dühömben ezért adtam el. Ekkora akváriumra általában már két szűrőt tesznek, nekem a 120 hosszú 243 literes alatt megy egy Eheim 2080 (1700liter/óra) és egy régi Evolution 2212 (most Atman 3338), 1200liter/óra, ez utóbbin van a DIY CO2 reaktor. Mindkettő Lily-vel és folytás nélkül üzemel.
 
Utoljára módosított:
uh ezt jo volt olvasni akkor kell a 2080 mellé egy 2078 as is? 243 literre!
Nem árt ha van ;)! Pl ha külső eszközök mint a CO2 reaktor, fütő vagy UV szürő is van a rajta, az elég jól meg tudja fogni a teljesítményét. Meg persze egy jól benövényesített akváriumban is elveszik a szürő teljesítménye. Nálam a fenti két szürő megy és mégsincs tornádó ,sőt pont ellenkezőleg. Ahogy néztem a GA-ban is az ekkora akváriumokat már eleve két szürővel üzemeltetik.
https://www.greenaqua.hu/hu//akvariumaink.html
 
Utoljára módosított:
Én amit megpróbálnék. Egyrészt az esőztetőt úgy beállítani, hogy csak minimálisan fordozza a vízfelszínt, szóval inkább vízszintesre állítsd mert elmegy az ereje. Esőztetőt amúgy a vízfelszín alatt, és a felszín felé szokták fordítani :), ilyenkor elég jól beoldja az oxigét, ha az akvárium jellege megkívánja, de ez nekünk most nem jönne jól.
Másrést meg nincs kőbe vésve, hogy egy órával a világítás bekapcsolása előtt induljon el a CO2-t, így ezzel is nyugodtan kisérletezgethetsz. Ha ilyenkor már világosabb, mikor felkapcsol a világítás, de a nap végére visszasötétedik, akkor még lehet nyitni a tűszelepen vagy jobb beoldási megoldára kell váltani. Inline diffit én biztos lecserélném, valami reaktoros megoldásra. Volt nekem is de nem vált be, meg szét is repedt.:mad:, igaz az kínai Ista gyártmány volt. De úgy szétment, hogy előtte hetekig hozzá se volt nyúlva. problémás cucc és a GA kínálatából is eltűntek ezek.
Esőzetető lecserélésén is elgondokodnék, mert szerintem nem monzgatja eléggé át ezt a hosszú akváriumot, plusz betennék egy áramoltatót is. Lehet, hogy pont a gyenge vízmozgás az ami miatt nem zöldül rendesen a DC-d. Ez is könynen kideríthető ha közelebb teszed a kifolyóhoz.

Szerintem ide kicsit kevés, mint teljesítményben, mint pedig szűrőtérfogatban. Ha eddig nem volt gondod az algával, akkor most nagy rá az esély, hogy lesz. Első CO2 szettemet dühömben ezért adtam el. Ekkora akváriumra általában már két szűrőt tesznek, nekem a 120 hosszú 243 literes alatt megy egy Eheim 2080 (1700liter/óra) és egy régi Evolution 2212 (most Atman 3338), 1200liter/óra, ez utóbbin van a DIY CO2 reaktor. Mindkettő Lily-vel és folytás nélkül üzemel.
Jó reggelt kívánok Mindenkinek!
Áramoltatóm van. Próbaképpen már alkalmaztam, de igen (szerintem nagy) vízmozgást produkál. A vitorlás halaim rendesen nekifeszülnek, mint ha tornádó lenne. 3200l/h áll a dobozán :)lehet, hogy sok? :) A co2 biztos eljutna az akvárium végébe, de a halaim is :) Egyáltalán,hogy kell ezeket beállítani? Irány, teljesítmény, stb. 60cm magas az akvárium. Ez az inline diffusor masszívnak néz ki. Szépen dolgozik és a bubik is bőségesen jönnek az esőztetőből. A Lily miért lenne jobb?És a reaktor miért lenne hatékonyabb?
 
Ez az inline diffusor masszívnak néz ki. Szépen dolgozik és a bubik is bőségesen jönnek az esőztetőből.
Szia, ez a baj hogy a bubik jönnek az esőztetőből! ami azt jelenti hogy a co2 nem oldódótt még be! valószinü az esöztetőből való távozás után a viszfelszínen távoznak! egy jól beállított reaktorból a bubik nem távoznak hanem már beoldódnak a vízbe a reaktoron belül!(y)
az esöztetö szerintem olyan az akváriumba, mintha a füvedet a kertbe sterimobbal locsolnád! :Da lily pipe meg megkeveri örvényeket csinál a vízben igy azt természetesebben mozgatja!
 
Szia, ez a baj hogy a bubik jönnek az esőztetőből! ami azt jelenti hogy a co2 nem oldódótt még be! valószinü az esöztetőből való távozás után a viszfelszínen távoznak! egy jól beállított reaktorból a bubik nem távoznak hanem már beoldódnak a vízbe a reaktoron belül!(y)
az esöztetö szerintem olyan az akváriumba, mintha a füvedet a kertbe sterimobbal locsolnád! :Da lily pipe meg megkeveri örvényeket csinál a vízben igy azt természetesebben mozgatja!
Értem és köszönöm a segítséget! A belső kis üveg diffúzorból is bubik lépnek ki, de azok ezek szerint már oldott (áldott) :) állapotban. Szóval reaktor. Már megint jól bevásároltam :) Na akkor az kb 20 százalék szűrővisszaesést eredményez.Így tényleg nem úszom meg a két szűröt.
 
És akkor az áramoltató? Szükséges és hogy? A két szűrő párhuzamosan vagy ellentétesen dolgozna?

Ha veszel megegy szurot akkor en mar nem tennek be plusz aramoltatot. Kifujja a novenyeidet :)
A masodik szurot ugy valaszd ki, hogy meretezd felul az akvadhoz kepest mert ha teszel ra egy reaktort azzal ugyis alaposan lefolytod. Nalam tobb mint 50%-os vissza esest mutatott a G6-om mikor ra kotottem a reaktort. Epp ezert en menesztettem is es jelenleg olyat hasznalok mint te. A 200lityit jol ellatja co-val, de en lilyvel hasznalom nem esoztetovel.
 
2080 eheim alatt nem állnék szóba! egy nyomó két szívó ága van, no meg a szürö felület! és kevés km errel futottat ha egy mód van rá!
 
ugy képzeld el a reaktort mit egy kamrát amibe gázt vezetsz s víz áramlik benne fentröl lefelé, majd a gáz ahogy lentröl felfelé igyekszik ugy az áramlás mindig kissebbre faragja a buborékokat s egyszer csak beoldódik teljessen persze a reaktorba kell akadájt is tenni hálót egyebet ami által a bubik könnyebben szétporladnak:cool: a hatásos müködéshez 1000l/h ás szűrő kell mindenképp s az se baj ha a reaktoron van egy bypass ág is(y) igy a szürő maradék energiája nem vész el!;)
 
És akkor az áramoltató? Szükséges és hogy? A két szűrő párhuzamosan vagy ellentétesen dolgozna?
Nálam a két lily átlósan van a két sarokban, egyik jobb elöl a másik bal hátul, így lényegében körkörösen forgatja a vizet az akváriumban. Co2 reaktorom egy Atman QZ30-as előszűrőből készült, itt egy módosítást kellett, hogy a csőcsonkokat be kellett ragasztanom, mert a tömítései nem tartotották bent a fejben összegyűlő gázt (hallottam, hogy sziszeg), de a vízet nem engedte. természetesen van bypass megkerülő ág is, de érdekes módon full kinyitott csappal is teljesen jól működik, úgy, hogy semmivel nem tömtem meg, csak van benne egy 3D nyomtatott terelőcsonk, hogy forogjon benne a víz.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok! Én egy JBL ProFlora Bio160 CO2 szettet szereztem (új). Az akvárium 128 literes. Ki akarom próbálni a növények növekedése érdekében. 80x40x40-es az akvárium és egy JBL CristalProfi e901-es szűrővel van ellátva. Kérdésem az lenne, hogy ezt csak el kell indítani és annyi? Majd magától adagolja?
A talaj egyelőre még csak kavics, kb. 2-5 mm-esek. Tudom ez nem a legjobb! :( Ez alá egyébként lehetséges, hogy tegyek növényeknek valamilyen talajt? Ha igen, melyiket, ami nem annyira drága?
 
Kérdésem az lenne, hogy ezt csak el kell indítani és annyi? Majd magától adagolja?

A megfelelo bubiszamot azert nem artana beallitanod. Kellene szerezned egy CO2 mennyiseg merot. Drop checkert. Ez mutatja neked a szintet hogy mennyi co van a vizedben. Az sem jo ha tul keves es az sem ha tul sok. Ha tul keves, akkor kb olyan mintha nem is csinalnal semmit. Megy a co de csak foloslegesen. Ha tul sok, akkor pedig a halaid egeszsegi allapotat veszelyezteted vele. Nekem is anno az egyik legfontosabb kerdesen az volt, hogy mennyi az optimalis szint. Ezt azert nehez meg mondani kivulallokent, mert sok minden befolyasolhatja ezt. Kemenyseg, PH ertek, vilagites erosseg, novenyek mennyisege, a szurod befolyo aganak a beallitasa, esoztetot,lily-t vagy mas befuvot hasznalsz.
En azt mondom a 80bpm-et siman veheted kezdo szintnek. A DC viszont nem fog azonnal reagalni a valtozasra, ha elkezdet adagolni a gazt. Kell neki ido mire elkezdi valtoztatni a szinet. A villany kapcsolas elott kb 2-3 oraval induljon el a cucc, es mire gyujtanak a lampak, addigra a DC szine legyen vilagos zold. Ez a jo ertek. Ha kesobb besotetedik, akkor a novenyek tobb co-t vesznek fel mint a beadagolt szint, szoval novelni kell kicsivel.
Lehet a profik meg javasolni fognak par dolgot, de szerintem ez a lenyeg nagyvonalakban :)
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére