• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos CO2 beoldás - difi, atomizer, reaktor

Sziasztok! A belso diffi helyere ma beuzemelesre kerult egy JBL kulso atomizer. Igy tapasztalat hianyaban, elso nekifutasra eleg furcsanak talalom a mukodeset, porlasztasat. Sokkal aprobb bubikra szamitottam..
Valoban hatekonyabb egy ilyen atomizer, mint egy belso diffi?


Nekem hosszabb a cső és ezáltal "útközben" elég jól be oldódik de szerintem nálad is mire ki ér a csőből már sok be oldódik.
 
Nekem hosszabb a cső és ezáltal "útközben" elég jól be oldódik de szerintem nálad is mire ki ér a csőből már sok be oldódik.
Nalam a helyhiany miatt csak igy oldhato meg a kulso cucc.. egy reaktort mar nem is ferne el. Kivancsi vagyok a dc holnap mit mutat. Igy szemre sokkal rosszabb, de attol meg lehetseges hogy jobb lesz, vagy lesz legalabb olyan a beoldas, mint a belso diffivel?
 
Nalam a helyhiany miatt csak igy oldhato meg a kulso cucc.. egy reaktort mar nem is ferne el. Kivancsi vagyok a dc holnap mit mutat. Igy szemre sokkal rosszabb, de attol meg lehetseges hogy jobb lesz, vagy lesz legalabb olyan a beoldas, mint a belso diffivel?


Nálam sokkal jobb lett mint belső difivel. Mondjuk nekem nem jbl van, de kb ennyi bubi érkezik az akvába.
 
Nem ezeket a külső atimízereket vonta ki a GA a kínálatából, mert tömítetlenségi gondok voltak vele? Ha jól emlékszem a kerámia mellett is szivárgott a gáz.
Nem tudom. Nagyon ugy nez ki mint ha porlasztas nelkul jutna be a gaz.. bar nekem meg nincs tapasztalatom co2-vel, ez az elso berendezesem, de nagyon ugy nez ki..
 
Akkor ma fenyt deritettem az igazsagra. Mergemben kiszedtem az atomizert a rendszerbol, mielott kihajintottam volna a kukaba kiserleteztem vele egyet. Valoban @Victor forumtarsnak volt igaza, tomitetlenseggel kuzd a szerkezet. A keramia helyett MUANYAG betet es az alatta levo tomites kozott egy az egyben porlasztas nelkul jut a gaz a vizbe. A csodafiokom melyen eppen talaltam meretben majdnem megfelelo O gyuruket, csereltem is a gyari tomitest. Egy fokkal jobb lett, de meg mindig eleg sok gaz szokik a tomites es a porlaszto betet kozott. Eggyel nagyobb gyuruvel mar jo lehetne, viszont nekem igy sem tetszene, mivel lathato, hogy a beteten at porlasztott bubik eleg nagyok. A beepitett visszafolyasgatlo sem sikerult valami jol a JBL-nek, nehany ora allas utan beragadt...
Cserelt tomitessel
Az o gyuru 0.5mm-rel vastagabb, mint a gyari tomites, es meg ez is keves a tokeletes tomiteshez. A JBL ezt jol elbakkerolta...
76084
 
Akkor ma fenyt deritettem az igazsagra. Mergemben kiszedtem az atomizert a rendszerbol, mielott kihajintottam volna a kukaba kiserleteztem vele egyet. Valoban @Victor forumtarsnak volt igaza, tomitetlenseggel kuzd a szerkezet. A keramia helyett MUANYAG betet es az alatta levo tomites kozott egy az egyben porlasztas nelkul jut a gaz a vizbe. A csodafiokom melyen eppen talaltam meretben majdnem megfelelo O gyuruket, csereltem is a gyari tomitest. Egy fokkal jobb lett, de meg mindig eleg sok gaz szokik a tomites es a porlaszto betet kozott. Eggyel nagyobb gyuruvel mar jo lehetne, viszont nekem igy sem tetszene, mivel lathato, hogy a beteten at porlasztott bubik eleg nagyok. A beepitett visszafolyasgatlo sem sikerult valami jol a JBL-nek, nehany ora allas utan beragadt...
Cserelt tomitessel
Az o gyuru 0.5mm-rel vastagabb, mint a gyari tomites, es meg ez is keves a tokeletes tomiteshez. A JBL ezt jol elbakkerolta...
View attachment 76084
Azt jó tetted hogy kicseréltem a tömítő gyűrűket. Egy kis tipp a használati utasításról, "kicsomagolás után, szétszed, darabokra, és melegvízbe összerak." Így kevesebb a esély hogy szivárogjon.
 
Azt jó tetted hogy kicseréltem a tömítő gyűrűket. Egy kis tipp a használati utasításról, "kicsomagolás után, szétszed, darabokra, és melegvízbe összerak." Így kevesebb a esély hogy szivárogjon.
Koszi, de valoszinu nalam mar nem fog tobbet uzemelni. Megy vissza a csomagolasaba es lehet felfobom az adok veszek reszre, hatha valaki lat benne fantaziat.. mondjuk eggyel nagyobb o gyuruvel tuti jo lenne, de en mar akkor sem uzemelnem be ujra. Marad a belso difi, egy uj difi..
 
Jól gondolom, hogy ha üveg difi nem a teljes felületén porlaszt az nem normális?
mekkora probléma ez?
Nagyon jó minőségűnek és tisztának kell lennie, hogy teljes felületén porlasszon. Teljesen mindegy, hogy mekkora felületen porlaszt, amíg kellően kicsi bubikkal tudja tolni a szükséges mennyiséget.
 
Gondolkodom rajta, hogy külső reaktorra váltsak. Jelenleg egy eheim exp. 250-es szűrőm van. Milyen olyan külső reaktort ajánlotok, ami “elárasztás-biztos”, tehát nem kell attól félnem, hogy úszni fog a nappalim. Ez a fő szempont, de nem vagyok a kínai termékek ellen sem. Nézegettem istás reaktort is. Mivel egyáltalán nincs tapasztalatom ebben, ezért segítségeteket várom. Egyáltalán ehhez a szűrőhöz érdemes külső reaktort venni, vagy váltani kellene szűrőt is (pl. OASE Biomaster 250-esre). Ez utóbbi szűrő mennyivel hangosabb, mint az eheim 250-es?
 
Gondolkodom rajta, hogy külső reaktorra váltsak. Jelenleg egy eheim exp. 250-es szűrőm van. Milyen olyan külső reaktort ajánlotok, ami “elárasztás-biztos”, tehát nem kell attól félnem, hogy úszni fog a nappalim. Ez a fő szempont, de nem vagyok a kínai termékek ellen sem. Nézegettem istás reaktort is. Mivel egyáltalán nincs tapasztalatom ebben, ezért segítségeteket várom. Egyáltalán ehhez a szűrőhöz érdemes külső reaktort venni, vagy váltani kellene szűrőt is (pl. OASE Biomaster 250-esre). Ez utóbbi szűrő mennyivel hangosabb, mint az eheim 250-es?
Szia

A reaktorral nincs tapasztalatom,de az oase
Nem hangosabb az eheim-nél.
Használom mindkettőt.
 
Gondolkodom rajta, hogy külső reaktorra váltsak. Jelenleg egy eheim exp. 250-es szűrőm van. Milyen olyan külső reaktort ajánlotok, ami “elárasztás-biztos”, tehát nem kell attól félnem, hogy úszni fog a nappalim. Ez a fő szempont, de nem vagyok a kínai termékek ellen sem. Nézegettem istás reaktort is. Mivel egyáltalán nincs tapasztalatom ebben, ezért segítségeteket várom. Egyáltalán ehhez a szűrőhöz érdemes külső reaktort venni, vagy váltani kellene szűrőt is (pl. OASE Biomaster 250-esre). Ez utóbbi szűrő mennyivel hangosabb, mint az eheim 250-es?
Csinálj egyet vízszűrőházból, az atombiztos lesz.
 
Gondolkodom rajta, hogy külső reaktorra váltsak. Jelenleg egy eheim exp. 250-es szűrőm van. Milyen olyan külső reaktort ajánlotok, ami “elárasztás-biztos”, tehát nem kell attól félnem, hogy úszni fog a nappalim. Ez a fő szempont, de nem vagyok a kínai termékek ellen sem. Nézegettem istás reaktort is. Mivel egyáltalán nincs tapasztalatom ebben, ezért segítségeteket várom. Egyáltalán ehhez a szűrőhöz érdemes külső reaktort venni, vagy váltani kellene szűrőt is (pl. OASE Biomaster 250-esre). Ez utóbbi szűrő mennyivel hangosabb, mint az eheim 250-es?
https://www.greenaqua.hu/hu/aquacare-kulso-co2-reaktor-12-16-13-mm.html
hibátlan!
 
Végülis egy külső diffúzor mellett döntöttem. Csájnából ~3e kemény forintért, amire veszek jó minőségű tömlőbilincset meg plusz egy Ada visszafolyásgátlót. A működési elve gyakorlatilag ugyan az, mint a tropica 4in1 belső diffúzoré. Jön a gáz, pötyög a bubi, egy cserélhető kerámiafej felett pedig átfolyik a víz. Szerintem ez így nem fojtja le a szűrőt, mert nincs lényeges szűkítés.
 
Nehany darabot tervezek kesziteni ebbol a szerkezetbol, 12/16, es 16/22 csovezeshez. 2db mar uzemel, az egyik Eheim 2224, a masik Eheim 2273-mal. Mivel nincs benne forgo, mozgo alkatresz, igy hangtalan. A csocsonkok fembol keszulnek, nem lehet letorni. A szuro teljesitmenyen valamennyit csokkent az aljaban levo szivacs miatt, de nem veszes, kb 20%... A beoldas tokeletes.
En ezekkel az Eheim idomokkal kotottem a rendszerbe.
78315
78316
 
Csinálj egyet vízszűrőházból, az atombiztos lesz.
A vízszűrő házat nem ajánlom senkinek, nekem abból volt, 2 év alatt "megette" a CO2 a belsejét, peremét. Takarítás után már nem tudtam összerakni, eresztett. Csak idő kérdése lett volna és elkezd folyni. (Ha csinálsz valamit csakis pvc-ből vagy rozsdamentes acélból.)
 
Sziasztok. Valaki meg tudná mondani hogy miért sárgul be a DC-m max 3 nap alatt Co2 beoldás nélkül???!! GA indikátor ,nano GA Drop checker , már szinte mindent próbáltam ami tudtam.Kivettem levegőre ,kb 30 perc alatt kék lesz.- vissza teszem és nem piszkálom akkor pár nap és besárgul.Ha naponta többször kiveszem és bele fújok akkor sikerül a kék és sötét zöld közötti állapotot tartani de mondom úgy hogy nem kapcsolok Co-t. Két vagy három alkalommal újra töltöttem indikátorral de ugyan az a végeredmény. Van esetleg még valami amit ki tudnék próbálni? vagy vegyek új indikátort lehet az a rossz?!
 
Back
Oldal tetejére