• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos CO2 beoldás - difi, atomizer, reaktor

Külön, ezen szerintem a bypass ágas reaktor sem segítene.

Köszi a tanácsot,
A szűrőt (OASE Biomaster 600) és a AM1000+pumpa ki és befolyó csöveit egy oldalra pakolnád
így erősítve az áramlatot, ha megy az AM+pumpa?

Hardscape még gondolom ezen változtathat, de az még csak alakulóban van a fejemben.
 
Sziasztok!
Az normális hogy a drop checker reggelre is csak világos zöld lesz'?
DIY épített szűrőházas reaktorom van egy 1000-es szűrő nyomja bypasszal beállítva.
240l az akvárium kb 2 bubi/sec el megy a CO bele a világítás előtt 2 órával bekapcsolva villanyoltás előtt 1/2 órával lekapcsolva.
Két lily pipe két oldalról elég jó felszínmozgással,este légpumpa 8 órán át.
Két drop checker van ben, kétféle folyadékkal mindkettőnél ugyanaz a világos zöld szín.
A PH-t 7.4 ről 6.5-re lenyomja a növények bubiznak TEDS 130 körűl mozog.
10 napos a start be kéne raknom az Amanokat de kicsit féltem őket.
 
Sziasztok,

Taiwan garnélákat tartok és a 6-6 alatti ph-t CO2-vel érem el.
Sajnos mostanában elég sok fejfájást okoz. 4 féle diffúzor van itthon és még így hogy kb 2.5 bubi/sec CO2 megy bele a 96 literes akvába még így is csak 6 a ph.
Ami zavaró az egészben, hogy nagyon sok a bubi a vízben. Mint egy ásványvíz. Azon gondolkodtam, hogy valamit kellene cserélni a rendszeren ami segíthet. Inlide diffúzor és atomizer jött eddig szóba, de kiváncsi vagyok a ti véleményetekre, tapasztalatotokra. Köszönöm
 
Sziasztok,

Taiwan garnélákat tartok és a 6-6 alatti ph-t CO2-vel érem el.
Sajnos mostanában elég sok fejfájást okoz. 4 féle diffúzor van itthon és még így hogy kb 2.5 bubi/sec CO2 megy bele a 96 literes akvába még így is csak 6 a ph.
Ami zavaró az egészben, hogy nagyon sok a bubi a vízben. Mint egy ásványvíz. Azon gondolkodtam, hogy valamit kellene cserélni a rendszeren ami segíthet. Inlide diffúzor és atomizer jött eddig szóba, de kiváncsi vagyok a ti véleményetekre, tapasztalatotokra. Köszönöm
Szia.
Atomizerrel ugyan az lesz a sztori. Az inline-kat nem ismerem, de a diy reaktor tokeletes bubimentes vizet tol be. Mondhatni teljes a beoldas. Szekrenybe is befer.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Én is a diy reaktort javaslom,nálam 240l-re sok a 2 bubi/sec. Ép tegnap kellet visszavennem belőle.Egy árva bubit nem látok hogy a lily bemenne, a ph-t simán letolja 6.0 alá.

Szia.
Atomizerrel ugyan az lesz a sztori. Az inline-kat nem ismerem, de a diy reaktor tokeletes bubimentes vizet tol be. Mondhatni teljes a beoldas. Szekrenybe is befer.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről

Hogyan kell készíteni? Nem kell aggódni, hogy folyat vagy csöpög? Köszi
 
Sziasztok! Van tapasztalatok olyan difivel, ami kifejezetten hangosan "cicergett"? Most Neo akrilt használok, nagyon szépen porlaszt, de teljes csendben elég zavaró frekvencián jelzi hogy működik. :)
 
Sziasztok! Van tapasztalatok olyan difivel, ami kifejezetten hangosan "cicergett"? Most Neo akrilt használok, nagyon szépen porlaszt, de teljes csendben elég zavaró frekvencián jelzi hogy működik. :)
Így van, hallatja a szódázását :D
 
A reduktoron emeleg meg a nyomást 2-2.5 bar környékére. Egy próba.
Az ötlet betalált, mert a Neo rendszernél egyértelműen hangosodik ha csökken a nyomás. A nagynyomású rendszer is elindul hamarosan, kíváncsian várom hogy milyen lesz. Egyébként nagyon szepen dolgozik a Neo akril.
 
Persze, ez szerintem tulajdonsága ennek a fajtának bár efölött nem volt soha a nyomás, do Aqua diffik is így mentek, mióta meg vettem a rendszert egy éve, azóta így van.
 
Sziasztok! Van van valakinek tapasztalata a söchting carbonatorral? Egy 116l akváriumba jó lenne?

Tapatalkkal küldve az én F3111 eszközömről
 
Sziasztok!
Találkoztatok olyannal, hogy eldugul a diffúzor?
Egy GA-s nanoról van szó kb. 2 éves és folyamatos használatban van. Pár napja vettem észre, hogy nem jön a bubi, de azt hittem, hogy a tűszelep nincs jól beállítva, a hétfői nagytakaritás után.
Most megtisztíttotam (forróvíz és e-fogkefe).
Megnyomattam úgy 3bar-ral direktbe, de csak a csövet lőtte le.
Próbálkozzak még nagyobb nyomással?
Levegős kompresszorral is meg tudnám nyomatni, csak nem tudom azt hogy bírná?
Van valakinek ilyen tapasztalata, infója?
 
Sziasztok!
Találkoztatok olyannal, hogy eldugul a diffúzor?
Egy GA-s nanoról van szó kb. 2 éves és folyamatos használatban van. Pár napja vettem észre, hogy nem jön a bubi, de azt hittem, hogy a tűszelep nincs jól beállítva, a hétfői nagytakaritás után.
Most megtisztíttotam (forróvíz és e-fogkefe).
Megnyomattam úgy 3bar-ral direktbe, de csak a csövet lőtte le.
Próbálkozzak még nagyobb nyomással?
Levegős kompresszorral is meg tudnám nyomatni, csak nem tudom azt hogy bírná?
Van valakinek ilyen tapasztalata, infója?
Dobd be hipoba. Meg jobb ha atlagos nyomas alatt hagyod. Egyszercsak megindul. Akkor vedd ki ha uzemel megfeleloen
.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Back
Oldal tetejére