• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos CO2 beoldás - difi, atomizer, reaktor

A megfelelo bubiszamot azert nem artana beallitanod. Kellene szerezned egy CO2 mennyiseg merot. Drop checkert. Ez mutatja neked a szintet hogy mennyi co van a vizedben. Az sem jo ha tul keves es az sem ha tul sok. Ha tul keves, akkor kb olyan mintha nem is csinalnal semmit. Megy a co de csak foloslegesen. Ha tul sok, akkor pedig a halaid egeszsegi allapotat veszelyezteted vele. Nekem is anno az egyik legfontosabb kerdesen az volt, hogy mennyi az optimalis szint. Ezt azert nehez meg mondani kivulallokent, mert sok minden befolyasolhatja ezt. Kemenyseg, PH ertek, vilagites erosseg, novenyek mennyisege, a szurod befolyo aganak a beallitasa, esoztetot,lily-t vagy mas befuvot hasznalsz.
En azt mondom a 80bpm-et siman veheted kezdo szintnek. A DC viszont nem fog azonnal reagalni a valtozasra, ha elkezdet adagolni a gazt. Kell neki ido mire elkezdi valtoztatni a szinet. A villany kapcsolas elott kb 2-3 oraval induljon el a cucc, es mire gyujtanak a lampak, addigra a DC szine legyen vilagos zold. Ez a jo ertek. Ha kesobb besotetedik, akkor a novenyek tobb co-t vesznek fel mint a beadagolt szint, szoval novelni kell kicsivel.
Lehet a profik meg javasolni fognak par dolgot, de szerintem ez a lenyeg nagyvonalakban :)

Köszönöm szépen a választ! Viszont nem tudom, hogy ezt a szerkezetet lehet-e időzíteni. Ahogy nézem a videókat, csak elindították és ennyi. :/
Van drop checker-t hozzá. Igaz csak egy kínai Ista.
 
Köszönöm szépen a választ! Viszont nem tudom, hogy ezt a szerkezetet lehet-e időzíteni. Ahogy nézem a videókat, csak elindították és ennyi. :/
Van drop checker-t hozzá. Igaz csak egy kínai Ista.

Az idoziteshez be kell szerezned egy magnesszelepet, amit ra tudsz kotni egy erre alkalmas ido kapcsolora. Ha nem akarsz ra tobbet kolteni, akkor inditsd be a rendszert mielott reggel elmesz otthonrol, aztan majd a lampa lekapcsolasnal kikapcsolod. Nem tudom ez a cucc mennyire pontos, es megbizhato. Hogy fog valtozni a reggel beallitott bubiszam mondjuk az estehez kepest. Ki kell tapasztalni.
 
Sziasztok! Én egy JBL ProFlora Bio160 CO2 szettet szereztem (új). Az akvárium 128 literes. Ki akarom próbálni a növények növekedése érdekében. 80x40x40-es az akvárium és egy JBL CristalProfi e901-es szűrővel van ellátva. Kérdésem az lenne, hogy ezt csak el kell indítani és annyi? Majd magától adagolja?
A talaj egyelőre még csak kavics, kb. 2-5 mm-esek. Tudom ez nem a legjobb! :( Ez alá egyébként lehetséges, hogy tegyek növényeknek valamilyen talajt? Ha igen, melyiket, ami nem annyira drága?
Szia, még talán annyit hozzátennék Yanni tanácsához ,hogy a Drop checkert tedd távol a diffusortól, mert akkor tudod meg, hogy a co2 valóban átjárja az akváriumodat, tehát a beoldás megfelelő.
 
Jó reggelt kívánok mindenkinek! Új nap, új probléma. Ezaz! :) kísérlet képpen betettem az akváriumba egy 3200L/h áramotatót.Mint korábban írtam az akvárium 150cm 400 liter. hosszú. A co2 szépen oszlik a vízben. Ez lett volna a célom. A vitorlások miatt aggódom. Tudom a nyugodt vizeket szeretik, ez meg így enyhe "folyó" hatású lett. Hozzá szoknak,vagy ne erőltessem ezt így?
 
Jó reggelt kívánok mindenkinek! Új nap, új probléma. Ezaz! :) kísérlet képpen betettem az akváriumba egy 3200L/h áramotatót.Mint korábban írtam az akvárium 150cm 400 liter. hosszú. A co2 szépen oszlik a vízben. Ez lett volna a célom. A vitorlások miatt aggódom. Tudom a nyugodt vizeket szeretik, ez meg így enyhe "folyó" hatású lett. Hozzá szoknak,vagy ne erőltessem ezt így?
Hali!
... és, ha az áramoltató helyett inkább több diffuzort tennél be különböző helyekre?
 
Hali!
... és, ha az áramoltató helyett inkább több diffuzort tennél be különböző helyekre?
Szia! Jelenleg 2 db diffusor üzemel ellentétes (hosszú) oldalakon. A gondom az, hogy felfelé haladnak a bibik és nem terülnek az aljzat közelében. Most, hogy betettem az áramoltatót, a fentről lefelé fisszaforduló áramlat, a bubikat lefelé tolja és szállítja a szemközti oldal irányába.Azaz ilyesmi :) A szűrőm nem csinál megfelelő áramlatot. 1300l/h nem szívesen tennék bele 2 szűrőt,ezért próbáltam így megoldali. Ami jó a Co2 höz, az nem jó a halaknak.
 
A vízfelszín áramlat növelésében kerestem a megoldást.Ráadásul valami a vízben emeli a GH szintet. Na ettől is sokkot kapok már. Vannak benne kövek. Most kiszedegetem őket és savtesztnek vetem alá. Talán a Co2 oldja ki valamiből a sókat.,ami emelkedett értéket idéz elő. Gomera Rock és Canyon Rock vannak benne.
 
Szia! Jelenleg 2 db diffusor üzemel ellentétes (hosszú) oldalakon. A gondom az, hogy felfelé haladnak a bibik és nem terülnek az aljzat közelében. Most, hogy betettem az áramoltatót, a fentről lefelé fisszaforduló áramlat, a bubikat lefelé tolja és szállítja a szemközti oldal irányába.Azaz ilyesmi :) A szűrőm nem csinál megfelelő áramlatot. 1300l/h nem szívesen tennék bele 2 szűrőt,ezért próbáltam így megoldali. Ami jó a Co2 höz, az nem jó a halaknak.
Nem lesz szűk keresztmetszet ez a szűrő egy ekkora akváriumhoz?
 
Nem lesz szűk keresztmetszet ez a szűrő egy ekkora akváriumhoz?
Már mások is jelezték,hogy az egy szűrő nem lesz elég. Az ammonia érték még optimális, de a két szűrő mennyiben segítené az áramlási problémámat? Hogy kössem be őket, hogy hatékony legyen?
 
Már mások is jelezték,hogy az egy szűrő nem lesz elég. Az ammonia érték még optimális, de a két szűrő mennyiben segítené az áramlási problémámat? Hogy kössem be őket, hogy hatékony legyen?
egymással szemben kellene dolgozzanak! két befolyó vagy egymással szemben vagy átlóban! a kifolyók meg mellettük közvetlen!
 
Az atomizert ugye a szűrő után kell bekötni?
...De mi történne, ha a szűrő elé lenne bekötve? Mit szólnának hozzá a szűrő bacik?
 
Az atomizert ugye a szűrő után kell bekötni?
...De mi történne, ha a szűrő elé lenne bekötve? Mit szólnának hozzá a szűrő bacik?
Szűrőbacikat nem zavarná. Amúgy is pörgeti a beoldott CO2-t a szűrő. Az atomizer általában tökéletlen beoldást eredményez és a buborékok javarészt fennakadnának a szűrőközegen ott összegyűlnének és a szűrőd vagy fél centis bubikat eregetne. Míg ha egyből az akvába jut akkor egy része tovább oldódik amíg el nem éri a felszínt.
 
Szűrőbacikat nem zavarná. Amúgy is pörgeti a beoldott CO2-t a szűrő. Az atomizer általában tökéletlen beoldást eredményez és a buborékok javarészt fennakadnának a szűrőközegen ott összegyűlnének és a szűrőd vagy fél centis bubikat eregetne. Míg ha egyből az akvába jut akkor egy része tovább oldódik amíg el nem éri a felszínt.
A buborékok nagysága egy próbát megérne. Valószínűleg igazad van, de amíg saját szememmel nem látom... ;) Egyébként difi, reaktor, atomizer pillanatnyilag mindegy, nem ez a lényeg.
Viszont így CO2 koncentráció -véleményem szerint- a szűrőben sokkal magassabb lenne (illetve a pH sokkal alacsonyabb), mint a már keveredett akvárium vízben. A kérdésem inkább arra irányulna, hogy ehhez a feltételezetten lényegesen savasabb vízhez mit szólnának a bacik?
 
A buborékok nagysága egy próbát megérne. Valószínűleg igazad van, de amíg saját szememmel nem látom... ;) Egyébként difi, reaktor, atomizer pillanatnyilag mindegy, nem ez a lényeg.
Viszont így CO2 koncentráció -véleményem szerint- a szűrőben sokkal magassabb lenne (illetve a pH sokkal alacsonyabb), mint a már keveredett akvárium vízben. A kérdésem inkább arra irányulna, hogy ehhez a feltételezetten lényegesen savasabb vízhez mit szólnának a bacik?


Sokan hasznàlják így és működik de nem mindegyik külsőszűroő szereti, van amelyik folyamatosan felbüfizi a felgyűlt co2-t. A szűrőbacik egy része meghalna de utána vissza fejlődnének
 
Sokan hasznàlják így és működik de nem mindegyik külsőszűroő szereti, van amelyik folyamatosan felbüfizi a felgyűlt co2-t. A szűrőbacik egy része meghalna de utána vissza fejlődnének
Köszönöm. Tehát ahol felgyűlemlik, ott probléma van (ez természetes, hiszen a tömény CO2-ben semmi sem él meg), de ha csak áthalad a szűrőközegen a lényegesen savasabb víz, ott életben maradnak a bacik. (?)
 
Köszönöm. Tehát ahol felgyűlemlik, ott probléma van (ez természetes, hiszen a tömény CO2-ben semmi sem él meg), de ha csak áthalad a szűrőközegen a lényegesen savasabb víz, ott életben maradnak a bacik. (?)


Amilyen gyorsan áthalad a víz, nem fog kialakulni annyira savas víz, hogy
meg ölje a bacikat. Inlább az öli meg, hogy nincsenek hozzászokva a bacik. Az első sokk után aztán már vissza épülnek. Alapvetően nem szeretik a bacik a vízparaméter változást de aztán alkalmazkodnak. Leginkább lágy víznél van gond mert abban még lassabban is szaporodnak. Keményebb víznél stabilabb a ph és jobban is szaporodnak a bacik.
 
Sziasztok! A belso diffi helyere ma beuzemelesre kerult egy JBL kulso atomizer. Igy tapasztalat hianyaban, elso nekifutasra eleg furcsanak talalom a mukodeset, porlasztasat. Sokkal aprobb bubikra szamitottam..
Valoban hatekonyabb egy ilyen atomizer, mint egy belso diffi?
 
Back
Oldal tetejére