• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az első komolyabb próbálkozás 225literrel

Szerintetek jó az elképzelés?

  • Nem, nem is véleményezném...

    Votes: 0 0.0%

  • Total voters
    6
  • Poll closed .
Szerintem ez zebracsiga...nagyon nehezen levakarható és azt hiszem csak sós vízben kel csak ki...szóval csak rontja az összképet. Én is szenvedek vele
 
Szerintem ez zebracsiga...nagyon nehezen levakarható és azt hiszem csak sós vízben kel csak ki...szóval csak rontja az összképet. Én is szenvedek vele

Igen próbáltam kés hegyével egyet, mintha a teteje lejött volna az alja nem :(. Akkor marad, nem tudom mi lesz, tényleg nem szép. Pláne ha telepakolja...
Vagy rakjam át néha sós vízbe a mangrove-t :)?
 
Ismét egy új Hír:

Ma felfedeztem egy Kicsi! Sulawesi csigát (5 perce). Ő hogyan lehet? Eredeti, kopott házvégű Sulawesi 1db van/volt, GA-ban Nigro kezéből vettem át és azt mondta csak Sós vízben kel ki...
Lehet, hogy a "sós" élő Artemia etetés miatt????
Pár kép:




 
Ismét egy új Hír:

Ma felfedeztem egy Kicsi! Sulawesi csigát (5 perce). Ő hogyan lehet? Eredeti, kopott házvégű Sulawesi 1db van/volt, GA-ban Nigro kezéből vettem át és azt mondta csak Sós vízben kel ki...
Lehet, hogy a "sós" élő Artemia etetés miatt????
Pár kép:




Édes vízben születik elevenen:D
 
agy rakjam át néha sós vízbe a mangrove-t
Nem hiszem hogy lenne értelme, csak tényleg nehezen lehet tőle megszabadulni....Megpróbálkozhatsz a kicsik kikeltetésével, csak szerintem nagyon macerás. De legalább eszerint pici sulawesi van már (y)(y)
 
Zebra esetében mint mondtam is így is van
azért írtam hogy sok macera lenne felnevelni, de te ezek szerint nem is akarod.
Akkor csak annyi problémád van, hogy ha jól érzik magukat akkor mindenhova petéznek...üveg, dekor beszívó stb. Gyak szinte lekaparhatatlan.
 
ahhoz kettő kell, hogy több is legyen:D
amúgy havonta tud egyet pottyantani:D

Pont ez-irányú volt a kérdésem :). Egyedül van az akváriumomban. Hacsak még nem hozták össze GA-ban a dolgot egy másik cimbivel. Ezek szerint ez nőnemű ami itt van, az lesz szép ha fiút szült.
 
ezek hímnősek :D:D:D:D
Nem, vált ivarúak. Ebből következik, hogy biztosan nőstényed van, ha nem akarsz további szaporulatot, akkor a picit tedd át máshová, vagy add/ajándékozd el. Azonban ha hím is a kicsi, akkor is max havonta 1-2 db újszülött várható csak 1 nősténytől, és az is beletelik pár hónapba, mire ivarérett lesz, úgyhogy nagy baby bummra ne számíts.
 
Nem, vált ivarúak.
Na most akkor neked higgyek, vagy egy másik akvarista spanomnak(Deeday) aki mondta nekem anno hogy ezek hímnősek (ezt mér nem néztem meg a google-ba:banghead:) Ja mert hittem neki:(, tanulság ne higgy el mindent mindenkinek, de most akkor neked Beni higgyek? Nigro az oldalán említi, hogy a nőstény hordozza a petéket. Jó legyen, akkor vált nemű, de higgyek én a Nigronak, aki azt mondta, hogy sós vízbe kelnek ki a petéi?:cautious:
 
Vita lezárva :), Sulawesi csigák eladók 1 év múlva :XD
NEm baj, ha elszaporodnak a zebra és hagyma mehet, ne foltozzanak össze mindent :).
A lényeg, ezek szerint jó a helyük :)
 
Back
Oldal tetejére