• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Automata tápadagoló

Neked is ilyen tápadagolód van?Egyenlőre minden ok, nincs levegő a rendszerben, visszafolyás sincs.Lehet, hogy csak a jobb minőségű(ADA) visszafolyásgátló kellett bele.
A pumpát hogyan szeded le, kipattintod a füleket és leemeled az előlapot?Gumigyűrű van benne?
Nem szedtem még szét Eddig jól működik, adagol szépen. Még tanulgatom azért, mert mindent nem tudok.
 
Nem szedtem még szét Eddig jól működik, adagol szépen. Még tanulgatom azért, mert mindent nem tudok.
Nálam a pumpa résznél eresztett, de a csövet beigazítottam rendesen és rendben is volt.


Akkor ezt hogy csináltad?Azt a pici csövecskét toltad felfelé, a "fejbe" hátha visszább csúszik?
 
Nálam a pumpa résznél eresztett, de a csövet beigazítottam rendesen és rendben is volt.


Akkor ezt hogy csináltad?Azt a pici csövecskét toltad felfelé, a "fejbe" hátha visszább csúszik?
pontosan, csak annyi volt a gond. Azóta nem levegősödik.
 
Sziasztok.
Nem a visszafolyásgátlóval van itt a gond, vagy amit beraktam három bontatlan ADA is rossz, bár nem hinném, hogy 9-ből egy sem jó!
Szétszedtem a pumpa fejét, hogy lássam mi van benne.Nos a fejben nem lehet hiba!Legalább is ebben a készülékben.Íme:
DSC_0166 by htibi87, on Flickr

Szerintetek mi lehet a következő próbálkozás, keressek olyan vékonyabb csövet ami a pumpában van és vezessem végig azzal az egész csövezést?De arra meg lehet nem tudom ráhúzni a visszafolyásgátlót.
Várom az ötleteket.
 
Szerintem keress olyan szilikon csövet aminek kisebb a belső átmérője, hátha azt jobban össze tudja nyomni a görgő.
 
Na ezt nem tudom:). De én biztos beáldoznám azt a pár száz forintot egy ilyen csőre és kipróbálnám. Az nem lehet hogy a műanyag toldó elem mellett (a kék kis bizbasz) tud valahol falsot szívni? Más ötletem nincs:D
 
hacsak nem felejtettem el olvasni...
Biztos hogy az. Próbáld meg a csatlakozókra jobba rányomni a csöveket, azzal is gondom volt.
Ha ilyened van, akkor felfelé hiba nyomtad te is.Kicsit rámelegítem, hátha ráolvad a csatlakozóra.
 
Na ezt nem tudom:). De én biztos beáldoznám azt a pár száz forintot egy ilyen csőre és kipróbálnám. Az nem lehet hogy a műanyag toldó elem mellett (a kék kis bizbasz) tud valahol falsot szívni? Más ötletem nincs:D
már 3 féle csövet próbáltam ki, a gyárit, sima levegőcsövet, és egy keményebbet. :)
 
nálam még mindig jól muzsikál. Egy dolgot nem tudok, hogy hogy lehetne beállítani a 3. pumpára más mennyiséget (az S1,S2,S3 S4 birizgálása nélkül)
 
amikor beállítod az időt, ott van egy alul egy másik "óra". Amennyire azt beállítom addig mennek a kis pumpák. Amikor az nagyobb volt mint a beállított idő az A,B,C pumpán, akkor addig adagolt amennyit oda beírtam. Tehát úgy érted, hogy az ott megadott időnél írjak be többet mondjuk a C pumpánál?
 
Szóval azt szeretnéd, hogy pl a 3. pumpa több tápot vigyen anélkül, hogy a sebességet megváltoztatnád?
 
Az enyém olyan, hogy pumpánként (A-B-C) 16 beállítási lehetőség van/nap.
A timer mode-ba ha belemész, akkor elsőnek látod A -B- C pumpák idejét, rányomsz az enterre és akkor tudod beállítani először az A pumpát.Nekem egy adagolás van beállítva naponta(csak az első mezőt töltöd ki, és ha megvagy a lefele gombbal lépegetsz a B pumpáig és ott ugyancsak beállítod a kívánt időt.Majd irány a C.Nekem mind a 3 folyadékom különböző ideig megy, lehet a folyadékok sűrűsége miatt., de különböző idők alatt adják le nekem a kívánt mennyiséget.
 
Itt láthatod hogy nekem csak egy napi beállítás van az A pumpára.13:00 kor kapcsol be 2. fokozatban és 20 másodpercig megy, én ezt kimértem, hogy mennyi idő alatt adja le a nekem kívánt mennyiséget.

DSC_0169 by htibi87, on Flickr


Itt viszont azt látod a timer mode-ban, hogy hogyan vannak beállítva a pumpáim.

DSC_0170 by htibi87, on Flickr
 
(y)
Amikor beállítottad az időket, nyomj egy save gombot majd esc.
Akkor kilép a főmenübe, akkor belépsz a timer mode-ba és akkor kivillan a jobb felső sarkán a készüléknek egy fehér led, hogy autó, és már automatán adagol a megadott időben.
 
Back
Oldal tetejére