• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Automata tápadagoló

Amit sikerült ennyi idő alatt összeszednem az az hogy a carbo nem glutáraldehidet tartalmaz hanem angolul Polycycloglutaracetal-t aminek még nem találtam magyar megfelelőjét csak azt, hogy ez a glutáraldehid izomer formája. Namármost a glutáraldehid korlátlan mennyiségben elegyedik vízzel tehát ennek alapján hígítható. Márpedig gondolom a gyárban sem higítják mással.
Több oldal átnézése után sem találtam semmilyen biztonságtechnikai adatlapot sem konkrét összetevő listát sem a carboról sem a hasonló saechem excelről.
Bár ez nagyonis furcsa hiszen vegyszerekről beszélünk, ami nem megfelelő kezelés során akárhova kerülhet (szem, bőr, stb) és ilyenkor mi alapján tegyünk intézkedéseketo_O
 
Amit sikerült ennyi idő alatt összeszednem ...
Lehet, hogy a Carbo adagolása nem is lesz lényeges, ugyanis a vezérlő kimenetei végesek, és a Carbo lehet, hogy ütközik valamivel. Még annak kell utánajárnom, hogy CO2 mellé "kell-e" Carbo.
 
Lehet, hogy a Carbo adagolása nem is lesz lényeges, ugyanis a vezérlő kimenetei végesek, és a Carbo lehet, hogy ütközik valamivel. Még annak kell utánajárnom, hogy CO2 mellé "kell-e" Carbo.
Nem kell de ajánlott sok más jó tulajdonsága miatt is akár. De több szép akvárium van carbo nélkül "csak" co2-vel
 
Sziasztok!

Lenne nekem is egy kérdésem, elsősorban a GA dolgozoihoz. De bárki máshoz is aki használ esetleg Eheim 3585 automata növénytáp-adagolót. A kérdésem az lenne hogy a leírásban az szerepel hogy a 0,5ml és az 1 ml között állitható az adagolandó mennyiség. Ezt hogy lehet állítani. probáltam leírásokat böngészni de egyikben se találtam erre utalót. Illetve az lenne meg a kérdésem hogy van bent a GA-ban készleten ilyen adagoló? Ha bemennék valamelyik nap akkor kézbe tudnám venni, meg tudnám nézni?
 
Sziasztok!

Lenne nekem is egy kérdésem, elsősorban a GA dolgozoihoz. De bárki máshoz is aki használ esetleg Eheim 3585 automata növénytáp-adagolót. A kérdésem az lenne hogy a leírásban az szerepel hogy a 0,5ml és az 1 ml között állitható az adagolandó mennyiség. Ezt hogy lehet állítani. probáltam leírásokat böngészni de egyikben se találtam erre utalót. Illetve az lenne meg a kérdésem hogy van bent a GA-ban készleten ilyen adagoló? Ha bemennék valamelyik nap akkor kézbe tudnám venni, meg tudnám nézni?

Úgy tudom már nem elérhető a termék. Nálunk az utolsó darabok elmentek. Több nem lesz.
 
A JEBAO DP-4-es tápadagolóról van valakinek tapasztalata? Elég jó áron kapható a szerkezet, ráadásul azonnal 4 pumpa van benne, csak azt nem tudom, hogy mennyire "kínai"...
 
A JEBAO DP-4-es tápadagolóról van valakinek tapasztalata? Elég jó áron kapható a szerkezet, ráadásul azonnal 4 pumpa van benne, csak azt nem tudom, hogy mennyire "kínai"...

Ha esetleg benevezel egyre kérlek írd meg a tapasztalataid. Én is szemezek vele, kiváncsi lennék mit tud.
 
A JEBAO DP-4-es tápadagolóról van valakinek tapasztalata? Elég jó áron kapható a szerkezet, ráadásul azonnal 4 pumpa van benne, csak azt nem tudom, hogy mennyire "kínai"...

Nekem korábban egy Marine Magic dosing pump 3 fejes volt a tengerihez.
Itt majdnem minden megvan: youtube.com/ után ezt írd, mert lejátszási listát nem tudok beilleszteni:
watch?v=emdG90fCUeg&index=1&list=PLrqnQQ0AA2Xi5rK8bAhLt1-OyEDNxLlR3
 
A JEBAO DP-4-es tápadagolóról van valakinek tapasztalata? Elég jó áron kapható a szerkezet, ráadásul azonnal 4 pumpa van benne, csak azt nem tudom, hogy mennyire "kínai"...
A perisztaltikus pumpáikat nem ismerem, nekem WP-40-es áramoltató/hullám generátorom van tőlük. Egy év használat után abszolut meg vagyok elégedve vele. Kínai cég, de a jobbik fajtából. Ők dobták piacra elérhető áron és jó minőségben az egyenáramú és szabályozható teljesítményű vízpumpákat (Jebao DC sorozat), a szintén egyenáramú és szabályozható áramoltató/hullám generátorokat (Jebao WP és FS sorozat és a wireless RW széria). Ezek után szerintem a DP-4 sem valószínű, hogy rossz lenne.
 
Sziasztok.
Vásároltam egy automata tápoldat adagolót egy többek által használt márkát, keletről 34000 ft-ért.
Nem volt még ilyenem, sokat a működéséről sem tudtam eddig.
Itt az idővel és a sebességgel kell játszani, hogy mennyit adagoljon!
Nálam a kimért napi arányt mind a három fej más beállítással éri el!
Na de amit szeretnék kérdezni:
Visszafolyás gátló kell bele?Ha igen, a tápoldat és a készülék közé, vagy a készülék és az akvárium közé?
A csomagban 3 db volt.
Én most beleraktam a tápoldat és a készülék közé, de állandóan lelevegősödik, rossz minőségű lehet a visszafolyásgátló?De szivárogni nem szivárog sehol a táp.
Nem a készülék motorjánál levegősödik le ez biztos, mert még előtte látható az átlátszó csövön, hogy buborék van benne.
Volt valakinek hasonló problémája?
 
Rendben, köszönöm. Holnap kipróbálom!
Nálam mindjárt az tartály tetején van.Valójában lábszelep helyet kell mint a szivattyúknál.
Addig kell kéziben üzemeltetni az adagolókat, mozgatni a csöveket amíg már csak folyadék van csövekben.
De így is alakulhatnak benne ki légzsákok a később.(y)
 
Pumpa és a tartály közé én nem tenném, normálisabbak, amik meg is tartják a folyadékot, mint a CO2-höz készült ADA is annyira erősen zárnak, hogy szájjal nem is lehet átfújni , a dózispumpák csövei meg elég puhák, így esélyes, hogy a vákuum összeszívja a csöveket. Csőcsere óta amúgy nekem nem kell, mert a vastagabb faút már rendesen össze tudja nyomni a pumpa görgője, így nem ereszt vissza, azelőtt meg egyszerűen plusz időzítést kapott a pumpa, hogy a cső feltöltési idejét is rászámoltam az adagolásra.
 
Nálam mindjárt az tartály tetején van.Valójában lábszelep helyet kell mint a szivattyúknál.
Addig kell kéziben üzemeltetni az adagolókat, mozgatni a csöveket amíg már csak folyadék van csövekben.
De így is alakulhatnak benne ki légzsákok a később.(y)
(y)
Pumpa és a tartály közé én nem tenném, normálisabbak, amik meg is tartják a folyadékot, mint a CO2-höz készült ADA is annyira erősen zárnak, hogy szájjal nem is lehet átfújni , a dózispumpák csövei meg elég puhák, így esélyes, hogy a vákuum összeszívja a csöveket. Csőcsere óta amúgy nekem nem kell, mert a vastagabb faút már rendesen össze tudja nyomni a pumpa görgője, így nem ereszt vissza, azelőtt meg egyszerűen plusz időzítést kapott a pumpa, hogy a cső feltöltési idejét is rászámoltam az adagolásra.
(y)
 
Ügyfélnél jártunk úgy nemrég, hogy literes micro flakon kupakját lukasztottuk ki és ebbe ment a tápadagoló puha csöve.
Nagyobb volt a luksi mint a cső, de mégis néhány nap után derült ki, hogy össze-vissza adagol. Az első napokban állandóan leugrott a cső az adagolóról, majd később mikor rendesen lerögzítettük összeszívta a flakont.

Valószínűleg egy keményebb falú doboz nem járt volna így, de itt rendesen ki kellett lukasztani a kupakot több helyen is, hogy pontosan működjön.
 
Back
Oldal tetejére