• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Automata tápadagoló

Egyszer 2 napig ezert nem ment a pumpam mert allitgattam es elfelejtettem visszanyomni timer mode ba......
Egyebkent en S4-ben hasznalom, nagyon lassunak tunt a tobbi..
Viszont en a visszafolyasgatlot (gyari) nem a motor ele hanem mar utana tettem, es nem levegos, pedig jo hosszu szilikon cso van rajta...
Szerintem kicsit gagyi a pumpa megoldasa ezzel a kozepso tengely forgatja a harom gorgot....egyszer szetszedtem oket alig birtam osszerakni es mind a harom pumpa maskepp jart....
 
Sziasztok.
Vásároltam egy automata tápoldat adagolót egy többek által használt márkát, keletről 34000 ft-ért.
Nem volt még ilyenem, sokat a működéséről sem tudtam eddig.
Itt az idővel és a sebességgel kell játszani, hogy mennyit adagoljon!
Nálam a kimért napi arányt mind a három fej más beállítással éri el!
Na de amit szeretnék kérdezni:
Visszafolyás gátló kell bele?Ha igen, a tápoldat és a készülék közé, vagy a készülék és az akvárium közé?
A csomagban 3 db volt.
Én most beleraktam a tápoldat és a készülék közé, de állandóan lelevegősödik, rossz minőségű lehet a visszafolyásgátló?De szivárogni nem szivárog sehol a táp.
Nem a készülék motorjánál levegősödik le ez biztos, mert még előtte látható az átlátszó csövön, hogy buborék van benne.
Volt valakinek hasonló problémája?
Szia! melyik ez a sokak által kedvelt pumpa?
 
En ugy csinaltam meg, hogy a tartalyba tettem a visszafolyasgatlot es azzal indul a tap. Meg csak nem is ada visszafolyasgatlok vannak benne hanem a gyari es a vilagon semmi gond nincs vele.
 
A múltkor (jó 1,5 éve) sikerült szétszednem az egyik GA tápos flakon pumpáját. Le lehet szedni a pumpafejet, utána tovább boncolva ki kell szedni a felső szelepet, így kapunk egy visszafolyásgátlós fejet amit GA-s flakonban lehet használni. A benne lévő "lebegő" golyó nem tudom mennyire tart, de felette ott a pumpa nyomkodójának rugója, szükség esetén fel lehet használni. Elejénél szükség van egy átmenetre , mert oda egy kb 4mm-es belső átmérőjű csövet lehet rádugni, de a kínai pumpákhoz adnak szűkítőt :)
22455615_af57d0d3469685ebc1853fced91129b3_m.jpg

22455617_680e7ae1f59f5e44ebf29e6d7f04a1a7_m.jpg
 
Sziasztok!
Tanácstalan vagyok teljesen!:cry::cry::cry:
Megint lelevegősödik az adagolóm.Aki követte a szerencsétlenkedésemet, az az előző oldalon már olvashatta.
A legújabb próbálkozásom az az, hogy a tartályból a tápadagolón át az akváriumig egy toldás nélküli csővel oldottam meg az egészet, annak reményében, hogy a pumpa fejénél hátha a csatlakozásnál szívott farsot.
A tartály alján van egy ada visszafolyásgátló rajta az új élelmiszer ipari 2X4 szilikoncső, ami keresztül megy a pumpán az akváriumig.
És így is lelevegősödik, a tartályban a cső és a visszafolyásgátló, folyamatosan folyadék alatt van!
Van valakinek még ötlete, hogy mi tévő legyek?Green Aqua-s fiúk szenvedtetek már ennyit?

Már arra jutottam, hogy a legutolsó 2 lehetőség talán, hogy kiveszem a visszafolyásgátlókat had folyjon vissza a folyadék a tartályba és annyira állítom be a pumpát, hogy végigtolja az egész rendszeren, vagy a tápoldatot rakom felülre, míg a pumpát alulra.

Szerintetek?

Üdv:Tibi
:(
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Tanácstalan vagyok teljesen!:cry::cry::cry:
Megint lelevegősödik az adagolóm.Aki követte a szerencsétlenkedésemet, az az előző oldalon már olvashatta.
A legújabb próbálkozásom az az, hogy a tartályból a tápadagolón át az akváriumig egy toldás nélküli csővel oldottam meg az egészet, annak reményében, hogy a pumpa fejénél hátha a csatlakozásnál szívott farsot.
A tartály alján van egy ada visszafolyásgátló rajta az új élelmiszer ipari 2X4 szilikoncső, ami keresztül megy a pumpán az akváriumig.
És így is lelevegősödik, a tartályban a cső és a visszafolyásgátló, folyamatosan folyadék alatt van!
Van valakinek még ötlete, hogy mi tévő legyek?Green Aqua-s fiúk szenvedtetek már ennyit?

Már arra jutottam, hogy a legutolsó 2 lehetőség talán, hogy kiveszem a visszafolyásgátlókat had folyjon vissza a folyadék a tartályba és annyira állítom be a pumpát, hogy végigtolja az egész rendszeren, vagy a tápoldatot rakom felülre, míg a pumpát alulra.

Szerintetek?

Üdv:Tibi
:(
Nekem is legalul van a visszafolyásgátló és semmi gond nincs vele...
 
Szia!
Utolsó tippem csökkenteni kellene a szivattyú és a tartály közötti szint különbséget. Akkor csökken a folyadék oszlopra ható vákum is.
Nálam ez 30cm nél nem több alsó szinten sem. Egyszerű Tetra szelepek üzemelnek a tartály felett már két éve minden gond nélkül.
 
Szia!
Utolsó tippem csökkenteni kellene a szivattyú és a tartály közötti szint különbséget. Akkor csökken a folyadék oszlopra ható vákum is.
Nálam ez 30cm nél nem több alsó szinten sem. Egyszerű Tetra szelepek üzemelnek a tartály felett már két éve minden gond nélkül.
És hogyha elsőnek a csövek vágása nélkül csak a tartályokat kirakjam a szekrény peremére a szekrényből, így azok kb 10 cm-el magasabban lesznek mint a pumpa.A Te megoldásod is szóba jöhet majd, de nem akarom rövidebbre vágni a csövek hosszát, egy hét volt mire beszerezték Veszprémben.
 
Azt a lelógó csövet a tartály mellé raknám a polcra és teljesen kilégteleníteném ami először nem egyszerű .De erre gondoltam.
 
És teljesen visszafolyt a tartályba minden csepp a csőből?Nem kapta fel nehezen a pumpa a tápot?
Érdekes módon, annak ellenére, hogy nem tartja meg a folyadékot a csőben, mégis akár üresre is ki tudja tolni ami benne van. Nem volt soha gondom a beüzemeléssel, simán indítható üres csővel is.
 
sziasztok

mi a véleményetek erről ? Dosing Peristaltic Metering Pump Triple Control Box Aquarium Lab Reef
 
Utoljára módosított moderátor által:
Sziasztok,
Megérkezett a yebao dp-4-es dózispumpám. A kérdésem az lenne, hogy ha az akvárium fölé helyezem akkor is rendesen működik? Nem folyik vissza a táp a csőböl a dobozba? Illetve a ga-s dobozokból hogyan a legkönyebb készíteni kompatibilis dobozt? Köszi
 
Szia!

Ha van helyed akkor csináld úgy hogy a flakonok magasabban legyenek mint a tápadagoló (pl. polcon felette), így zéró a visszafolyás. Amúgy én annyit csináltam, hogy ütöttem egy lyukat a GA-s flakon kupakjára, áthúztam a csövet és kész. Apró tuning : ha a szívó csövek végére raksz porlasztó követ akkor az utolsó csepp tápot is ki tudja szippantani a flakonból! ;)
 
Back
Oldal tetejére