• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Automata tápadagoló

Milyen dobozt használtok a tápanyag tárolására? Valakinél olvastam, hogy modellboltban kapható üzemanyag tartályt használ, ilyet be lehet szerezni aukciós portálon?
 
Milyen dobozt használtok a tápanyag tárolására? Valakinél olvastam, hogy modellboltban kapható üzemanyag tartályt használ, ilyet be lehet szerezni aukciós portálon?

Igazság szerint bármilyen palack jó hozzá, ami nagytisztaságú műanyagból készült, és viszonylag vastag falú. PET palack, GA tápok palackjai, stb.
 
500 ml-es Green Aqua Micro/macro üveg, kupakján 2 lyukkal, egy pici és egy akkora amibe beleszorul szépen a szilikon cső.
View attachment 2678

Van is pár felesleges ha gondolod szívesen odaadom, mert kerülgetem....

Itt írta Viktor, hogy GA-s flakonból rosszul adagolt a tápadagoló, azért gondoltam valami masszívabbra. De ha a több lyuk a kupakon megoldotta a problémát, akkor marad az, van nekem is itthon flakon, a kupakokat viszont lehet, hogy kidobtam, azt majd lehet, hogy kérek...
 
Itt írta Viktor, hogy GA-s flakonból rosszul adagolt a tápadagoló, azért gondoltam valami masszívabbra. De ha a több lyuk a kupakon megoldotta a problémát, akkor marad az, van nekem is itthon flakon, a kupakokat viszont lehet, hogy kidobtam, azt majd lehet, hogy kérek...

Gondolom ez több dologtól is függ. Pl ahol ez történt egy kb 800 literes akvárium. 30+ml táp megy naponta. Ez azért jól össze tudja szívni a flakont, ha elég bika az adagoló és nincs rendesen megcsinálva a kupak.
Egy 60 literesnél nem hiszem, hogy ekkora para. Inkább mint érdekesség írtam korábban.
 
Automata növénytáp adagolót tervezek venni. Nézelődtem a neten, olvasgattam itt a fórumon is, de túl sok mindent nem találtam. Ezek közül van olyan ami mellett vagy ellen szólnak érvek? Vagy esetleg ezeken kívül ami nagyon ajánlott (nem a 100k huf kategóriából)?

- marine magic
- marine color
- all blue 4 channel
- jebao dp-4

Köszi.
 
Mivel az általam hirdetett dózispumpánál a kedves érdeklődő részéről felmerült az a kérés, hogy mutassak egy képet az összeszerelt eszközről, talán célszerűbb itt megtennem. A flakonokon nincsenek rajta a gyári kupakok, a mérőpoharak csak takarást szolgálnak.
A második képen - a lámpák között - az akváriumba történő bevezetése látható. U üveg csövek ADA CO2 tapadókkal rögzítve az akvárium külső falára.

19935854959_b232b4bc73_c.jpg20150729_213101 by Mihály Konyhás, on Flickr

20114521292_471524c7b7_c.jpg20150729_213037 by Mihály Konyhás, on Flickr
 
Automata növénytáp adagolót tervezek venni. Nézelődtem a neten, olvasgattam itt a fórumon is, de túl sok mindent nem találtam. Ezek közül van olyan ami mellett vagy ellen szólnak érvek? Vagy esetleg ezeken kívül ami nagyon ajánlott (nem a 100k huf kategóriából)?

- marine magic
- marine color
- all blue 4 channel
- jebao dp-4

Köszi.
Ahogy nézem, a pumpa mindegyiken mondhatni egyforma, azzal nagyon nem tudsz mellé lőni. Nekem is ilyen, de kínai pumpáim vannak, csak saját vezérlővel, és teljesen megbízhatóan működnek. Itt lényegében csak a vezérlőben, meg a dobozolásban van különbség, de az szerintem annyira nem fontos.
 
Ahogy nézem, a pumpa mindegyiken mondhatni egyforma, azzal nagyon nem tudsz mellé lőni. Nekem is ilyen, de kínai pumpáim vannak, csak saját vezérlővel, és teljesen megbízhatóan működnek. Itt lényegében csak a vezérlőben, meg a dobozolásban van különbség, de az szerintem annyira nem fontos.

Köszi, akkor az ár fog majd dönteni, bár eléggé hasonló az is.
 
Sziasztok, a heti adagolást, hogy lehet beállítani a dózis pumpán vagy mondjuk, hogy 2 vagy 3 naponta adagoljon?
 
Sziasztok!


Ezzel az adagolóval van valakinek tapasztalata, véleménye?

30905903662_9717e6b5c4.jpg

Jebao DP-3 a típusa

Előre is köszönöm a válaszokat.

üdv
Tokken
 
e
Sziasztok!


Ezzel az adagolóval van valakinek tapasztalata, véleménye?

View attachment 20949

Jebao DP-3 a típusa

Előre is köszönöm a válaszokat.

üdv
Tokken
Nekem egy negycsatornas van, de nem igazan voltam vele elegedett. A feladatat vegül is ellatta, de hiaba vegeztem el a "kalibralast", megsem olyan mertekben fogytak el az oldatok a 3 hetes szabadsag alatt, ahogyan kellett volna. Az egyik adagolofej raadasul nem is müködik rendesen, mar kezdettöl fogva, de mivel 3-ra van csak szüksegem, igy nem problemaztam rajta. Cserebe nem volt olyan draga, relative.. Szükseg eseten megfelel, ennyi. Nem marad az aki tapozas nelkül...
 
Köszönöm a választ meleagris!

Mi a véleményetek? Inkább vegyek egy Jebao DP-3 auto vezérelt pumpát amit fent is linkeltem

vagy vegyek 3 mini önálló auto pumpát és időzítőről műnködtessem. Ez negyed annyiba kerülne mint az előző verzió.

napi 2-3 ml GA táp és easy carbo adagolásra szeretném használni. Sajnos mindig elfelejtem az adagolást és egyébként sem otthon van a tank így nem is tudom minden nap elvégezni, ezért is lenne szükség az auto tápozásra.

köszönöm előre is a javaslatokat és tanácsokat

30908854052_852a8f406a_m.jpg
 

Attachments

  • 30908854052_852a8f406a_b.jpg
    30908854052_852a8f406a_b.jpg
    24.8 KB · Megtekintések: 1
Köszönöm a választ meleagris!

Mi a véleményetek? Inkább vegyek egy Jebao DP-3 auto vezérelt pumpát amit fent is linkeltem

vagy vegyek 3 mini önálló auto pumpát és időzítőről műnködtessem. Ez negyed annyiba kerülne mint az előző verzió.

napi 2-3 ml GA táp és easy carbo adagolásra szeretném használni. Sajnos mindig elfelejtem az adagolást és egyébként sem otthon van a tank így nem is tudom minden nap elvégezni, ezért is lenne szükség az auto tápozásra.

köszönöm előre is a javaslatokat és tanácsokat

View attachment 20952
Ha megoldhato biztonsagosan az egyedi auto pumpakkal, ilyen kis mennyisegnel szerintem legyen utobbi verzio, legalabb olcso is lesz. Szerintem.
 
a leírásban az van, hogy Flow rate: 5-40 ml/min

gondolom 1 percnél kevesebbet nem tudok állítani időzítővel, Attól félek h sok lesz a mennyiség. Igazából nekem napi 1-2 ml is elég lenne, de ez olyan kis mennyiség. nem tudom mennyire precízek ezek a szerkentyűk
 
a leírásban az van, hogy Flow rate: 5-40 ml/min

gondolom 1 percnél kevesebbet nem tudok állítani időzítővel, Attól félek h sok lesz a mennyiség. Igazából nekem napi 1-2 ml is elég lenne, de ez olyan kis mennyiség. nem tudom mennyire precízek ezek a szerkentyűk
Akkor aminimum 5 ml/perc, ha neked csak 1-2 ml kell, akkor azt nehez lesz idözitövel beallitani. Ha jol tudom van aki elutazas elött az egesz heti adagot beöntötte, legalabbis olvastam ilyet, aztan nem okozott különösebb gondot. Lehet neked is lehetne ez megoldas neha. Mondjuk nem carbo-bol...
 
Back
Oldal tetejére