• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium újraindítása

decso

Kertész tanonc
Sziasztok!

Végigolvasva a hozzászólásokat nem találtam választ arra, hogy ha alga miatt van restart,vagy csak szimplán átépítés miatt, akkor magát az akvárium üvegét mivel szoktátok kitakarítani?

Victor

VIP kertész
Sziasztok!

Végigolvasva a hozzászólásokat nem találtam választ arra, hogy ha alga miatt van restart,vagy csak szimplán átépítés miatt, akkor magát az akvárium üvegét mivel szoktátok kitakarítani?
Ecettel, de pl be lehet vetni sósavat is ha makacsan meg van kicsit mattulva, ergo vízköves az üveg. Lily-nél vetettem most be a savat, mert kevés volt az ecet, utána gyönyőrű szép és foltmentes lett.

decso

Kertész tanonc
Ecettel, de pl be lehet vetni sósavat is ha makacsan meg van kicsit mattulva, ergo vízköves az üveg. Lily-nél vetettem most be a savat, mert kevés volt az ecet, utána gyönyőrű szép és foltmentes lett.
Köszönöm.

Czimtom

Főkertész
Sziasztok

Előttem is kérdezte már valaki, de nem kapot választ. Ha betegség miatt kell restartolni egy akváriumot a növényekkel és a megmaradt halálonyámmal hogyan járjunk el? Milyen óvintézkedések szükségesek ahhoz, hogy ne hurcoljunk fertőzést az új akváriumba? Szűrűt ilyen esetben buktuk és ki kell pucolni? Gondolom az akvárium víz újrfelhasználása is bukó... Köszi a válaszokat.

A. Kavicsos

Legenda
Sziasztok!

Sziasztok

Előttem is kérdezte már valaki, de nem kapot választ. Ha betegség miatt kell restartolni egy akváriumot a növényekkel és a megmaradt halálonyámmal hogyan járjunk el? Milyen óvintézkedések szükségesek ahhoz, hogy ne hurcoljunk fertőzést az új akváriumba? Szűrűt ilyen esetben buktuk és ki kell pucolni? Gondolom az akvárium víz újrfelhasználása is bukó... Köszi a válaszokat.
Nem lehetséges steril akváriumot berendezni és nem is célszerű, hisz a baktériumok a legnagyobb segítőink.
Megfelelő tartás mellett ellenállóak lesznek a halak (kerülendő: túltelepítés, túletetés, stressz (nem az igényeiknek szerinti környezet (víz paraméter, társítás, búvóhely, fénymennyiség), vegyi anyagok, stb...) .
Korábban írtam, hogy két alkalommal is jártam úgy berendezés után, hogy darakórosak lettek a halak - egyik alkalommal gyógyszereztem, hőmérsékletet emeltem, szét aggódtam magam - a fele elhullott, a növények is megsínylették, másodjára csak a szokásos rutint csináltam - vízcsere, baci kultúra adagolás, fagyasztott és élő kaja mérsékelt etetése - és elhullás nélkül kigyógyultak!
Igyekezni kell a természetes környezetüket minél jobban megközelítő életteret megalkotni és a lehető legkevesebb mesterséges beavatkozást véghez vinni.

Ahogy az ápolástan tanárunk mondta az egészségügyi iskolában: "A fertőzés kialakulásához nem elég a jelen lévő kórokozó, a betegségre fogékony szervezetre is szükség van!"

A.ttila

Verhó

Főkertész
Sziasztok!
Mostanában milyen vegyszerrel érdemes újraindítás címén letakarítani az üvegre kövült pontalgát, ami nem kezdi ki a ragasztást?

Oldal tetejére