• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium újraindítása

zeniwolf

Kertész szaki
Tudom, hogy egy elég zavaros év van mögöttünk, de picit próbáljunk meg normálisabban fogalmazni.
A fórumon emberek próbálnak segíteni egymásnak. Mindezt lehetőleg feszkók és sértegetés nélkül.
Minél többet tudnak az akváriumról annál pontosabb diagnózist vagy tanácsot tudnak adni.
Lehet lesz olyan tanács, ami megerősít és működik később hálás leszel érte, és lehet kapsz olyat is, ami esetleg nem annyira működik majd.
A szelektálás része rád van bízva, de szerintem egy szuper dolog, hogy beírsz és válaszolnak rá.

Ezért úgy gondolom minden válaszért köszönet jár, ha már időt szán rá valaki.

GA viszonylatban is eltérőek lehetnek a tanácsok. Részben azért mert évtizedekig azt hallottuk, hogy a régi víz a tuti. Bejáratott vizet átrakod és minden működik....
Miközben pl egy működő szűrő sokkal többet ér. Így teljesen elhagyhatod a vizet, ha a szűrőd egyébként nem állt, vagy nem teljesen friss.
Jó példa erre, hogy működő szűrővel pl a friss Amazonia-s akváriumok bejáratási ideje is elhagyható.

A privátozás helyett szerintem nyugodtan írj a megfelelő topikba:
- Mert így nyoma marad és más is tanulhat belőle.
- Mert ha valakinek nincs ideje más lehet segít
- Mert ha nagyon félremenne a tanács biztos kijavítanak a többiek.

Köszi :)
Köszönöm a választ. Úgy érzem és senkit nem sértettem meg.Minden választ előre és utolag is megköszöntem akkor is ha az számomra nem volt hasznos.És most is köszönöm. Valamit nagyon elrontottam pedig azt hittem már sinen vagyok. Nem gondolnám hogy a fórumon kapott tanácsok miatt. De mindegy.Készül az új hardscape.Pénteken újraindul.Rakok két képet a szerintem "jó" állapotról.Köszi.

Attachments

• IMG_20210326_160626.jpg
    IMG_20210326_160626.jpg
    303.3 KB · Megtekintések: 25
  • IMG_20210331_152454.jpg
    IMG_20210331_152454.jpg
    277.9 KB · Megtekintések: 22

Kovács Géza

Főkertész
Köszönöm a választ. Úgy érzem és senkit nem sértettem meg.Minden választ előre és utolag is megköszöntem akkor is ha az számomra nem volt hasznos.És most is köszönöm. Valamit nagyon elrontottam pedig azt hittem már sinen vagyok. Nem gondolnám hogy a fórumon kapott tanácsok miatt. De mindegy.Készül az új hardscape.Pénteken újraindul.Rakok két képet a szerintem "jó" állapotról.Köszi.
Na igen, valószínűleg máshol tanácsolhatták, hogy sima homokot tegyél altalajnak.

Kovács Géza

Főkertész
Na igen, valószínűleg máshol tanácsolhatták, hogy sima homokot tegyél altalajnak.
Amúgy teljesen fals a Kérdező részéről a válaszok minősítgetése hasznos vagy haszontalan alapon,
végtére is, ha kérdezek valamit és arra egy pontatlan vagy akár hibás válasz érkezik, ez a válasz megjelenik mint
"új hozzászólás" és emellett olyanokra is nyilatkozási kényszert gyakorol, akik egyébként nemigen vették volna nyakukba
a Kérdező nyűgjét, de a hibás választ amúgy már csak szakmai alapon sem tudják elnézni.
Így ezután, végülis egynéhány korrekciós hozzászólás, esetleg vita után kialakulhat a megfelelő megoldás, a felvetett problémára.
Ja, és hogy melyik volt egyébként a legfontosabb válasz? Talán a legelső, az a pontatlan, amelyik elindította a vitát. :) :) :)

gastvic

Főkertész
Amúgy teljesen fals a Kérdező részéről a válaszok minősítgetése hasznos vagy haszontalan alapon,
végtére is, ha kérdezek valamit és arra egy pontatlan vagy akár hibás válasz érkezik, ez a válasz megjelenik mint
"új hozzászólás" és emellett olyanokra is nyilatkozási kényszert gyakorol, akik egyébként nemigen vették volna nyakukba
a Kérdező nyűgjét, de a hibás választ amúgy már csak szakmai alapon sem tudják elnézni.
Így ezután, végülis egynéhány korrekciós hozzászólás, esetleg vita után kialakulhat a megfelelő megoldás, a felvetett problémára.
Ja, és hogy melyik volt egyébként a legfontosabb válasz? Talán a legelső, az a pontatlan, amelyik elindította a vitát. :) :) :)
Akkor ezentúl minden kérdésre írok valami baromságot, hogy hasznos vitát generálják. 🤭🤭🤭

zeniwolf

Kertész szaki
Nem minősítgettem a válaszokat.Ahogy Viktorlantos írta szelektálok. Vitát meg főleg nem akarok gerjeszteni.

Kovács Géza

Főkertész
Akkor ezentúl minden kérdésre írok valami baromságot, hogy hasznos vitát generálják. 🤭🤭🤭
Szerintem meg nem is tudnál Te baromságot írni. :)
Amúgy jó péda az előzőekre, hogy egy Topikban évek óta porosodó kérdésre adott válaszomat,
egy "Guru" szinte perceken belül helyesbítette. :) :) :)
Köszönöm Neki ezúton is.

Oldal tetejére