• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Nagyobbra váltás - mi lesz a régivel?

cudar^ricsi

Főkertész
kezdem úgy érezni, hogy a 30-as nanom kicsi, hely is lenne egy nagyobbnak és el is nézegetném a kétszer akkorát. A halakat és a garnélákat még-még valahogy átmenteném, de a növényeket szeretném nulláról újraindítani. Szokott ilyen morális dillemátok lenni, hogy megszüntetni egy élő-működő akváriumot mennyire "korrekt"?
 
kezdem úgy érezni, hogy a 30-as nanom kicsi, hely is lenne egy nagyobbnak és el is nézegetném a kétszer akkorát. A halakat és a garnélákat még-még valahogy átmenteném, de a növényeket szeretném nulláról újraindítani. Szokott ilyen morális dillemátok lenni, hogy megszüntetni egy élő-működő akváriumot mennyire "korrekt"?
Morális dilemma... Egy verseny akvárium sokszor fél év után bontásra kerül... Vannak ingyen elvihető topicok. 😉
 
2016. Májusától van akváriumom, de én rögtön a 112 literessel kezdtem. De volt olyan, hogy 4 akváriumom is volt egy időben. 112/64/31/31 literesek.
Tavaly váltottam a 112 literest 160 literesre, most van mellette 2 db 31 literes is, abból az egyikben van co2 adagolás is.
A családom már megszokta, hogy ez fontos számomra, ez a "dilim". A harmadik 30 literes akváriumnál, már nem is volt semmi megjegyzés. Mondjuk kellett hozzá pár év.
Végül is mindegyik akváriumban más a stílusa.
 
Utoljára módosított:
MTS 🤣(Multiple Tank Syndrome), szerencsére nem számít veszélyes kórnak, csak a család fog rád furán nézni... 😉
Egy új akvárium létesítése nem mindenhol sima ügy. Én örülnék, ha megúsznám annyival, hogy a család furán néz rám :) Vannak terveim, de a feleségem még nem tudja. Ilyenkor kell okosan taktikázni, cseppenként adagolni az információkat :) Veszélyes kórnak számít-e? Szerintem nem, de a többi családtagom másként látja ::ROFLMAO:
 
Egy új akvárium létesítése nem mindenhol sima ügy. Én örülnék, ha megúsznám annyival, hogy a család furán néz rám :) Vannak terveim, de a feleségem még nem tudja. Ilyenkor kell okosan taktikázni, cseppenként adagolni az információkat :) Veszélyes kórnak számít-e? Szerintem nem, de a többi családtagom másként látja ::ROFLMAO:
Én mutattam képet a GA-s akváriumból itthon. Nagyon tetszett nekik a szép zöld fű. --> Mondtam, hogy olyan is lesz az új akváriumban.
 
igazatok van, jobb lesz átépíteni :) úgyis igértem a gyereknek egy bettát

béna kérdéseim:
- a (~8 hónapos) ADA amazonia talajomat tartsam meg, vegyek inkább frisset?
- ha megtartom, akkor a táptalajt alóla próbáljam meg különválasztani (és azt kidobni?)
 
igazatok van, jobb lesz átépíteni :) úgyis igértem a gyereknek egy bettát

béna kérdéseim:
- a (~8 hónapos) ADA amazonia talajomat tartsam meg, vegyek inkább frisset?
- ha megtartom, akkor a táptalajt alóla próbáljam meg különválasztani (és azt kidobni?)
Ne dobd ki. Elöblíted, kiszárítod, jó lesz még az. Indításkor a teteje legyen friss talaj. A táptalaj is jól jöhet, talajemeléshez.
 
Back
Oldal tetejére