1. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Akvárium újraindítása

Kategória: 'Általános növényes beszélgetések', témanyitó: dekalabda00, téma nyitása: Júni 6, 2009.

1. dekalabda00
    Épp nem fórumozik ...

dekalabda00 Tapasztalt kertész

Tag:
    Ápr 18, 2009
    Kedvelik:
    24
    Hely:
    Szeged
    Mit tegyünk, ha már egy bejáratott akváriumot szeretnénk újraindítani?

Szella kedveli.
  2. dekalabda00
    Épp nem fórumozik ...

dekalabda00 Tapasztalt kertész

Tag:
    Ápr 18, 2009
    Kedvelik:
    24
    Hely:
    Szeged
    Rögtön egy kérdéssel kezdeném, ugyanis nálam lassan aktuális lesz a dolog.
    Tehát körülbelül 3/4 éve megy az akvárium, és most eljött az idő egy átalakításra. A kérdés az, hogy mennyi vizet tároljak majd ebből (60L), és hogy érdemes-e a szűrőt takarítás nálkül tovább üzemeltetni, hogy a megfelelő baktériumok már az elejétől meglegyenek?

3. vega
    Épp nem fórumozik ...

vega Új regisztrált

Tag:
    Máj 22, 2009
    Kedvelik:
    0
    Érdemes megtartani a víznek felét és a szürőt óvatosan kimosva a régi vizben.

Nem érné meg a teljes tisztogatás mert az akvárium kb 2 hónap után stbilizálodik elfogadható módon, persze ha nem zavarjuk meg a folyamatot.
    Az egészet teljesen átmenteni sem érdemes, mert általában a régi akváriumok nitrogén szegénységgel küzdenek.

4. fitti65
    Épp nem fórumozik ...

fitti65 Nézelődő

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    1
    Hely:
    Budapest
    Én úgy 20 litert megtartanék a régi vízből. A szűrőt ha leállítod, akkor pár óra alatt a hasznos baktériumok nagy része elpusztul. Tehát ha az átalakítás hosszabb időt vesz igénybe, akkor érdemes kitakarítani a szűrőt és boltban vásárolt baktériumkultúrát adni a szűrőanyaghoz.

5. artegor
    Épp nem fórumozik ...

artegor Tapasztalt kertész

Tag:
    Ápr 15, 2009
    Kedvelik:
    23
    Hely:
    debrecen
    ha hosszabb ideig babrálod az akit, a külső szűrőt érdemes a régi akvárium vizével 1 külön vödörben járatni.

6. hnorbi
    Épp nem fórumozik ...

hnorbi VIP kertész

Tag:
    Dec 15, 2010
    Kedvelik:
    2,257
    Hely:
    Veresegyház
    Tegyük fel, hogy szétkapjuk az akit, és eltelik kb. egy-két hét, amíg időt tudunk szánni az összerakásra, agyalunk az új látványon, beszerezzük a dekorokat, stb. Az akvárium szétszedése és az új hardscape összerakása között eltelt időben hogyan tároljuk a növényeket, amiket vissza szeretnénk ültetni? Kibírják addig csak egy vödörben?

7. Balage74
    Épp nem fórumozik ...

Balage74 Kertész tanonc

Tag:
    Júni 10, 2011
    Kedvelik:
    17
    Hely:
    Győr
    Hát amikor engem ellepett az ecsetalga az akváriumban, akkor én kitettem a növényeket egy vödörbe letakarva (teljes sötétségben) kb 2 hétre olyan 15 fokos vízbe, fűtetlen szobába télen. Végeredmény alga mentes növény lett:) Bár gondolom, hogy az igényesebb növények megsínylenék a dolgot, de a jàvai moha, cryptocorine,valisneria,Anubias biztos hogy kibír 2 hetet, sőt még a brazil Mini kardfüvet is így algátlanítottam. Lehet, hogy egy részét a leveleknek ugyan elveszti, ezt főleg a valisneriáknál vettem észre,de a tövek egészségesek maradtak, az anubiasoknak meg meg sem kottyant a 2 hét sötétség.

Utoljára módosított: Ápr 24, 2014
  8. The7up
    Épp nem fórumozik ...

The7up VIP kertész

Tag:
    Márc 2, 2013
    Kedvelik:
    640
    Hely:
    Csákvár
    Map
    Azt is megteheted, hogy beteszed a vödörbe, akváriumvízzel, és beleteheted a szűrődet is, akkor még az sem megy "tönkre". Lesz élővized az újraindításhoz és egy "működő" szűrőd is.

9. malor
    Épp nem fórumozik ...

malor VIP kertész

Tag:
    Dec 18, 2012
    Kedvelik:
    787
    Hely:
    Budapest
    Azt mondom, hogy ha már valakinek ez a hobbija, akkor legyen otthon egy tartalék akvárium is ilyen esetekre. Nem kell, hogy nagy legyen. Csak pont akkora, amibe pl. tudja tárolni a növényeket, tápozni is lehet őket, napfény elég lehet, a szürű mehet benne. Nem nagy dolog, majdhogynem filléres dolog, viszont jól jöhet és növényeknek is kényelmesebb.

10. The7up
    Épp nem fórumozik ...

The7up VIP kertész

Tag:
    Márc 2, 2013
    Kedvelik:
    640
    Hely:
    Csákvár
    Map
    Igaz. És karanténnak sem rossz...

11. hnorbi
    Épp nem fórumozik ...

hnorbi VIP kertész

Tag:
    Dec 15, 2010
    Kedvelik:
    2,257
    Hely:
    Veresegyház
    Köszi a tanácsokat, a szűrőt természetesen járatni fogom egy vödörben, én is arra gondoltam, hogy ebbe teszem majd a növényeket. Csak abban nem voltam biztos, hogy fény és táp nélkül meddig bírják majd.
    Karantén akim van, abban lesznek a halacsok, amíg beáll az egyensúly a nagy akváriumban. Nővények tárolására az a baj, hogy jó nagy karantén kellene, a 180l-es akiból elég sok zöldség ki fog kerülni, amit vissza szeretnék majd ültetni.

12. Mihály Béla
    Épp nem fórumozik ...

Mihály Béla Kertész tanonc

Tag:
    Nov 13, 2013
    Kedvelik:
    23
    Hely:
    Budapest
    Végül megtörtént az újraindítás? Kíváncsi lennék az eseményekre... :)

Tolnai és hnorbi kedvelik.
  13. hnorbi
    Épp nem fórumozik ...

hnorbi VIP kertész

Tag:
    Dec 15, 2010
    Kedvelik:
    2,257
    Hely:
    Veresegyház
    Igen, megtörtént, múlt pénteken összeraktam a scape-t, szombaton meg beültettem.. Naplózni is tervezem az új layout-ot, csak legyen egy kis időm majd valamikor...:)

14. Renton
    Épp nem fórumozik ...

Renton Kertész tanonc

Tag:
    Máj 25, 2013
    Kedvelik:
    15
    Hely:
    Várpalota
    Ės a többi fronton? Hogy bántál el az ecsttel? Szűrőtöltet, csövek, kellèkek?

15. pepe0419
    Épp nem fórumozik ...

pepe0419 VIP kertész

Tag:
    Szept 24, 2014
    Kedvelik:
    882
    Hely:
    Nagykanizsa
    Most tervezem újrarendezni az akit, a szűrőt csak pár héttel az újraindítás után takarítom ki, hogy a bacik elszaporodjanak az új talajban gyorsabban, tehát a szűrőhöz nem nyúlok most. Viszont olvasom, hogy a két hetes sötétítés után az algák eltűntek Neked a növényekről. A mostaniban van Bacopa, Crypto, Anubias, ami elég ecsetalgás (léggyökerek végig), zöld pontalgás. Ha két hetes sötétítést csinálok teljesen eltűnhet róla az alga nyomtalanul? Mert akkor úgy tenném vissza. Egykét szűrőalkatrésszel együtt :)
    Másik kérdésem, hogy mivel komplett talajcsere is lesz a (sóder helyett táptalaj+manado), pontosabban a sóder egy része alapos mosás (kifőzés?) után visszakerül, tehát a halakat, garnélákat mennyi idő múlva tehetem vissza? A vízből is igyekszem megmenteni 30-40%-ot.

16. GAtesz
    Épp nem fórumozik ...

GAtesz Kertész szaki

Tag:
    Okt 10, 2013
    Kedvelik:
    77
    Hely:
    Dombóvár
    Az a kérdés fordult meg a fejemben, hogy mennyi ideig lehet egy növényes akváriumot üzemeltetni, újraindítás nélkül? Mikor kell mindenképp restart?

17. talachi
    Épp nem fórumozik ...

talachi Legenda Legjobb napló

Tag:
    Ápr 24, 2009
    Kedvelik:
    4,466
    Hely:
    Herend,Veszprém megye
    Egy nagy akiban, ha minden feltétel adott utólagos talajtápozással és folyamatos alakítgatással szerintem nagyon sokáig. Nekem eddig két év volt a max, de simán működött volna tovább.
    Kérdés az ,hogy akarod-e olyan sokáig ugyanazt az akit bámulni! Ha lehetőségem lenne félévenként restartolnék!:):)

Barnapl kedveli.
  18. nato
    Épp nem fórumozik ...

nato VIP kertész

Tag:
    Febr 8, 2010
    Kedvelik:
    859
    Hely:
    Pécel
    Ilyenkor jön jól egy ammónia teszt.
    Az új akváriumban túl sok lesz belőle, míg be nem áll a rendszer.
    Járasd 1 hétig halak garnélák nélkül, aztán mérj ammóniát, ha nincs gáz, akkor nincs gáz :)

19. GAtesz
    Épp nem fórumozik ...

GAtesz Kertész szaki

Tag:
    Okt 10, 2013
    Kedvelik:
    77
    Hely:
    Dombóvár
    Az enyém márciusban 2 éves lesz. :facepalm:
    Már ronda is mint a bűn. :ROFLMAO:

20. Beni
    Épp nem fórumozik ...

Beni VIP kertész

Tag:
    Júli 10, 2011
    Kedvelik:
    2,387
    Hely:
    Tatabánya
    Ez enyém is ment majdnem 2,5 évet probléma nélkül, de ennyi idő alatt meguntam, ezért lett átrendezve. Szerintem még bőőőőven ment volna évekig probléma nélkül, de nem hiszem,hogy a többség ne unná meg a layoutot ennyi idő után, így főleg ez az átalakítás oka.

Aktuális oldal megosztása

1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata
    Értesítés elrejtése