• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akril szűrőcsövek [Nem adok-veszek]

Nekem ilyen van fél éve. De semennyire nem karcolódnak, tökéletes üveghatás. Nem mattul, csak szimplán koszolódik, mint Key üvegcsöve a Sedonában :) (kihagyhatatlan :))
 
hectorvti said:
öööö az akril cső az PMMA plexit akar jelenteni? Van valami spéci megoldás ezeknek a csöveknek a takarítására, mert ha jól tudom ezek eléggé karcolódnak ám!?

Üdv. Hectorvti!
Nekem is az a véleményem, hogy igen strapabíróak és nem karcolódnak. Elég sima a belső felületük, legalábbis annak, amit én vettem, szóval a kosz is csak félve mer megtapadni rajta. ;) :D
Egyébként a a PMMA = Poly(methyl methacrylate) és igen ezt hívják akril v. plexi csőnek. Remélem segítettem. ;)
Még annyit, hogy láttam már öntöttet és extrudáltat is, nekem az utóbbi jön be, persze ez magánvélemény.
 
Woctrax said:
... Elég sima a belső felületük, legalábbis annak, amit én vettem, szóval a kosz is csak félve mer megtapadni rajta. ;) ...

Ahogy megtöltöttem sóval, és hajlítottam, nekem a hajlítási részen érdessé tette cső belsejét a neki nyomódó sószemcsék. Csak közelről nézve zavaró, a kosz megtapadását meg még tesztelnem kell.
 
rion said:
Ahogy megtöltöttem sóval, és hajlítottam, nekem a hajlítási részen érdessé tette cső belsejét a neki nyomódó sószemcsék. Csak közelről nézve zavaró, a kosz megtapadását meg még tesztelnem kell.

Na jó az igazsághoz hozzátartozik, hogy ez nálam is megtörtént az első csőnél, de amikor többször hűtöttem közben a cuccot sikerült elkerülnöm. De tényleg elég keskeny az a határ, ahol ez előfordul, résen kell lenni. Én villanyrezsó felett melegítettem, te hogy csináltad? ;)
 
Woctrax said:
rion said:
Ahogy megtöltöttem sóval, és hajlítottam, nekem a hajlítási részen érdessé tette cső belsejét a neki nyomódó sószemcsék. Csak közelről nézve zavaró, a kosz megtapadását meg még tesztelnem kell.

Na jó az igazsághoz hozzátartozik, hogy ez nálam is megtörtént az első csőnél, de amikor többször hűtöttem közben a cuccot sikerült elkerülnöm. De tényleg elég keskeny az a határ, ahol ez előfordul, résen kell lenni. Én villanyrezsó felett melegítettem, te hogy csináltad? ;)

Ide ajánlom a hőlégfúvót ha megengeditek. :) Le lehet támasztani, és fölöttem szépen lehet dolgozni. Szerintem jobb mint a gáz fölött szórakozni. :) ( Tudom, nem ezt írtad, csak volt aki azzal dolgozott. )
 
Ide ajánlom a hőlégfúvót ha megengeditek. :) Le lehet támasztani, és fölöttem szépen lehet dolgozni. Szerintem jobb mint a gáz fölött szórakozni. :) ( Tudom, nem ezt írtad, csak volt aki azzal dolgozott. )

Nem rossz ötlet, már akinek van ilyen a közelben. ;) Gázzal mondjuk én se akartam volna tesztelni, szerintem ott igen hirtelen behólyagosodhat. De van akinek úgy is ment, nekik külön gratula: ;)
 
Woctrax said:
Na jó az igazsághoz hozzátartozik, hogy ez nálam is megtörtént az első csőnél, de amikor többször hűtöttem közben a cuccot sikerült elkerülnöm. De tényleg elég keskeny az a határ, ahol ez előfordul, résen kell lenni. Én villanyrezsó felett melegítettem, te hogy csináltad? ;)

Hőlégfúvót kértem kölcsön. :) Kesztyűben csináltam, mert sütötte a kezem, de így meg nem mindig vettem észre, hogy már túl meleg, túl hajlékony. Ekkor nyomhatta meg néhol a só. A másodjára készített kifolyó csövem jobb is lett, azon nem hagytam sóval nyomot! :cool:
 
Sziasztok!
Bocs, hogy ide írok, de szükségem lenne max. 1 méter 13/10-es akril csőre.
Ha valakinek maradt, vagy most készül venni és ilyen méretűt, kérem írjon!
Előre is köszönöm.
Üdv. mindenkinek.
GyDomotor
 
Sikerült szereznem plexi csövet, 12/8as méretben, és az lenne a kérdésem, hogy a 8 mm átmérő szerintetek mennyi fog vissza egy 700 l/h teljesítményű szűrőt? Mert elég szűknek tűnik, de ha már van, akkor megpróbálom, remélem nem csökken jelentősen a flow!
 
Határozottam ajánlom mindenkinek,hogyha teheti, váltson Lily Pipe üveg termékre,vagy csináljon egyet.Durván bubiznak azóta a növények.Ez előtte is megvolt,de ettől még látványosabb az egész.Én rákötöttem egyszerre a két szűrő kifolyó ágát. Sokkal jobb már ezáltal is az áramlás.
Egyébként nekem nem Lily Pipe van,hanem DIY. Ugyan úgy örvényt csinál a pipe felett,mint az üveg. ;)
 
Sziasztok!

Keresek 7/10mm akril csövet 50-60centit, ha valakinek esetleg maradt, vagy készül venni, kérem, írjon! Nekem csak ennyi kellene egy nano beömlőhöz.

Üdv: GyDomotor
 
jelzin said:
Egyébként nekem nem eredeti Lily Pipe van,hanem DIY.
Kép,vagy valami?
;)

11579769_8d5c8b07536166248677151b6aed8533_m.jpg

11579771_3a6a5d22adddf9c30b09e44c9be6846e_m.jpg
 
tibicuk said:
jelzin said:
Egyébként nekem nem eredeti Lily Pipe van,hanem DIY.
Kép,vagy valami?
;)

Nos megcsináltam a beömlő prototipust ! :lol: A kinézetéről mindent elmondtam.Az esőztető a hátfalon talán pont egy fokkal néz ki jobban.Holnap megnézzük a hatékonyságot!Van egy olyan érzésem, hogy bár hatékony, hosszú távon nem biztos, hogy bevállalok egy ásv.vizes palackot az akváriumban az ékszerek mellett.:lolno: Nagy kár!! :cry: Elment vele két órám de abszolút nem bántam meg! :D Az 5letért viszont mindenképp jár a : :clap: Nekem a kivitelezésért 1es!
 
dekalabda00 said:
Sikerült szereznem plexi csövet, 12/8as méretben, és az lenne a kérdésem, hogy a 8 mm átmérő szerintetek mennyi fog vissza egy 700 l/h teljesítményű szűrőt? Mert elég szűknek tűnik, de ha már van, akkor megpróbálom, remélem nem csökken jelentősen a flow!
Üdv!Sikerült megcsínálni 12/8-as csőből a csövezést?Azért kérdezem mert itt Nyíregyházán csak ilyen méretűt találtam,és kiváncsi vagyok mennyire folytja le a szűrőt!Nekem 500l/h-ás a szűrőm és nagyon nem akarnám folytani.Gondoltam nagyobb furatokat csínálok majd ,az talán segít!
 
myk74 said:
dekalabda00 said:
Sikerült szereznem plexi csövet, 12/8as méretben, és az lenne a kérdésem, hogy a 8 mm átmérő szerintetek mennyi fog vissza egy 700 l/h teljesítményű szűrőt? Mert elég szűknek tűnik, de ha már van, akkor megpróbálom, remélem nem csökken jelentősen a flow!
Üdv!Sikerült megcsínálni 12/8-as csőből a csövezést?Azért kérdezem mert itt Nyíregyházán csak ilyen méretűt találtam,és kiváncsi vagyok mennyire folytja le a szűrőt!Nekem 500l/h-ás a szűrőm és nagyon nem akarnám folytani.Gondoltam nagyobb furatokat csínálok majd ,az talán segít!

Szia! Sikerült megcsinálni, de nem használom, ugyanis a hajlatoknál sajnos nagyon elvékonyodik, így biztos visszafogná a szűrőt.Ezt a méretet maximum nano aksihoz ajánlom, egyébként mindenképpen nagyobbat kell szerezni..szóval nekem most maradt az eredeti csövezés :cry:
 
Én most Veszprém környékén találtam több félét (hátha valaki arra keres):
15/13 mm-es, 20/14 mm-es, 20/16 mm-es, 20/18 mm-es, 25/19 mm-es és 30/20 mm-es csövet gyártanak itt.
Már teszteltem a 15/13-ast: jól formázható viszont sérülékeny.
Illetve a 20/14-est, ami lassan formázható, viszont gyakorlatilag tönkretehetetlen, vandál-biztos.
Karcolódást nem tapasztaltam eddig rajtuk, pedig csőtisztító kefével takarítom, amikor bekoszolódnak.
Most a 20/16-osra próbálok rá, szerintem ez lesz a tökéletes. ;)

Ehhez kapcsolódik a kérdésem:
Valaki tesztelt már 20/18-ast? Én túl vékonynak találom ilyen célra, de hátha valaki meg tud cáfolni. ;)
 
Woctrax said:
Én most Veszprém környékén találtam több félét (hátha valaki arra keres):
15/13 mm-es, 20/14 mm-es, 20/16 mm-es, 20/18 mm-es, 25/19 mm-es és 30/20 mm-es csövet gyártanak itt.
Már teszteltem a 15/13-ast: jól formázható viszont sérülékeny.
Illetve a 20/14-est, ami lassan formázható, viszont gyakorlatilag tönkretehetetlen, vandál-biztos.
Karcolódást nem tapasztaltam eddig rajtuk, pedig csőtisztító kefével takarítom, amikor bekoszolódnak.
Most a 20/16-osra próbálok rá, szerintem ez lesz a tökéletes. ;)

Ehhez kapcsolódik a kérdésem:
Valaki tesztelt már 20/18-ast? Én túl vékonynak találom ilyen célra, de hátha valaki meg tud cáfolni. ;)

Én 20/18-as csövet vettem, de még nem jutottam el a megmunkálási részig, aminek prózai oka van: nincs itthon elég só hozzá :) Ma megyünk el bevásárolni, felírtam a sót is, ha meglesz, akkor utána beszámolok, hogy mlyen eredménnyel jártam.

Egyéb: keresztanyám fogtechnikusként dolgozik, mutattam neki a csövet, hogy erre kellene majd bevágásokat meg lyukakat csinálni, meg a végét ledugózni valahogy. Azt mondta, hogy ami nekik van szerszám (nem tudom a szakszerű nevét, olyan mint a fogorvosi fúrókészülék - cserélhető fejek, brutál fordulatszám stb.), azzal gyerekjáték a vágást/lukakat megcsinálni. A dugózásra valami gyorsjavítót mondott, amit ők szoktak használni (nem jegyeztem meg a pontos nevét), azt mondta, hogy ilyen tejszerű fehér színe van, de polimerizáló gépbe rakva átlátszóvá lehet tenni, de nem biztos, hogy abba a gépbe beférnek a csövek. Az előfordulhat, hogy ez az anyag mérgező lehet a halak számára, vagy bízzak abban, hogy ha már műfogak javításához használják, ami ugye az ember szájában szokott lenni, akkor nem lehet benne mérgező/kioldható anyag?
Szóval ha valakinek van fogtechnikus ismerőse, akkor nyugodtan keresse fel őt ilyesmikkel kapcsolatban :)
 
Back
Oldal tetejére