• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akril szűrőcsövek [Nem adok-veszek]

Minden elismerésem!
Egy tökéletesen kivitelezett DIY projekt! Az ilyen fajta megvalósítások láttán érzem azt,hogy van értelme a barkácsolásnak is! :thumbup:
GyDomotor said:
Sziasztok!
Tudna valaki segíteni, információt nyújtani abban, hogy hol tudnák beszerezni 13-as akril csövet.
Különösen Zalaegerszeg és Budapest környékén, de bárhol, kicsi az ország.
Igaz kicsit más:http://www.muanyag.hu/plexi_plexiglas_xt_cso-2/hun/
 
Kövezzetek meg,ha már valahol volt róla szó (kereső nem dobta ki,de lehet csak én vagyok süsü) ez a lilly pipe forma miért is jó?
Gondolom, a felszínmozgatás másabb,mint a sima jet kiömlőké.
Ezen kívül egyéb differencia?
 
Egy kis upgrade történt az akril szívó és beömlők terén az akváriumomnál. A cél a lilly pipe forma elérése volt amihez már egy kicsit nagyobb átmérőjű akril csövet használtam(12/16). Az elv hasonló volt a korábban leírtakohoz, de beszéljenek a képek...
Lilly:
10447063_3243df25276078027c7eb455f8681b61_l.jpg

és a szívó oldal egy tetratec beszívócsonkját használva, szúnyogháló betéttel a garnélák védelmére:
10447061_8f15745606082d1e69bffad4fddc0d2f_l.jpg
 
Kiráály :) Nekem is be kell már egyet szereznem, csak a kosarat kéne valami átlátszóval pótolni.
Ügyes
 
Nem tudsz nagyobb tölcsért csinálni rá? Sokat javítana a víz forgatáson is. Így nagyon koncentrált az áramlás. Egy nagyobb akinál, ami nem nano vagy kis méretű ez a töcsér méret nem igazán tud megfelelő mozgatást biztosítani.
 
Sziasztok!
Sikerült nekem is beszereznem akril csövet végre! 15/13 mm-est, egyből ki is próbáltam vizsgaidőszak dacára.
Íme kb. 300 Ft anyagköltség és 35 percnyi idő eredménye.
Én a villanyrezső feletti óvatos melegítést választottam módszerként.
Megjegyzem, hogy ez csak a próbadarab, hagy némi kívánnivalót maga után, mivel először készítettem hasonlót.

image-3D3D_4D2B34F1.jpg

image-1841_4D2B34F1.jpg

Fotózás után az ágyon hagytam és szobatársam véletlenül ráült... :(
 
Helló lchnorbert83!
Balatonfűzfőn találtam végül a Szatunaplex kft-nél.
Amit épp használtam az 13/15 mm-es áfásan 1050 Ft belőle 2m (sajna csak 1 mm a falvastagsága de elég rugalmas).
Így jött ki arra a 60 cm-es darabra a 300 Ft.
Hátránya, hogy személyesen kellett elmennem a cuccért (előre egyeztettem a kért árut e-mail-ben)de teljesen korrekt céget ismertem meg.

Az első törött darab után itt a következő, aminek az alsó ledugózása még mindig csúnya lett.

Ha vki tudja hogy lehet szépen kivitelezni azt, kérem írja meg . ;)

image-0E04_4D2B4D94.jpg


image-64DE_4D2B4D94.jpg


Ezen kívül vettem még 14/20 mm-es csövet aminek nagy a falvastagsága, ezt tervezem majd lilly pipe-nak elkészíteni, hátha ebből szép kiömlőt lehet készíteni. De azt majd jövő héten. Előbb két szívócsonk kell a nagyobb akimhoz. :D
 
Hajlítható a vastagabb cső is! YEEEE ;)
Mondjuk egy örökkévalóság a másikhoz képest, de majd lassan meglesz.
A módszert mindenkinek ajánlom (a technikából 2-eseknek is), türelem kell hozzá, de egy szép végeredmény a jutalom a kitaróknak. Ne aggódjatok 2-4 méter csőt hipp-hopp el lehet használni, inkább többet érdemes venni, ha már talál az ember olcsón.
Remélem másoknak is meghozom a kedvet.

Ha már itt tartok gondoltam csinálok egy skiccet hogy képzelem el a nagyobb akimban (260 l) a csövezést.
(barna - szívőcsonkok; zöld - nyomócsonk + esőztető; a láthatóság kedvéért pár üveglap kihagyva)
image-4FFD_4D2B91B7.jpg
 
Elkészültek a szívócsövek a nagyobb akiba. :) :thumbup:
Már várom a hétvégét, hogy a helyükön is láthassam őket (végre kikerül a nagy ronda szürke PVC) :D

Itt egy kép az egyikről.

image-70FC_4D2CA28D.jpg
 
Nagyon profi ! ;)
Azon csodálkozom hogy a kínai barátaink még nem álltak rá a témára és nem árasztották még el ilyen csodákkal az ebayt :lol:
 
Köszi! :)
Hát igen. Én is körülnéztem ott de az ottani üveg be és kifolyócsövek árai és a kockázat, hogy út közben eltörik elég visszahúzó erő volt, hogy ne ott vegyek ilyet. Inkább elkészítettem akrilból. Így legalább mindkét akimra meg tudtam valósítani. ;)
 
Bekerültek a csövek a helyükre. :) Hát a különbség el sem mondható a 2 coll-os szürke PVC-hez képest.
Amint sikerül száműznöm a csúnya belső CO2 reaktoromat és lenyírom a növényzetet teszek fel képeket. ;)
 
Az akril csőre akváriumon kívül hogy rögzítitek a szűrő csöveit? Elég csak passzentos ráhúzni és úgymarad, vagy valami bilincs/gyorskötözőt is használtok? A szűrőm 16mm-es belső átmérőjű csövéhez tervezek 16mm-es külső átmérőjű akril csövet venni.
 
Sziasztok!
Bp-en, vagy szolnokon tudna valaki olyan üzletet ahol lehet kapni? Autóm sajnos nincs, így a mozgásterem szűkös, a posta/futár pedig drágább lenne, mint maga a cső.
A beszívó csőre a réseket flex-el vágtátok?
köszi,
tomdelonge
 
Hello rion!
Én nem szoktam bilincset, egyebet használni, általában elég, ha kicsit szűkebb csövet ráerőltetsz, esetleg ha nagyon profit akarsz; körkörösen bekarcolod a csövet és o- gyűrűt teszel a mélyedésbe, de nekem a rászorításos-rámelegítéses módszer működni szokott.

Tomdelonge!

Budapesten találtam interneten ilyen célra megfelelő boltot:

Szerintem az áraik megfelelőek, 1-2 csövet pedig tömegközlekedéssel is el lehet szállítani - tesztelve! :D
 
Woctrax:
A szűrőm kimenete miatt adott a 16/22-es cső, akrilból meg a 16os külső méretnél nem találok picivel nagyobbat, a következő 20mm-es már túl nagy lenne.
Milyen gyűrűt ajánlasz?

Tomdelonge:
Én innen vettem: plexis
És szintén tömegközlekedés. ;)
 
Én 20/14 est találtam csak és ehhez majd 18/22-es hajlítható műanyagcsövet csatlakoztatok.
Kisebb akváriumomba 12/16-os gumi csőhöz (kimenethez) 13/15-ös plexit vettem.
Nem tökéletes de jobbat nem tudtam kitalálni, beszerezni.

Gyűrűs megoldást nem teszteltem csak mint ötlet jutott eszembe, barkácsáruházban biztos találsz megfelelő gumigyűrűt.

Megj.:
Tök vicces 2,10 belmagasságú Ikaruson állni, sétálni a 2,05m-es csővel...:D

Tomdelonge:

Másik kérdésedre a válasz:
Igen kis 2 cm átmérőjű flexkoronggal hobby drill-el (asszem magyar néven mikrogép)
 
Back
Oldal tetejére