• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akril szűrőcsövek [Nem adok-veszek]

lakly said:
egedzs said:
myk74 said:
Nagyon szépek,minőségi munka!Én most szereztem 13/10-es csövet!Mivel vágtad el a tölcsért hogy ilyen szép a felülete a peremének?Gondolom csiszoltad vágás után.Én tuti nem leszek ennyire ügyes! :thumbup:
Köszönöm!
Barkácsgép vágókorongjával vágtam, finom csiszolópapíron csiszoltam, majd políroztam.

Szia!

A hajlításhoz milyen segédeszközt vagy sablont használtál?
Hőlégfúvóval melegítettem, majd kézzel hajlítottam. Hogy ne rogyjon be én egy vastag falú gumicsövet (benzincső) dugtam bele. Ettől nem lesz érdes a belső felülete, mint a sótól. Ha túl passzos a cső, érdemes beolajozni, mert különben nagyon nehéz kihúzni.
Ha ügyes az ember és szimmetrikus lesz a dudor, vágás után két darabot kapunk. Ezért nem a cső elején kell kezdeni a kiszélesítést, hanem pl. egy 60-70 cm hosszú cső közepén.
 
Kedves barkácsoló akvakertészek!

Sokan félünk a törékeny Lile Pipe csövektől.Ezért megpróbálunk akrilból hajlítani.Ime egy videó,hogyan kell "szakszerűen" csövet hajlítani és mik a buktatói.
A videó egy pecás oldalon van és a bojlis dobócső hajlítását mutatja.De tökéletes az akrilcső hajlításhoz is.Aki eddig óckodott csövet hajlílani,az is bátran nekiláthat.

Egyetlen baj a videóval,hogy rettenetes lassan tölt be.Kb. fél óra, míg betölti.Legalábbis nálam.
http://halzona.hu/view/barkacs-dobocsok ... ments/full



Ui.:Kedves párom felhozta nekem,hogy gyártsak neki egy ilyen dobócsövet,mivel horrorisztikus ára van a boltokban.Jó rendben van,de előbb utána nézek a neten,hogy milyen átmérőjű és milyen szögben kell meghajlítani,egyáltalán mit találok erről a neten.Hát így bukkantam rá. :)
 
tibicuk said:
Kedves barkácsoló akvakertészek!

Sokan félünk a törékeny Lile Pipe csövektől.Ezért megpróbálunk akrilból hajlítani.Ime egy videó,hogyan kell "szakszerűen" csövet hajlítani és mik a buktatói.
A videó egy pecás oldalon van és a bojlis dobócső hajlítását mutatja.De tökéletes az akrilcső hajlításhoz is.Aki eddig óckodott csövet hajlílani,az is bátran nekiláthat.

Egyetlen baj a videóval,hogy rettenetes lassan tölt be.Kb. fél óra, míg betölti.Legalábbis nálam.
http://halzona.hu/view/barkacs-dobocsok ... ments/full



Ui.:Kedves párom felhozta nekem,hogy gyártsak neki egy ilyen dobócsövet,mivel horrorisztikus ára van a boltokban.Jó rendben van,de előbb utána nézek a neten,hogy milyen átmérőjű és milyen szögben kell meghajlítani,egyáltalán mit találok erről a neten.Hát így bukkantam rá. :)

OFF: Múltkor néztem egy ilyen horrorisztikus árban levő dobócsövet azon rajta volt hogy milyen szöget zárnak be egymással a hajlatok, a vége milyen szögben van levágva... :crazy: Hát nem volt egyszerű. Viszont gyakorlással nagyon pontosan lehet vele dobni, szép távolságokra.
 
Ha lehajlítottad a csövet vagy egyáltalán nem tudsz egyet normálisra hajtani próbálj ki egy egyenes csövet. :ugeek:
Kicsit másképp kell, de ha rájössz...
lassan jön a makkszezon az egyet jelent a gyakorlással... :shifty:
 
Visitor said:
tibicuk said:
...makkszezon? :wtf:

A dobócsővel történő tölgyfaültetésre gondolhatott a kollega. :roll: :D

Na ezt valaki tanítsa meg nekem ,mert több tízezer makk elhajítása a kempingszékből könnyebb meló mint ékásóval :D és még gyalogolnom sem kell!
 
Sziasztok!
A szűrőcsövekkel kapcsolatban pontosabban a kifolyó lilyvel kapcsolatban lenne kérdésem.Milyen hosszú szakaszt melengetsz át a hőlégfúvóval egyébbel?Én egy 12/16 csővel probálkoztam de mindíg kipukkadt. :shifty:

előre is thx..
 
... töltsd fel száraz homokkal és dugózd le a végeit !
... vagy villanyszerelő boltban kapható csőhajlító készlet, ami egy külső részből és egy belső részből áll, ami gyakorlatilag egy rúd, ezt be kell dugni a csőbe, és együtt hajlítani, így nem hullámosodik ki a cső a kanyarnál !
... végszükség esetén

http://www.plexis.hu/hu/gyik#16

nagyon nem egyszerű "hobby" módszerekkel hajlítani, szakembert kellene keresned ...
 
Piga,itt ezen az oldalon feltettem egy pecás videót,ahol szépen bemutatja,hogyan kell csövet hajlítani.
Irtózatos lassan tölt be,de érdemes,szerintem.
Azért olvadt,lyukadt ki mert túl gyorsasan akartál dolgozni.
 
Kedves geo3872, amint látom, te sem rágtad át magad rendesen ezen a topicon... :p
 
Hali Srácok!
Köszi a segítséget,de nem a hajlítással van gondom hanem kifolyó készítésével./lily/
:)
 
Piga said:
Hali Srácok!
Köszi a segítséget,de nem a hajlítással van gondom hanem kifolyó készítésével./lily/

:)


Helló!
Ezen agyalok én is, hogy hogyan tudnák szépen tölcsért kialakítani.Különböző sablonokkal próbálkoztam már,de nem tudtam úgy megoldani ,hogy ne rogyjon meg mikor ráhúzod a csövet....Most azt találtam ki,hogy az egyik végét ledugózom a másikról pedig megnyomatom levegővel....

akrilcs__www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Ha valamire jutok vele majd jelzem.


ui:lemaradt a képről:jobbról kapja a levegő nyomást
 
Hello gézsé!

Az technika már megvan a kialakításra./lásd:téma első pár oldalán/De remélem nem vettem el a kedved?! :)
Remélem sikerrel jársz! :thumbup:

üdv..P.
 
N-emy said:
Kedves geo3872, amint látom, te sem rágtad át magad rendesen ezen a topicon... :p

hello!

valóban! nem olvastam végig 138 bejegyzés, mielőtt próbáltam segíteni egy kérdés/probléma megoldásában ...

szégyenlem is magam, de nagyon !
 
gézsé said:
Helló!
Ezen agyalok én is, hogy hogyan tudnák szépen tölcsért kialakítani.Különböző sablonokkal próbálkoztam már,de nem tudtam úgy megoldani ,hogy ne rogyjon meg mikor ráhúzod a csövet....Most azt találtam ki,hogy az egyik végét ledugózom a másikról pedig megnyomatom levegővel....

Nekünk így szétdurrant... :)
 
Én is megalkottam a magam kis szívó és esőztető ágát, a témából merített ötletekkel, viszont a Lilly-vel szívok rendesen :mrgreen:
Kétszer próbálkoztam, az elsőnél szépen felhólyagosítottam a csövet, a másodiknál rá kellett jönnöm, hogy hiába próbálkozok csak simán fecskendővel,
a 60ml-es is kevés egy 50cm-es csőben elég nyomást teremleni (a cső 16/12-es). :?

Visszacsapó szelepnek a légpumpához való szelepet használjátok?
 
Privizzen már aki szeretne 9/12-es és 12/16-os akrilcsövet, mert készülök vásárolni csak nekem nem kell csak 50-50 centi a 200-200centiből így szeretném csökkenteni a költségeimet :angel:

:mrgreen:
 
Back
Oldal tetejére