• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akril szűrőcsövek [Nem adok-veszek]

köszönöm szépen a linkeket!:)
Vaterom programozó, ugyh sajnos sz*rik bármi nemű barkácsra:D ebböl kifolyólag nemhogy mikrogép, még fúró sincs itthon:D
 
Gondoltam rakok fel pár képet kedvcsinálásért, maradt még 1 méter 13/9 es akril csövem Debrecenben átvehető




 
Ismerős módszerekkel dolgozol salci! ;)

A kivágásokat mivel csináltad a csőre? Egy picit sorjás; tisztításhoz, belső maradék lekaparáshoz ajánlok egy hústüskét picit megkampósítva a végét nekem tökéletesen eltüntetett mindent kb. 5-10 perc munka után. Egyébként szép munka! ;)
 
Én inkább arra lennék kiváncsi, hogy a színtelen rögzítőket/tapikorongok honnan vannak? :)
 
Ha máshol nem, aukciós link moderálva-en biztos találsz. Néztem már ilyeneket nem annyira olcsó (5-10 USD/ 10db) de ha nagyon kell éppen meg lehet venni.

Kb. ilyenek:
image-0D24_4D395A81.jpg


Hirtelen kb. 8 USD-ért találtam legolcsóbban.
 
Kedves atti76!

Amit linkeltél az inkább CO2/levegőcsőre alkalmas, mi pedig 16- 20 mm-es szűrőcsövekre keresnénk átlátszót. Ilyen típusút is tudsz linkelni?

Nekem is szimpatikus a GA bolt, de sajna olyat nem találtam náluk. (Na majd most ráállnak a srácok ;) )

Köszi!
 
Woctrax said:
Kedves atti76!

Amit linkeltél az inkább CO2/levegőcsőre alkalmas, mi pedig 16- 20 mm-es szűrőcsövekre keresnénk átlátszót. Ilyen típusút is tudsz linkelni?

Nekem is szimpatikus a GA bolt, de sajna olyat nem találtam náluk. (Na majd most ráállnak a srácok ;) )

Köszi!

Szia!

erre a kérdésre az én megoldásom, hogy vágtam plexiből kis háromszögeket -amikbe lyukat fúrtam a szűrőcsöveknek- és az akvárium sarkába ragasztottam fbs-sel. Egyet talajszintbe, egyet pedig a vízszint tetejére téve tökéletesen tartják a csöveket, de nem látszik belőlük semmi... (gyűlölöm a tapadókorongokat, és tapasztalatom szerint az átlátszó korong is csak egy ideig átlátszó, egy idő után mattul (nem a koszra gondolok))
 
Szia Iricsi!

Jó ötletnek tűnik, viszont lenne egy lehet hogy hülye kérdésem:
FBS-sel lehet víz alatt ragasztani, vagy le kéne engedni az aki vizét (mert akkor mondjuk hosszabb vízcserével kivitelezhető lenne.

Tapadókorongos fehér mattulás nálam is játszik, ezért gondoltam az oldalpolcos szűrőmben vagy az aki külsején tapizni, rögzíteni, mert ott kevésbé látszik illetve kívül a vízen csak nem mattul.

OFF:
Lehet indíthatnánk egy topikot Ki, hogy rögzít csöveket címmel (ha nincs még ilyen). ;)
 
Woctrax said:
Ismerős módszerekkel dolgozol salci! ;)

A kivágásokat mivel csináltad a csőre? Egy picit sorjás; tisztításhoz, belső maradék lekaparáshoz ajánlok egy hústüskét picit megkampósítva a végét nekem tökéletesen eltüntetett mindent kb. 5-10 perc munka után. Egyébként szép munka! ;)


Forró kés, ezzel a módszerrel sorjás lesz igen, de olyan vastak sorják hogy az nem szeded le csak valami mikromotorra szerelt csiszolóval.
 
Jól néz ki a cucc az akiban! Grat!

Nekem a csövek nem is látszanak a növényektől a 260 - asban igaz az nem friss set-up, lassan két éve van összerakva.
Hetek kérdése és én is teszek fel képet csak előbb el akarom végezni a változtatásokat és eltüntetni véglegesen a technikát az akiból.
Nem akarok például cappy-s üveges CO2-reaktort fotózni... :D :?

Szobatársamnak szerencsére volt mikrogépe meg mindenféle korongja hozzá, sajna nem sokan vannak ilyen szerencsés helyzetben. Viszont annyira jó cucc hogy nekem is muszáj venni egyet. :D
 
Ha ti is annyi üveget törtetek volna el mint én, akkor lenne otthon tapadókorong :D
 
Nekem múltkor 1 nap alatt sikerült 2 porlasztókőből kitörni a közepét - igaz nem nagy tétel, viszont akkor nagyon nem voltam ügyes... :D
 
Woctrax said:
Elkészültek a szívócsövek a nagyobb akiba. :) :thumbup:
Már várom a hétvégét, hogy a helyükön is láthassam őket (végre kikerül a nagy ronda szürke PVC) :D

Itt egy kép az egyikről.

image-70FC_4D2CA28D.jpg


Ilyen csövet plíz!!! :D
Sajna itt nyiregyen sehol nem lehet kapni, rendelni is csak nagy tételben :S
 
Mardelboy!

Sajna nekem is elment vele kb. 3 órám mire elmentem és átvettem a csöveket. Hiába ha az ember valami szépet akar azzal munka van. Szerintem próbáld meg Budapesten, ha épp arra jársz.
 
Back
Oldal tetejére