1. FONTOS! FÓRUM FRISSÍTÉS A LÁTHATÁRON!

Egy ideje halogatjuk már a fórum motor frissítést. Nagy verzió váltás van, ami azzal is jár, hogy sok új funkció érkezik, de több bővítménnyel használt funkció nem biztos, hogy megmarad ebben a formában. Most már elég sok idő eltelt, hogy a stabil verzió miatt váltsunk. Akinek fontos bookmark, privát üzenete volt, mentse le. Ezeket az alap funkciókat visszahozzuk, de az adat migrálás miatt, az adatok lehet elvesznek majd. Pláne, hogy a jelenlegi üzenetkezelő is csak egy bővítmény ami nem a fórum motor része. Gondoljátok át és nekiesünk valamikor. Az átállás után biztosan lesz majd felület igazítás stb, de a motor sok új dolgot tartalmaz ami elsősorban nektek lesz jobb élmény. Köszi a megértést.
    Értesítés elrejtése
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Akril szűrőcsövek [Nem adok-veszek]

Kategória: '"Csináld magad" (DIY) - barkács megoldások és tech', témanyitó: N-emy, téma nyitása: Szept 15, 2010.

1. N-emy
    Épp nem fórumozik ...

N-emy Főkertész Legjobb napló

Tag:
    Febr 8, 2010
    Kedvelik:
    413
    Hely:
    Hatvan
    Valamelyik nap nézegettem a Drop checker házilag témában ,hogy milyen elmés megoldások léteznek ennek DIY megvalósítására is. Ott találtam egy linket ,(http://www.plantedtank.net/forums/diy/9 ... -tank.html) ami alapján hozzáfogtam az akváriumok átlátszó csövezésének megvalósításához.
    Rendeltem a helyi üvegesnél(aki éppen plexifeldolgozással is foglalkozik) egy 13mm átmérőjű akrilcsövet. Ebből sajnos 2m a legkisebb megrendelhető mennyiség ,de így legalább elég lett mindkét aksihoz és mindössze kijött az egész 2000Ft-ból.
    A csöveket méretre vágtam majd az egyik végébe csináltam egy dugót. Erre tökéletesen megfelelt az összegöngyölt folpack .
    Ezt apró-szemcséjű konyhasóval töltöttem meg majd kis tömörítés után ledugóztam a másik végét is. A konyhasó azért jobb mint a máshol olvasott homok ,mivel melegítéskor a képlékennyé váló akrilcsőbe beleragadhatnak a homokszemcsék és ezek eltávolítása nem lenne olyan egyszerű mint a sóé, mivel az kioldható vízzel.
    Szóval az így megtöltött csöveket az én esetemben gáztűzhely feletti melegítéssel lágyítottam meg kb. 6-8 cm hosszúságban a kívánt részeknél. A tapasztalat az , hogy inkább hosszabb ideig érdemes melegíteni alacsonyabb hőfokon, mivel nagy hő hatására a cső el kezdett hólyagosodni. A melegítést addig végezzük folyamatosan forgatva és mozgatva a láng felett ,amíg kis erő hatására a csövet elkezdhetjük hajlítani. A hajlítást is fokozatosan végezzük ,így elkerülhetjük a deformálódást , (kis melegítés, kis hajlítás felváltva).
    A kívánt alak elérésekor hűtsük le vízzel , ezután némi után-melegítéssel még korrigálhatunk is.
    Végül a dugók eltávolításával öntsük ki a sót kis ütögetéssel, majd vízzel mossuk tisztára a csövet.
    Kis csiszolás és méretre-vágás után már applikálható is a végtermék :). ENJOY!
    Sajnos képekkel csak a végtermékről szolgálhatok, de azt hiszem kellőképpen leírtam a folyamat lényegét.
    Akkor képek a 16l-es csöveiről:
    9335829_a13b4507d08ff9628c815523e32f296a_l.
    9334917_952a5a9004624e98e1dc50be7432a29f_xl.
    valamint az 54L-es csövezéséről:
    9334911_f6c15b0b1e4ede040f81673560c3e5db_l.
    9334915_0acb1776adb48975417aa3f8a3c1d74f_l.
    9334913_0f6ad6ca3d56b5dd0ed88db77319aafd_l.
    9334909_39fa4aa7699cf99d4114f6ca6afb2c8f_l.
    Sok sikert mindenkinek egy kis barkácsoláshoz. Asszem megéri... :)

elektrorudi, xpcxp67, JZoli és 4 mások kedvelik ezt.
  2. inadsz

inadsz Sasszem =) Admin Moderátor Legjobb napló

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    9,027
    Hely:
    Budapest XVIII. ker.
    Map
    Nagyon szép. Azt hiszem én is ezt az utat fogom követni, olcsó és elegáns :) Már csak azt kell kitalálni, hogy lilly pipe mintájúra legyen formálva a kifolyó. :clap:

3. pure07
    Épp nem fórumozik ...

pure07 Kertész szaki

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    146
    Hely:
    Brisbane
    Nagyon jól néz ki!Gratulálok hozzá! :clap:

4. peti44
    Épp nem fórumozik ...

peti44 Tapasztalt kertész Legjobb napló

Tag:
    Máj 31, 2009
    Kedvelik:
    14
    Hely:
    Szombathely
    Nagyon jó! Kedvet kaptam a barkácsoláshoz. :) Köszi, hogy megosztottad velünk!

5. Indie
    Épp nem fórumozik ...

Indie Új regisztrált

Tag:
    Márc 5, 2010
    Kedvelik:
    0
    Hely:
    Pécs/Keszthely
    Váó! Nagyon tetszik ez a megoldás. A rövidesen induló akváriumomhoz lehet bevetem. Kösz az ötletet! ;)

6. N-emy
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Febr 8, 2010
    Kedvelik:
    413
    Hely:
    Hatvan
    Sajna a kicsihez én is lillyt szerettem volna ,de a linkelt oldal leírását követve nekem persze nem sikerült (felhólyagosodott a cső és minimum egy üvegfúvó tüdőkapacitása kellene a kitágításhoz :D),így maradtam az egyszerűbb Jet variációnál

7. Namtar
    Épp nem fórumozik ...

Namtar Új regisztrált

Tag:
    Márc 15, 2010
    Kedvelik:
    0
    Hely:
    Veszprém
    :thumbup: Szép igényes és nem utolsó sorban olcsó, azt hiszem egy forradalmat indítottál a DIY részlegen :D

Esetleg ha valakinek marad egy kb 30 cm-es darab 10es illetve 13as csőből arra vevő lennék :D Vagy ha valaki talál opciót rövidebb darab beszerzésére azt megköszönném.

8. Zbacsi
    Épp nem fórumozik ...

Zbacsi Tapasztalt kertész

Tag:
    Jan 16, 2010
    Kedvelik:
    2
    Hely:
    Budapest
    Grat, nagyon jó lett :thumbup:
    Asszem teszek én is egy próbát...

9. talachi
    Épp nem fórumozik ...

talachi Legenda Legjobb napló

Tag:
    Ápr 24, 2009
    Kedvelik:
    4,479
    Hely:
    Herend,Veszprém megye
    Grat!

Nekem sehogy sem sikerült ilyen szépen! Most meghoztad a kedvem és megpróbálom megint! :thumbup:

10. gelo
    Épp nem fórumozik ...

gelo Tapasztalt kertész Legjobb napló

Tag:
    Nov 7, 2009
    Kedvelik:
    5
    Hely:
    Dunaújváros
    nagyon baba lett

11. mardelboy
    Épp nem fórumozik ...

mardelboy Tapasztalt kertész

Tag:
    Febr 22, 2010
    Kedvelik:
    1
    Hely:
    Bp- Zugló
    Grat az ötletes és bőséges infókért!

Asszem én is belevágok majd!

Viszont ha valaki rendelne ilyen 2 méteres csövet annak vevő lennék a felére!!! Sajnos nem tudom hol tudok ilyet beszerezni!

12. N-emy
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Febr 8, 2010
    Kedvelik:
    413
    Hely:
    Hatvan
    Volt még egy kis darab akril csövem, gondoltam kipróbálom a lilly pipe forma megvalósítását. Sikerrel jártam! :D
    A cső egyik végét lezártam a másik végébe egy lyukas gumidugót raktam, amibe egy visszacsapószelepet nyomtam bele. Ez beszorította a dugót a csőbe, így a légmentes zárás megtörtént. Ehhez csatlakoztattam egy 50ml-es fecskendőt teleszívatva levegővel ,majd jöhetett a melegítés. 10cm hosszúságban egyenletesen forgatva melegítettem, míg az anyag láthatóan megroggyant. Ekkor fokozatosan elkezdtem adagolni a levegőt a fecskendőből figyelve arra ,hogy ne hűljön vissza ,valamint mozgatva, hogy megközelítőleg azonos hőfok legyen mindenhol. Láthatóan el kezd kidudorodni a cső majd a nyomás hatására kiszélesedik. Ezt addig csináljuk míg kb. elérünk olyan 3 cm-es átmérőt .Ettől tovább nem érdemes tágítani ,mert az anyag annyira elvékonyodik ,hogy szét fog durranni a cső.(persze kísérletezni lehet, ha van miből :) )
    Ha megvan a kívánt alak ,akkor a fecskendős véget eltávolítva feltöltjük sóval a csövet ,majd a korábban említett eljárással meghajlítjuk a dudor után. Ezt már mindenkire rábíznám ,hogy merre szeretné hajlítgatni :D. A fantáziátokra bízom, a lényeg hogy elégedettek legyetek a végeredménnyel.
    Szóval a hajlítás után -lehűt ,-só kiürít ,-méretre vágás ,-csiszolás, -applikálás,-enjoy !
    Nekem ,mivel csak egy kis darab maradék csövem volt ,így 2 darabból sikerült összehoznom ,de így legalább forgatható a lilly
    ilyen lett:
    9477439_249d95481ac255d096737e56e894e4a0_l.
    9477437_34e186fe425b0782c790a668396231c8_l.

elektrorudi, xpcxp67, T. Endre és 8 mások kedvelik ezt.
  13. CKPeter
    Épp nem fórumozik ...

CKPeter Kertész szaki

Tag:
    Márc 18, 2010
    Kedvelik:
    52
    De BRUTÁÁÁÁÁL :)

GRATULA! I love DIY :clap: :clap: :clap:

14. robokuty
    Épp nem fórumozik ...

robokuty Tapasztalt kertész

Tag:
    Dec 7, 2009
    Kedvelik:
    17
    Hely:
    Pilis
    Nagyon ügyi vagy!

15. mardelboy
    Épp nem fórumozik ...

mardelboy Tapasztalt kertész

Tag:
    Febr 22, 2010
    Kedvelik:
    1
    Hely:
    Bp- Zugló
    Éljen, gratulálok ehhez is!

Viszont sikerült szert tennem egy pár ilyen csövecskére :D
    De kér méretben és nemtudom melyiket használjam, a külseje mindkettőnek 13 mm, a belseje pedig 9 illetve 10 mm.

16. Proci
    Épp nem fórumozik ...

Proci Kertész szaki

Tag:
    Máj 5, 2009
    Kedvelik:
    35
    Hely:
    Tószeg, Szolnok, Budapest, Bonyhád
    Akkor nyílván a 10-es belsőt. Feleslegesen ne fojtsd a szűrőd :)

17. demezsolti
    Épp nem fórumozik ...

demezsolti Új regisztrált

Tag:
    Aug 24, 2010
    Kedvelik:
    0
    Hely:
    Debrecen
    Sziasztok,

hol lehet venni ilyen csövet Nyíregyháza környékén? :shock:
    Esetleg ha valaki tudja írja meg lszi. :thumbup:
    Köszi,
    DéZsé

18. rio
    Épp nem fórumozik ...

rio Kertész tanonc

Tag:
    Dec 19, 2009
    Kedvelik:
    2
    Hely:
    Zalaegerszeg
  19. demezsolti
    Épp nem fórumozik ...

demezsolti Új regisztrált

Tag:
    Aug 24, 2010
    Kedvelik:
    0
    Hely:
    Debrecen
  20. GyDomotor
    Épp nem fórumozik ...

GyDomotor Kertész tanonc

Tag:
    Júli 20, 2009
    Kedvelik:
    1
    Hely:
    Zalaegerszeg
    Sziasztok!
    Tudna valaki segíteni, információt nyújtani abban, hogy hol tudnák beszerezni 13-as akril csövet.
    Különösen Zalaegerszeg és Budapest környékén, de bárhol, kicsi az ország.

Előre is köszönöm.
    Szép napot mindenkinek!

Aktuális oldal megosztása

1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata
    Értesítés elrejtése