• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A nap képe

Áron, jól sejtem, hogy ezt uborka helyett lehet enni savanyúnak? Hogyan teszed el? Recept? Lécci-lécci-lécci... 🙏🙏🙏Nekem is van itthon cukkini...😎
Jaja. Az uborkának az a baja, hogy tök sok kell ahhoz, hogy egyszerre értelmezhető mennyiségű teremjen savanyúnak. Meg az csak kb. annak jó, vagy nyersen.

A felöntőlé receptje itt van: http://mezeskalacskonyha.blogspot.com/2011/06/tokeletes-savanyusag-felontole.html?m=1 Piszok sokat kerestem jót, 3 évembe tellett, mire meglett. Amire érdemes figyelni: A lidl standard ecetjét NE használd. Nem tudtam, mi a puttonyért olyan szúrós szagúak a tavalyi savanyúk, de most beleszagoltam a lidl ecetjébe... Az aldis korábban jó volt. Még annyit módosítottam rajta, hogy most kicsivel kevesebb ecetet és több cukrot tettem bele, illetve literenként egy gramm nátrium-benzoátot. A kihűlős részt figyelmen kívül lehet hagyni, ráöntheted melegen is, csak az üveg ne repedjen.

Ahogy elrakom: kb. ujjnyi vastagra vágom a cukkinit, olyan hosszan, hogy az üvegbe férjen. (De lehet aztán karika vagy bármi.) Hajlamos felúszni, de nekem eddig max bebarnult vagy punnyadtabb lett az a pár milli, vagy az sem (igyekszem telerakni lével az üveget). Kisebb cukkinikkel jobb, mert a belső, puha rész punnyadtabb lesz. De ízre az is rendben van, azt is szeretem. Mivel most kiló fölöttiek is voltak, a belsejét kivágtam a nagyon nagyoknak, majd a feleségem csinál belőlük levest/főzeléket. Érdemes figyelni arra, hogy milyen a cukkini héja. A túl keményet le kell vágni. (Fajtafüggő, nekem most egyetlen tő volt hámozós.) A lében amúgy kb. bármit el lehet rakni, a jalapenot is ebben szoktam, de lehet zergeszarvat is. Zöld paradicsomot vagy zöld chinense chilit ne, mert azok keserű vackok.

A benzoáton kívül úgy tartósítom, hogy kifőzött üvegbe kerülnek, illetve 80 fokon 25 percig a befőzőautomatában melegednek, s utána addig benne vannak, amíg ki nem hűl a víz.
 
Egész nyáron nem volt cukkinim. Most pár nap alatt behoztam 6 kilót. Lesz savanyú a családnak. :)
View attachment 169514
Nagyon jó ötlet! A feleségem kisdinnyét rak el évek óta, hasonló módon (de más recept szerinti felöntő lével). Ő nagyon szereti, ezért meghagyom neki. ;)
Ha jól meggondolom, minden tökszerű termést el lehet így rakni. Nem?
Én inkább a "kovászos" uborkát favorizálom, de azt sajnos csak 1-2 hónapig lehet (hűtőben) tárolni. Illetve, tovább még nem próbáltam, mert elfogyott...
 
Ha jól meggondolom, minden tökszerű termést el lehet így rakni. Nem?
Alapvetően majdnem mindent lehet, ami ehető, csak nem mindent érdemes. ;) Pl. nem tudom, hogy a sütőtök mennyire kemény.

Update: a chabos srácok csináltak anno sútőtökből: https://hzoltan.com/2017/12/hazai-csipos-szoszok-es-a-chabo-chilis-termekek/ (Sajnos azóta bezártak.)
Én inkább a "kovászos" uborkát favorizálom, de azt sajnos csak 1-2 hónapig lehet (hűtőben) tárolni.
Én nem próbáltam, de szoktak kovászost télire is elrakni. Keress rá. Ha nem találod, akkor szólj, s utánanézek. Chilit pl. fermentáltam már 9 hónapig a szekrényben.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Hosszù idő után végre ismét jelentkezem.
Ugyan még versenyakváriummal nem dicsekedhetem, de végre beüzemeltem a pici akvárium szobámat, 1 év szünet után.
Három akváriumot be is üzemeltem, 1 nano a nappaliban, kettő a kis akvaszobában.
A nagy egy 80x35x40 a kicsi Dennerle Cube 30.
91942195-7591-4B4B-9C28-613B77763D54.jpeg
9AAEFBDB-EE8F-46B5-98DE-507CF4D5965D.jpeg
A03047DE-2AA6-463E-8EC3-D02584D2A674.jpeg
 
A nagyban már vannak lazacok (H. Rosaceus white fin) platti és egy pár M. altispinosa, plusz algaevők. Jön még egy kis csapat zöld neon valószínűleg.
A nanoban blue dream garnikat tervezek.
Tervek vannak még…de egyelőre ennek is nagyon örülök.😃😃
 
Köszi Csilla! Lassan, de biztosan haladok. Egyelőre ennyi, de tervben van egy versenyakva is meg egy nappali dísze is…de akad még tennivaló meg beszereznivaló a kerthez, teraszhoz… lassan érni messzire.
 
Sziasztok!
Hosszù idő után végre ismét jelentkezem.
Ugyan még versenyakváriummal nem dicsekedhetem, de végre beüzemeltem a pici akvárium szobámat, 1 év szünet után.
Három akváriumot be is üzemeltem, 1 nano a nappaliban, kettő a kis akvaszobában.
A nagy egy 80x35x40 a kicsi Dennerle Cube 30.
View attachment 169979
View attachment 169980
View attachment 169981
És itt van a képen @Matyi nagy kedvence, az OBI-s vödör is! 😂
Gratula a kertészkedős szobához! ;)
 
Sziasztok!
Hosszù idő után végre ismét jelentkezem.
Ugyan még versenyakváriummal nem dicsekedhetem, de végre beüzemeltem a pici akvárium szobámat, 1 év szünet után.
Három akváriumot be is üzemeltem, 1 nano a nappaliban, kettő a kis akvaszobában.
A nagy egy 80x35x40 a kicsi Dennerle Cube 30.
View attachment 169979
View attachment 169980
View attachment 169981
Uhhh... ez a gömbölyű köves mennyire menő! 👍 :love: Igazi felüdülés.

Egyedül a bal oldali súlyozó kő zavaró egy kicsit, de gondolom nemsokára kikerül / átkerül. A jobboldaliak akár maradhatnának is.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére