• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A nap képe

Ez sima borsó, nem cukorborsó. Ki kell fejteni. :) Amúgy csak azért van, hogy a gyerek frissen tudja enni, de idén egyszerre terem az eperrel meg a cseresznyével, úgyhogy mérsékelt a sikere.
Minden tiszteletem annak, aki egy tál kifejtett borsóból meghatározza a fajtát. 🙂 Nekem ez pont ugyanúgy néz ki, mint a "Debreceni sötétzöld", "Kelvedon csodája", "Frila", "Zsuzsi", "Carlos-Oscar"... Pedig ezeket a fajtákat már vetettem is otthon. 😉
 
Felénk is cukorborsónak hívjuk ezt.

Minden tiszteletem annak, aki egy tál kifejtett borsóból meghatározza a fajtát.
Tök egyszerű meghatározni: Megvan, hogy milyen magot vetettem el, s idén nem akartam cukorborsót. Éééééés ennyi. :D Ja, meg tudom, hogy nem a Sima (az korai vetésű), hanem valamelyik Angliából rendelt fajta.

A cukorborsó meghatározásában még az segíthet, hogy időben szedve azt héjastól esszük, nem kell vacakolni a kifejtéssel. Itt egy gyorstalpaló: https://sobors.hu/gasztro/mi-a-kulonbseg-zoldborso-cukorborso/ Amúgy 5 éve én sem tudtam, csak imádok a magok között böngészni, s különlegességeket rendelni. Ennek vannak hülye mellékhatásai azért. Pl. tavaly tök jól kelt az izsóp, én meg ide-oda elültettem. Most van vagy 8 izsópom, de hogy mit kezdek majd vele... Rozmaringból meg van egy irdatlan bokrom, de ott volt a késztetés, hogy kell egy tartalék. Pedig csak idén, a tavaszi metszésnél egy szekérderék ágat kidobtam. Persze az mondjuk jó, hogy hagyok ezt-azt megnőni, s idén pl. tele a kert búzavirággal, amin imádnak a tengelicek landolni. Vagy nem vetettem büdöskét, földicseresznyét sem sokat, de jönnek maguktól. Amúgy a kertész az rosszabb, mint az akvahörcsög. Mindent begyűjt, mindent elültet, s nincs olyan, hogy valami nem fér el, vagy hogy már túl sok magod van. Cserélsz, veszel, mindent csinálsz. :D
 
IMG_20220703_124933.jpg

IMG_20220703_121937.jpg

Még pár kép. Nem nagyon nagy, pár órás program. Viszont interaktív rendesen. Lehetett tengeri csillagot, rákokat, lepényhalat, tengeri sünt simogatni, halakkal a kezeket csíptetni, meg mindenféle dolgokat megpiszkálni. A gyerek imádta. Na, hol a lepényhal?
IMG_20220703_115003.jpg
 

Attachments

  • IMG_20220703_121937.jpg
    IMG_20220703_121937.jpg
    652.8 KB · Megtekintések: 14
Így pózolt nekünk... :)
Pár info a fotóalanyról: Az imádkozó sáska vagy ájtatos manó (Mantis religiosa) a fogólábúak (Mantodea) rendjébe tartozó rovarfaj. Magyar elnevezésével ellentétben valójában nem sáska, tudományos nevében a "mantis" szó ugyanis jóst jelent.
Védett, eszmei értéke 5 000,- Ft
A kifejlett állatok színe egyedenként eltérő lehet: a zöld és barna szín között sokféle árnyalatot felvehet. Színének és testtartásának köszönhetően jól beleolvad környezetébe. Az álcázás nem csak a zsákmány becserkészéséhez elengedhetetlen, hanem a rá leselkedő más ragadozók elől is így igyekszik láthatatlanná válni.
 

Attachments

  • egész alakos.jpg
    egész alakos.jpg
    451.9 KB · Megtekintések: 17
  • portré.jpg
    portré.jpg
    210.1 KB · Megtekintések: 16
Így pózolt nekünk... :)
Pár info a fotóalanyról: Az imádkozó sáska vagy ájtatos manó (Mantis religiosa) a fogólábúak (Mantodea) rendjébe tartozó rovarfaj. Magyar elnevezésével ellentétben valójában nem sáska, tudományos nevében a "mantis" szó ugyanis jóst jelent.
Védett, eszmei értéke 5 000,- Ft
A kifejlett állatok színe egyedenként eltérő lehet: a zöld és barna szín között sokféle árnyalatot felvehet. Színének és testtartásának köszönhetően jól beleolvad környezetébe. Az álcázás nem csak a zsákmány becserkészéséhez elengedhetetlen, hanem a rá leselkedő más ragadozók elől is így igyekszik láthatatlanná válni.

És bosszúálló? Mert ezen az utolsó fotón tuti valami gonoszságon töri a fejét :ROFLMAO:
 
Back
Oldal tetejére