• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A nap képe

A Plantnet szerint tűzpiros lobélia. (Lobelia cardinalis L.) Ami azért érdekes, mert az akvában is van Lobelia cardinalis mini, szóval ehhez hasonló virága lehet emersen...? 🤔
A tűzpiros lobéliát már én is néztem. Azóta keresem a választ hogy a lobelia cardinalis mini vajon így néz-e ki emersen. Pont most nőtt ki nálam a vízből, eddig ugyanolyan a levele csak vöröses.
 
A tűzpiros lobéliát már én is néztem. Azóta keresem a választ hogy a lobelia cardinalis mini vajon így néz-e ki emersen. Pont most nőtt ki nálam a vízből, eddig ugyanolyan a levele csak vöröses.
Az az érdekes, hogy a virágos képeken szinte egyáltalán nincs levele, csak szára. Mondjuk anyósom hagyatéka is egy sor liliom, ami tavasszal levelet hajt, majd május végére az totál leszárad, és júniusban csupaszon előjön egy csodaszép virágcsokor, mintha direkt a virágboltba készülne, levél nélkül.
 
Nem lobélia. Nekem olyan nincs. Nevében benne van az a szó "mini". A teljes szárhossz van 1 m is. Mi lenne ha nem mini.
A lobélia ettől még lehet, hiszen az egy egész növénycsaládot takar.
Szerk. : elég sok hasonló találatot ad a Gugli, mocsári lobélia név alatt. Mindegyiknek Lobelia cardinalis a latin neve a bejegyzések szerint, pedig némelyiknek különbözik a levele is.
 
Utoljára módosított:
Szerintem ez a mini jelző nem a magasságra vonatkozik. Mindkét említett "Mini" növény végtelen magasra nő végtelen idő alatt. Legfeljebb lassabban.
Inkább a levélméret miatt nevezik mini-nek, kisebb a levele mint a nem mini testvérének.
Az Alternanthera reineckii Mini is víz fölé nő nálam mindjárt... csak az a baj, hogy kb 10 cm helyük van csak nőni a lámpáig. ( ha indítok emiatt wabit akkor arról ti tehettek :D )
@HuApa nálad a víz felszín fölött mennyivel kezdett virágozni?
 
Back
Oldal tetejére