• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma A 160-as

Vagy nevezd Te is Algalandnak és akkor reklamálunk, ha nincs benne valamilyen fajta alga.:ROFLMAO:

Az emers típus a kedvencem, talán mert nekem sosem sikerül, de ezerrel támogatom ezt az elképzelésed!

Versenyt meg már nyertél, minek a sokadik érem, többet jelent, ha élvezed és másoknak is örömet szerzel vele. Minden témában hű követőd vagyok.(y)

Köszi a batorìtó szavakat, én is ìgy gondolom, ahogy ìrtad. Lesz még témám bőven, remélem nem okozok csalódást :)

Szűrés hogyan lesz ? Csinaltatsz egyedi üvegeket?

Ennyire még nem szaladtam előre, lehet megoldom valami akril cuccal. A befolyó oldal az jó lesz, a kifolyón mèg agyalok, az is lehet, hogy köveken fog lefolyni, nagyon szexi lenne.
 
Az emers típus a kedvencem, talán mert nekem sosem sikerül, de ezerrel támogatom ezt az elképzelésed!
Abszolút adom, sose lesz szép emers részem, de jó látni, hogy mások mit alkotnak.

Ennyire még nem szaladtam előre, lehet megoldom valami akril cuccal. A befolyó oldal az jó lesz, a kifolyón mèg agyalok, az is lehet, hogy köveken fog lefolyni, nagyon szexi lenne.
Ezzel is csak egyetérteni tudok, és szerintem @Rebal szívébe is belopnád magad, ha eddig nem tettet. :D
 
Eldőlt a 160-as sorsa. Hasonló méretekkel, új üveg készül. 100x45 az alapja, a front 25 magas, a hátulja 45 magas lesz. Az oldalak ferdén lesznek összekötve. Mivel imádom a növényeket és szeretném vìz alatt és felett is csodálni őket, paludáriumot épìtek. Scape a lávakövekből épül, némi fával. Igyekszem majd minél természetesebbre épìteni, persze nem biotóp lesz, de cél a természetesség. Nagy fába vágom a fejszém, de hál istennek nincs semmi ami akadályozna. :)
 
Egy kicsit úgy érzem ezt könnyen feladtad. Picit megizzasztott ez a köves téma és egyből a víz fölé menekülsz? :) :)

Szeretem ezeket a palu szerű dolgokat is, de a vége általában az, hogy a víz alatti rész elhanyagolt lesz. És marad egy vegetatív állapot a víz feletti búrjánzás elviszi a palut a hátán. Azért drukkolok. De remélem látunk még víz alatt is. (y)
 
En azt gondolom...orulnek, ha lenne egy ilyen novenytarolom...:LOL:
Eladó :D Pedig ez most tényleg nem annyira top forma :)

Egy kicsit úgy érzem ezt könnyen feladtad. Picit megizzasztott ez a köves téma és egyből a víz fölé menekülsz? :) :)

Szeretem ezeket a palu szerű dolgokat is, de a vége általában az, hogy a víz alatti rész elhanyagolt lesz. És marad egy vegetatív állapot a víz feletti búrjánzás elviszi a palut a hátán. Azért drukkolok. De remélem látunk még víz alatt is. (y)

Ez rendesen megizzasztott:) Igazából még mindig tart az útkeresés. Körvonalazódott, hogy ez a köves-kevés növényes téma nem az én világom. Lenyűgöz a növénytömeg, maradok inkább annál.

Értem mire gondolsz, mert én is jó pár palut láttam, ahol a vìz alatti rész nem volt annyira nyerő. Mindenképpen szeretnèm rendesen kidolgozni, hogy önállóan is működjön, ne vigye az emers rész el a szemet. Az emers részleget ráadásnak szánom, érdekel hogy viselkednek a növények a vìz felett. Jó lenne valami természetes dolgot alkotni. Tudom nagy falat, de sok ötletem van.

Nyugi, nem menekültem a vìz fölé, marad még akvárium és lesz is, csak ezt a köves témát skippelem, mert nem nekem való. Lehet később visszatérek rá, ha lesz hozzá kellő tudásom, rutinom és türelmem. Azt érzem, hogy mindent ki kell próbálnom, hogy el tudjam dönteni, mi való igazán nekem :)

Igyekszem majd rendesen naplózni, szükségem lesz tanácsokra azt hiszem.
 
517e0406e18a3eb38a67d2290e46c6e8.jpg
Kezdődhet a móka, illetve el is kezdődött :)
Képtelen voltam megállni, hogy ne pakolgassam a köveket. Valami ilyesmit szeretnék, de nem az igazi. Nem érzem jónak. Végig kéne vinni a köveket, de a jobb oldalon sehogy sem sikerült összekötni. Lehet csak az egyik oldalon kéne kifuttatni az emers részt. Nem is tudom :) Agyalok és nézegetem, hátha valami beugrik. Ha van ötletetek, ne kìméljetek :)
3d7a3f9b0f66abdae509a487b26c6f0c.jpg
 
View attachment 56309
Kezdődhet a móka, illetve el is kezdődött :)
Képtelen voltam megállni, hogy ne pakolgassam a köveket. Valami ilyesmit szeretnék, de nem az igazi. Nem érzem jónak. Végig kéne vinni a köveket, de a jobb oldalon sehogy sem sikerült összekötni. Lehet csak az egyik oldalon kéne kifuttatni az emers részt. Nem is tudom :) Agyalok és nézegetem, hátha valami beugrik. Ha van ötletetek, ne kìméljetek :)
View attachment 56310
Lehet, hogy csak az én mániám, de mi lenne, ha jobb oldalon nem a kövekre futtatnád az emerst, hanem valami eleve tóparti, mocsári, magas növésű növényt raknál bele? fa97955f9173676cb367d5d6fca107ab.jpg
Lehet, hogy az elképzelt stílusodba nem illik bele, azt sajna nem tudom, hogy mit is szeretnél. :oops:
 
Lehet, hogy csak az én mániám, de mi lenne, ha jobb oldalon nem a kövekre futtatnád az emerst, hanem valami eleve tóparti, mocsári, magas növésű növényt raknál bele? View attachment 56311
Lehet, hogy az elképzelt stílusodba nem illik bele, azt sajna nem tudom, hogy mit is szeretnél. :oops:

Nem rossz az ötlet! Igazából én sem tudom mit szeretnék :) A vìz alatt részt is jó lenne kidolgozni, elég nehéz ügy. Remélem egyszer csak jön az ihlet :)
 
Nem rossz az ötlet! Igazából én sem tudom mit szeretnék :) A vìz alatt részt is jó lenne kidolgozni, elég nehéz ügy. Remélem egyszer csak jön az ihlet :)
Nezd meg amit bedobtam nemreg a növenyes akvariumok inspiracio topicba. Kövek es red moor gyökerek...egy nemet kollega csinalta., az nagyon tetszik nekem is.
 
View attachment 56309
Kezdődhet a móka, illetve el is kezdődött :)
Képtelen voltam megállni, hogy ne pakolgassam a köveket. Valami ilyesmit szeretnék, de nem az igazi. Nem érzem jónak. Végig kéne vinni a köveket, de a jobb oldalon sehogy sem sikerült összekötni. Lehet csak az egyik oldalon kéne kifuttatni az emers részt. Nem is tudom :) Agyalok és nézegetem, hátha valami beugrik. Ha van ötletetek, ne kìméljetek :)

Ezeknél az akiknál azt vettem észre, hogy az emers általában szebb (inkább azt mondom látványosabb) mint a submers. (i) Mert a pilács alatt az emers sokkal jobban burjánzik, így beárnyékolja a lenti növényeket. (ii) A lámpa magasabban van a víz felszínétől mint a normál akiknál és fényereje már csak fele vagy harmada a vízben. (iii) A szűrő, halak, emers növényhulladék és/vagy a takarítás jobban felkeveri az aljzatot és az alacsony vízoszlop miatt, így az alga könnyebben szaporodik. De van jó hír is könnyebb takarítani! ;)

Szurkolok neked, hogy egy látványosat alkoss, mert nekem is vágyam egy hasonló adottságú palu tartása. Legalább tudok belőle tanulni. (y)

Amin én ötletelek mostanában: Hátfalra kialakítanék gyepcsácsból egy lépcsőt a tetejéig, abba mehet Amazónia meg wabi golyók. Alsószint 4 lyukú rács, a következő szint már csak 3 és így tovább... A gyeprács lyukaiba könnyen tudsz ültetni, így a növények el fogják majd takarni gyeprácsot, plusz a wabik is takarnak majd. A vízben a kövekkel szintén el lehet takarni a gyeprácsot. Oda én kevésbé fényigényes növényeket raknék. Buce, anubias, microsorum...stb.
 
Ha játszik a hátfalas kialakítás, akkor nekem ezek tetszenek nagyon:
222686ced9cca80464b4448093210215--aquarium-terrarium-planted-aquarium.jpg

És kreativitással bármilyen világítás megoldható. :D
53ec8533a998beb407966661474fcdc9.jpg 3e3c27f03a59289659540a7f8ce7cc72.jpg

A felsőnél valóban látványosabb az emers részleg.

Még azt is el tudnám képzelni, hogy a jobb oldali üres részre valami vaskosabb fát raksz, és arra növesztesz ki mohát, kúszónövényeket, vagy ha tetszenek az esőerdei növények, akkor tillandsia fajtákat. Sok szép mutatós van belőle, nekem spec jobban tetszenek a kicsi "szürke" fajtái, nem a nagy, virítós virágúak.
 
Ezeknél az akiknál azt vettem észre, hogy az emers általában szebb (inkább azt mondom látványosabb) mint a submers. (i) Mert a pilács alatt az emers sokkal jobban burjánzik, így beárnyékolja a lenti növényeket. (ii) A lámpa magasabban van a víz felszínétől mint a normál akiknál és fényereje már csak fele vagy harmada a vízben. (iii) A szűrő, halak, emers növényhulladék és/vagy a takarítás jobban felkeveri az aljzatot és az alacsony vízoszlop miatt, így az alga könnyebben szaporodik. De van jó hír is könnyebb takarítani! ;)

Szurkolok neked, hogy egy látványosat alkoss, mert nekem is vágyam egy hasonló adottságú palu tartása. Legalább tudok belőle tanulni. (y)

Amin én ötletelek mostanában: Hátfalra kialakítanék gyepcsácsból egy lépcsőt a tetejéig, abba mehet Amazónia meg wabi golyók. Alsószint 4 lyukú rács, a következő szint már csak 3 és így tovább... A gyeprács lyukaiba könnyen tudsz ültetni, így a növények el fogják majd takarni gyeprácsot, plusz a wabik is takarnak majd. A vízben a kövekkel szintén el lehet takarni a gyeprácsot. Oda én kevésbé fényigényes növényeket raknék. Buce, anubias, microsorum...stb.

Köszi a sok ötletet. A hátfalra nem szeretnék ültetőközeget feltétlen. Azt gondoltam, hogy a köveken folyatom vissza a vizet. Alulra én is ilyesmi növényeket gondoltam.
 
Back
Oldal tetejére