• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

96L - Ismerkedés

kizsaluztam cellux-szal a kupakot, kinyomtam ragasztóval és most szárad.
Üdv a fórumon !
A co2 gondolom élesztős rendszer,ha igen nem kell semmit ragasztgatni ami kell hozzá :
- 1-1 2 literes coca cola flakon
- injekciós fecskendő kb 5 db
- levegőcsap elzáró rész és kiengedő
- ja és egy visszafolyásgátló
- és a diffuzor is fontos elsősorban kerámia ha lehet,de megondható nagyon diy módban is.
- co2 cső,nem levegő cső
Szóval a kupakokat elég kifúrni és a fecskendő pici végével együtt átdugni rajta a csöveket,így az annyira beleszorul hogy zárni fog nem kell ragasztgatni meg tömíteni sem.
Az adagolás 50 dkg cukor,fél kocka élesztő.Ez egy hétig vígan elmegy.
Ha nem világos amit ide firkantottam privátban keress és küldök képet is.:)
És még egy jó tanács @ozzy papa tanácsait megfogadni érdemes,rengeteget tanultam tőle Én is ;)
 
Üdv a fórumon !

Köszönöm a jó tanácsot! Sokat olvasgattam mielőtt rászántam magam a készség elkészítésére ezért abszolút világos amit írsz! :)
Úgy emlékszem a műgyantás, fecskendős megoldást is nálad láttam. Viszont az citromsavas ha jól emlékszem.
Ha belejövök, akkor az a következő lépés.

Az injekciós fecskendős megoldást a nyomott oldalon próbáltam ki, de elégtelennek bizonyult a megoldásom és engedett még valahol. Valószínű a porlasztókő is nagy ellenállást fejthet ki a gáz ellenében.
Egyelőre marad a ragasztott kezdetleges verzió, amíg beszerzem a megfelelő kellékeket.
 
Gondoltam készítek egy pár fotót. Jönnek elő a hiányosságok, amiket hosszútávon majd meg kell oldani. 1 ilyen ami talán igencsak szembeötlő az a világítás kérdése. A bal oldal szinte üres, nyilván nem véletlen hiszen nem jut oda elég fény.
Másik ilyen a diffúzor kérdése, illetve a co2 "rendszer" 3 palackossá bővítése.
A páfrány féleség tényleg erőre kapott, ahogy a gyöktörzse vizet kapott és nem a talajba ágyaztam.
A többi viszont jól halad. A co2 buborékozik, a növények zöldek és nőnek, bekerült 20 vegyes méretű RC rákpofi (nagyon olcsón jutottam hozzájuk és nem tudtam kihagyni) és egy szuper tutaj is. Én meg közben jól szórakozok. :)
Ja igen és van egy csoda lebegő red moore gyökerem. Egyszer majd megszívja magát és rögzítem is. A hátsó sorban kis anubiasok várakoznak még egyelőre a tartójukban.

DSC_0467.jpg
DSC_0469.jpg
 
Eltelt majd 1 hét. Történt egy kis változtatás a jobb oldalon. Meghallgattam a tanácsot a páfrányokkal kapcsolatban. Rákerültek cserépdarabokra. A gyökér végre lesüllyedt és rákerültek a kis anubiasok.
Mostmár sokkal jobban tetszik. Amit észre vettem és örülök neki, hogy az anubiasok buborékoznak! :jimlad:
A technika egy rész bent maradt. Ezt nézzétek el nekem...
14ba75.jpg
 
Ma nagy lépésre szántam el magam. Nem akartam hozzányúlni a szűrő belsejéhez, de úgy éreztem muszáj. A perlonvattás szűrés nem váltotta be a hozzáfűzött reményeket. Nem tudta. Nem azért, mert a perlon rossz, hanem más volt a háttérben. Írtam korábban, hogy ahogy az előszűrő telítődött (1 hét nagyjából), az áramlás beledolgozott a tiszta víz folyamba.

Elszaladtunk a GA bemutató termébe kiváncsiságképp, illetve hátha tudok valami tanácsot kapni a helyzettel kapcsolatban élő szóban. Nos amit kinéztem korábban, azt ajánlotta a srác is.
Eheim Substrat pro. Illetve ez előtt konzultáltam egy kollegával akinek ugyancsak JBL 701-es szűrője van. Ennek az lett az eredménye, hogy a két kis előszűrő szivacsot kivettem a víz útjából.
A csöveket kitakarítottam drótra erősített szivaccsal, mert nem lehetett átlátni már rajtuk.
Volt 30%-os vízcsere Prime előkészítővel és EasyLife Profito tápozás. A víz opálos lett, de ez várható volt. Majd holnapra letisztul.
Most úgy néz ki a szűrés, hogy Micromec-Substrat Pro-szivacs-perlon. Ezzel együtt a flow érezhetően erősebb lett. Meglátjuk a baktériumoknak mennyire tetszik a helyzet, ha egyáltalán befolyásolja őket.
Egyelőre úgy érzem nem ez a JBL volt az évszázad vásárlása. Bár lehet csak a gyári töltet nem ér egy hajítófát se és most jó lesz. Kiderül. Addig is bizakodással nézek előre a jövőbe.
 
Látod mondtam a gyárit cserélni kell majd... Nekem tetra volt abban is cserélni kellett. A gyári szűrőanyagok az eheimen kívül GERONIMO sem érnek!
 
Nagy kár, hogy igazad lett. :(
Így lett a 28000 forintos szűrőből 33000 forintos. Majd ha esetleg a MicroMec-et is kicserélem, akkor már 38000 forintos. Ezt rohadtul átverésnek érzem. Akár csak a kezdő akvárium szettet 1x18W-os világítással. Nettó 80 litert belső szűrővel szűrni és sorolhatnám...
 
A kezdő szett nem azért van, hogy jó legyen, hanem azért, hogy pusztuljon az élővilág és anyuék vehessenek hetente új halat meg növényt pistikének. Valószínűleg azt is érdemes lesz cserélni. Álltalában a minőségi szűrőanyag többe kerül mint a szűrő maga. Én seachem matrixot használtam csak ajánlani tudom ha cserélsz megint valamit és persze a purigent. Álltalában az első durva szűrőrekesz után csak biocucc és perlon van a szűrőkben. A szivacsokat is szinte mindenhol felváltja a bioanyag. Nekem az alsó kerámiagyűrű helyett eheim biomech volt, ami végezte a durva szűrést de mellette némi bioszűrést is csinált mert jó porózus volt.
 
Mivel időben léptem, nekem még mindenki él :) A fény nagyjából 0,5W/l, a házi CO2 pötyög, a szűrő töltet és kialakítás némileg átalakítva, Easy life profito, hetente 30%-os vízcsere. A növények nőnek, a halak boldogok, a víz kristály tiszta, algám nincs.
Közben tervezem, hogy olyan akváriumot építek, mint amikről itt a naplók között olvasok.
 
Megérkeztünk az első nyírási időponthoz.
Szerintem szépen fejlődik minden. Holnap úgyis vízcsere és adok valami rendezettebb kinézetet az akváriumnak.
Minden nap 1,5ml Profito, meg a CO2. Aztán, hogy ezektől nőnek a növények vagy nőnének ezek nélkül is nem tudom. Mindenesetre biztos nem árt.
A JBL előszűrők kiszedése, a Substrat pro megvétele és a Micromec fölé helyezett durva szivacs végül úgy tűnik jó ötletnek tűnt. A vízben nincsenek kis szemcsék 1 hét elteltével, mint régen. Tiszta a víz, nem úgy, mint eddig.
Ami nagy öröm, hogy 2 Anubias is virágzik. Az egyik a víz fölé növeszti a virágot. Kiváncsi leszek rá. Hamarosan kis rákpofik érkeznek. Már látszik, hogy nem sok van hátra az anyának. Sajnos őt nem tudtam lefényképezni. Egy másik haveromat mutatom meg. :)
A bal oldal, csak a tető drasztikus módosításával vagy cseréjével lenne megoldható. Majd az új építésnél felhasználom az eddigi tapasztalatokat.

DSC_0629.jpg

DSC_0630.jpg

DSC_0636.jpg

Köszönöm, hogy benéztél!
 
Kitaláltad mi fog történni holnap. :D
Szereztem mohát, most egy kis üvegben az ablakban várja a sorsát, emers helyzetben. A piros növényen én is gondolkodtam, biztosan szép lenne. Nem is tudom mi illene a képbe és hova.
 
Én alternanthera reineckii-mini-t tennék úgy középtájra esetleg előre hátra ludvigia repens-t. Ezek könnyen tartható növények szerintem kezdetnek jó.
 
1200 forintért vettem egy tenyérnyi (ujjak nélkül) darabot. Holnap veszek ragasztót is és elkezdem a mutatványt. Fényből nem lesz hiány. :)
 
Örömmel látom nincsenek algáid. :);) Pedig azt gondolná az ember ,hogy közel vannak az Anubiasok a fényhez. Sokszor zöld pontocskák jelennek meg a levelin.
Valisnériákat nem teszed hátra, jobb volna "kilátás" és előre próbálkozhatnál valami alacsonyabb fűfélével.
A mohákat hová rakod? Egy kicsit tennék a bal oldali fára, ahol olyan vastag az ág . (Idővel eltakarná.)
Szépen alakul egyébként.(y)
 
Back
Oldal tetejére