• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

96L - Ismerkedés

Én is örömmel látom, hogy nincs algám. Figyelemmel követek sok naplót és észrevettem, hogy nálam sokkal tapasztaltabbak küzdenek algával. Ráadásul nem is egy félével. Nekem meg nincs semmi. Csak azt nem tudom miért nincs? Kezdőként ennyire eltaláltam volna mindent? Nem tartom valószínűnek :)

Nem vettem gigantea-kat, erre mégis az lett néhány. Nem akarom bolygatni őket, mert akkor gyökeret kéne vágni, hogy el tudjam ültetni újra. Inkább vágok belőlük. Bár lehet az összes valisneriat hátrább kéne rakni és lehetne valami fűfélét rakni ahogy írod. Biztosan jó lenne.
A mohát mindenhova szeretném, ahol ágak vannak és éri a fény. Köztük igen oda is, ahova írtad. Ott még van elég fény hozzá. Nagyon jól fog kinézni.
 
Talán most még egyszerűbb átrakni hátra, még nem nőtte be a gyökérzete a talajt olyan sűrűn. Szerintem a szűrőd is most indult be igazán (biológiai) ezért nincs algád. (Ne is legyen.)
Jó moházást a hétvégén.(y)
 
Nagyon tetszik az akváriumod,és jókedélyű jó fej srác lehetsz a nem adom fel típusból. Valóban szép az a páfrány én is szeretem őket nagyon.
Figyelemmel kisérem a fejlődést!
 
Sziasztok!

Eltelt két hét mióta jelentkeztem. Bekerült két új növény is. Megérkezett kínából a kerámi porlasztó. A tető miatt nem tudtam szépen elvezetni a csövet, de annyi baj legyen. Ami viszont elsőre finoman szólva sem lett ügyes mutatvány, az a moha ragasztás. Kicsit megfolyt. Nem vettem észre aztán most ott fehérlik. Majd benövi a moha.
Ez most még mind csak tanulás így nem zavar a dolog. A tripartita helye nincs még meg. Gondolkozok.
A valisneriák egy része balra került, remélem megmaradnak ott. A másik részük meg egy kegyetlen nyíráson esett át.
Bekerült 10 blue rili pluszban, de néha mintha összesen 5-en kószálnának erre-arra. Pedig vannak 40-en. Elvileg... :)

A szűrőt, a tanácsok, tapasztalatok és hosszas olvasgatás után úgy tűnik sikerült rendesen feltölteni belső tartalommal. Közel 1 hónapja megy szétszedés nélkül. Flow nem csökkent, alga nincs.
Táp továbbra is 1,5ml Profito naponta+élesztős CO2, 30%vízcsere hetente.

image003.jpg

image002.jpg

image001.jpg

image004.jpg
 
Sziasztok!

Nem vesztem el, nem is hagytam abba, de semmi újdonság nem volt. A rákocskák ivarérett korba léphettek, mert
elkezdtek szaporodni. Bővül a család. A CO2 diffúzor magyar árakhoz képest igen alacsony ára ellenére igen szépen dolgozik még élesztővel is.
Berendeltem a D301-es készletet is, de még a postázásig sem jutottak el a gyerekek úgyhogy az még várat magára.
Nőnek a növények, mint a gomba. Ezért vásároltam egy szuper segédeszközt igen jutányos áron a távolkeleti barátaimtól.

Sajnost nem csak jó hírek vannak. Staghornom van. Nem veszélyes, de van. Két hónapig hagytam a szűrőben a perlont.
Lehet emiatt, lehet az áramlás miatt, amit elért a
növekvő anubiast nem tudom. Mindenesetre a szűrőt aksivízben kitakarítottam, a leveleket levágtam, de megjelent kisebb mértékben néhány levélen újra.
Egyelőre nincs ötletem, annak ellenére, hogy elolvastam amit a témában ajánlottak. A CO2 biztos, hogy egyenletes, mert még éjszakára
sem szüntettem be az utóbbi időben a beoldást. Valami megváltozott csak nem tudom mi, mert nem nyúltam semmihez az utolsó bejegyzésem óta.

Zárásként pedig két fotó.
image001.jpg


image002.jpg
 
Sziasztok!

A plexis megoldás nem pont out of the box lett sajnos. Új furatokat kellett készítenem, mert túl magasan volt a fénypont, illetve kicsit elmértem magam a hosszt illetően, de sabaj, minden megoldásra került. Készen vagyunk.
Bekötöttem, összedrótoztam, sorkapcsoztam, ragasztottam és lett végre egy DIY LED világításom. Csak a magam kedvéért kapott két 25 cm-es piros fényforrást is. Lehet nem is lett volna szükség rá, meg lehet nem is látszik, de ártani nem ártok vele.

Végre elrakhattam azt a csúnya tetőt.
Így lett az olcsóból drága. A szettből amit vásároltam annak idején már csak a merülőforraló és maga az üveg van használatban.
Bekerült néhány új növényke is. Kiváncsian várom mi lesz belőlük, hiszen ha jól számoltam mostmár nagyjából 5000 lumen jut nekik. És ami nagy előrelépés, hogy az akvárium teljes hosszban meg van világítva.

A CO2 "rendszer" is tuningon esett át. Rendeltem a kínai barátaimtól egy D301-et. Elforgattam a vízkeverés irányát is így most teljes hosszban keverem a vizet. Látszik, hogy meg tud fordulni a víz rendesen. Szerintem ezzel nem lesz baj.

Volt ma egy szűrő és cső tisztítás és egy 50%-os vízcsere is, mert sajnos egyéb elfoglaltságok miatt már 2 hete nem volt frissítés.

Kiváncsi vagyok, hogy a megnövelt fénymennyiség igényel-e a Profito-n kívül más tápozást.

Clipboard01.jpg
 
Sziasztok!

A plexis megoldás nem pont out of the box lett sajnos. Új furatokat kellett készítenem, mert túl magasan volt a fénypont, illetve kicsit elmértem magam a hosszt illetően, de sabaj, minden megoldásra került. Készen vagyunk.
Bekötöttem, összedrótoztam, sorkapcsoztam, ragasztottam és lett végre egy DIY LED világításom.
Raksz fel képet a kész lámpáról? Hány mm vastag plexiből lett hajtva? Nem hasasodik be?
Azt meg szabad kérdezni, hogy mennyiért csinálták MKI-nél, és mennyi idő alatt lett meg? Én is nagyon hasonló megoldást tervezek.
 
Még nincs a lámpa vállalható állapotban. El kell valahogy rendezni a vezetékeket a végeken. Azonkívül számítottam rá, de nem gondoltam, hogy ilyen hamar fogja a szalag saját ragasztása megadni magát. Viszont ami érdekes, hogy több hőre számítottam de így, hogy lényegében nem zárt a felépítmény, csak kézmeleg a felület.

10k volt a 6-os plexi. 10-es plexi 15k. Már tudom, hogy azt kellett volna választani. Kicsit behajlott közepén, de találtam rá megoldást.
Ha otthon leszek és megszáradt a ragasztó készítek fotókat mindenről.
 
Még nincs a lámpa vállalható állapotban. El kell valahogy rendezni a vezetékeket a végeken. Azonkívül számítottam rá, de nem gondoltam, hogy ilyen hamar fogja a szalag saját ragasztása megadni magát. Viszont ami érdekes, hogy több hőre számítottam de így, hogy lényegében nem zárt a felépítmény, csak kézmeleg a felület.

10k volt a 6-os plexi. 10-es plexi 15k. Már tudom, hogy azt kellett volna választani. Kicsit behajlott közepén, de találtam rá megoldást.
Ha otthon leszek és megszáradt a ragasztó készítek fotókat mindenről.
Ok, rendben, köszi, kíváncsian várom.
Én először 6-os plexiben gondolkodtam, de úgy látom ebből 10-es lesz.
Mondjuk nekem 60cm-es lesz a hossza csak. De nem szeretném, ha behajolna...
 
Hali!

Nagyon jó lett a fényed. Rá is világít azonnal, hogy az az Anubias egy kicsit nagy a többi növényhez, egy "kicsit" elviszi az egyensúlyt. Reméljük nem támad be az alga a hirtelen jött fényre. Az egész aki alakulgat szépen.

Z
 
Mielőtt a fotókat megnézitek szeretném leszögezni, hogy úgy gondoltam vehetjük ezt a lámpát egy v1.0-ás verziónak. A célját eléri, mert világít, de az esztétikum hagy némi kívánnivalót maga után. A v2.0-ás lámpám már máshogy lesz megvalósítva. Kevesebb sorkapoccsal, máshova vezetett kábelezéssel stb stb.
Én örülök neki, mert én készítettem. A következőnél pedig felhasználom az ezzel gyűjtött tapasztalatot.
Szerk:
A plexi behajlásának kompenzálását az utolsó fotón látható csavaros rögzítéssel oldottam meg.

DSC_0256.jpg

DSC_0257.jpg


DSC_0260.jpg

DSC_0261.jpg


Köszönöm, hogy benéztél! :)
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Nem vesztem el csak vártam, hogy mire alakul az élővilág. Az emelt fényerő nagyon szuper dolog csak nem árt utánamenni tápanyaggal is. Igen ez le van írva sok helyen, de hogy ezt kell csinálni, de amíg a saját bőrén(vizén) nem tapasztalja az ember addig ez egy szöveg. Gondoltam kicsivel több Profito majd elég lesz.
Nem lett elég. Elkezdődött a staghorn és ecset invázió. Jobban utánaolvastam és a Mic,Mac,Carbo kombinációt válaszottam. Sok akvarista használja, talán nekem is hasznomra válik. Csináltam egy 50%-os vizscserét, kitisztítottam a szűrőt, adtam hozzá plusz baktériumot és elkezdtem a tápozást most már az új készlettel.
Illetve régóta szemeztem az amano-kal így egy jó üzlet keretében be is szereztem 9 db-ot. Illetve a kínai üvegporlasztót leváltotta egy atomizer. Sokkal jobb a beoldás, amit a DC limezöld szine is mutat.
Meglett az eredménye a változtatásnak, mert kb 1 hét alatt eltűnt az alga, a növények újra bubizni kezdtek, a mozaikosodás és levél lyukak pedig így 3 hét elteltével kezdenek eltűnni.
Nagy baj nem történt, tanultam az esetből.

Az anubiasok virágoznak, a hidro-t vágni kell most már, mert egy biomassza lett belőle. A bolbitisből lassan adhatok is el, mert annyi van. A reineckii újra bordó lesz talán, a valisneria pedig újra nő.

A fotó kicsit talán sötétnek látszik. HDR-ben fényképeztem, hogy ne égjen be a világítás a felvételbe.

DSC_0161_v2.jpg

Köszönöm, hogy benéztél. Ha bármi ötleted van szivesen veszem. (y)
 
Sziasztok!

Nem vesztem el csak vártam, hogy mire alakul az élővilág. Az emelt fényerő nagyon szuper dolog csak nem árt utánamenni tápanyaggal is. Igen ez le van írva sok helyen, de hogy ezt kell csinálni, de amíg a saját bőrén(vizén) nem tapasztalja az ember addig ez egy szöveg. Gondoltam kicsivel több Profito majd elég lesz.
Nem lett elég. Elkezdődött a staghorn és ecset invázió. Jobban utánaolvastam és a Mic,Mac,Carbo kombinációt válaszottam. Sok akvarista használja, talán nekem is hasznomra válik. Csináltam egy 50%-os vizscserét, kitisztítottam a szűrőt, adtam hozzá plusz baktériumot és elkezdtem a tápozást most már az új készlettel.
Illetve régóta szemeztem az amano-kal így egy jó üzlet keretében be is szereztem 9 db-ot. Illetve a kínai üvegporlasztót leváltotta egy atomizer. Sokkal jobb a beoldás, amit a DC limezöld szine is mutat.
Meglett az eredménye a változtatásnak, mert kb 1 hét alatt eltűnt az alga, a növények újra bubizni kezdtek, a mozaikosodás és levél lyukak pedig így 3 hét elteltével kezdenek eltűnni.
Nagy baj nem történt, tanultam az esetből.

Az anubiasok virágoznak, a hidro-t vágni kell most már, mert egy biomassza lett belőle. A bolbitisből lassan adhatok is el, mert annyi van. A reineckii újra bordó lesz talán, a valisneria pedig újra nő.

A fotó kicsit talán sötétnek látszik. HDR-ben fényképeztem, hogy ne égjen be a világítás a felvételbe.

DSC_0161_v2.jpg


Köszönöm, hogy benéztél. Ha bármi ötleted van szivesen veszem. (y)
Remek lett a ledlámpa! Az aki is jó formában van, csak egy dolog amit megemlítek: a Valisneria nem fog megnőni ott elől? Később zavaró lehet. Helyette Parvulában nem gondolkoztál? Most már van co2, fény, táp minden hozzá. Azzal szép gyeped lenne elől, és később sem takarna el semmit.
 
Igen ezt @ZoleeG is említette korábban, de annyira nagy munkának tűnt, hogy nem álltam neki. De igazatok van, jobb lenne úgy. Viszont van egy szuper ollóm és azzal tartom kordában. Viszont most már, hogy nincs tető könnyebben rászánom magam a műveletre. Eddig nagyon low-tech volt és nem törődtem ilyesmivel, hogy mi hogy szép. :)

Szerk: @nato örülök, hogy tetszik a lámpa . Sajnos kicsit jobban látszanak a vezetékek meg a sorkapcsok, mint szerettem volna, de ez v1.0 kisérleti verzió. Majd a következő szebb lesz.
 
Utoljára módosított:
Igen ezt Zoli is említette korábban, de annyira nagy munkának tűnt, hogy nem álltam neki. De igazatok van, jobb lenne úgy. Viszont van egy szuper ollóm és azzal tartom kordában. Viszont most már, hogy nincs tető könnyebben rászánom magam a műveletre. Eddig nagyon low-tech volt és nem törődtem ilyesmivel, hogy mi hogy szép. :)
Szerintem most még nagyon is kezelhető mennyiséged van :) Ráadásul a Manadoo-ból viszonylag könnyen kijön majd (bár porolni is fog, érdemes közvetlen vízcsere előtt csinálni). Azt jó ha tudod, hogy a Valisneria-t nem szoktuk visszametszeni mint egy stem növényt, mert a levelei nem fognak tovább nőni. Inkább az aljánál ritkítsd ha sűrű.
 
Szerintem most még nagyon is kezelhető mennyiséged van :) Ráadásul a Manadoo-ból viszonylag könnyen kijön majd (bár porolni is fog, érdemes közvetlen vízcsere előtt csinálni). Azt jó ha tudod, hogy a Valisneria-t nem szoktuk visszametszeni mint egy stem növényt, mert a levelei nem fognak tovább nőni. Inkább az aljánál ritkítsd ha sűrű.

Nem tudtam. Sajnos ebből a szempontból nem szeretem a manadot(bár mást nem is ismertem amikor elkezdtem), mert nagyon porol. Megjön talán a héten az akváriumbútor, lesz egy költözés és áthelyezem a növénykéket, mert kényelmesebb lesz az ültetés, mint a mostani asztalon. Hallgatok a tapasztaltabbakra mostmár. :)
 
Szuper akvakert kerekedett belőle(y) és a lámpa igazán jól sikerült(y). Amit a facebook-on írtál ide is betehetnéd mert tanulságos lehet a kezdőknek. :)
 
Back
Oldal tetejére