• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

83x21x21

És milyen növényeket tervezel hozzá? Szuper a hardscape és ügyes az aki választás is, de mi lesz az az apró növény ami hozza majd a lekicsinyített erdőt? Mindenesetre szuper, hogy teljesen szokatlan méretet választottál. Ha jól sikerül nano kategoriában nemzetközileg is odacsap majd :)
Hm,Riccardia,Anubias Petite,Gömbmoha,Frissides,Spiky moha, és még egy fajta,ami a nagy akiban is van,Parvula mini,Cripto undulata.
A HM-et meglátjuk,hogy működik-e.A Cripto is a kicsik közül való.De ez nagynak fog tünni. Az őserdőben is vannak
ehhez hasonló nagyobb növények.Ez is csak próba.Majd meglátjuk,hogy mi fog működni.

Na, egy jó kis erdős hangulat, széles vásznon(y), azért ha egy 20cm-el magasabb lenne az aki, sztem még nagyobbat ütne !!
Viszont ez egy alacsony akiban egy kihívás lesz.;)
Nekem egy kicsit sok a jobbra dőlő fa, erre sztem figyelj oda, de lehet hogy egy nyugatról keletre menő tornádó söpört végig ezen az erdő részleten, már a kidőlt fából is kiindulva. Brutál lesz ha bezöldellik.:cool:
Tetszik.(y)

Igen kihívás,de szeretem a kihívásokat.:)Azért is kihívás,mert nano akival még nem próbáltam.A jobbra dőlő fák pedig lehet,hogy a Szlovákiában a Tátrában pár éve tombolt
vihart formázza.:):LOL:
Nagyon zsííír :cool: Elárulnád, okulásom végett, hogy milyen fákat használtál?
A fák nagy többsége Red Moor,de van benne platánfa is.Ezt a fafajtát úgy lehet használni,mint a Red Moort,nem kell előáztatni.Nyilván le kell súlyozni,
míg elmerül ,de semmilyen hatással sincs a vízre,nem barnítja,nem nyálkásodik.
A kép alapján én is egy sokkal nagyobb akváriumot látok, mint valójában. De amúgy ez inkább teknős terko, mint akvárium nem?
De tényleg le a kalappal, szuper jól berendezted. Nagyon tetszik, hogy így becsapja a szemet.
Nem teknős aki,mert egy kisebb ékszerteknős sem tud megfordulni benne.:LOL:
 
Adatok

Akvárium
84x21x21cm
36liter

Világítás
1x39w FHO/t5,Silvania Luxline Plus,6500K,3250 lumen
DIY armatura

Szűrés
Tetra Tech 400,400l/h+egy kis belső 200l/h(egyenlőre)
Seachem Matrix,Eheim Substrat Pro,Sera Siporax,Seachem Purigen

Co2
Sera Diffuzor
2kg-os palacktól megosztva a nagy akival

Talaj ,dekorok
Kevés JBL Aqua Basis hátul,Aquatic Nature Pro Soil,JBL Sanasibar River
Red Moor fa,platán fa,savazott bazalt kő.

Növények
Hemianthus micranthemoides
Eleocharis parvula mini
Vesicularia ferrieri 'Weeping'
Riccardia chamedryfolia
Taxiphyillum sp. 'Spiky'
Anubiasz barteri v. nana Petite
Cladophora aegagrophila
Crytocorina undulata(?)
Frissidens fontanus

Halak(terv)
Boraras brigittae
Ottocintclus affinis
Coridoras pigmaeus

Tápozás
K2So4,KNo3,Kh2Po4,nyomelemek
 
Az a megdöbbentő ebben a scape-ben, hogy akár egy 150x50x50-es aksinak is simán el tudnám képzelni, hihetetlen arányokat csináltál Mária! :)
A növényesítésre viszont mindenképp kíváncsi leszek, hogy erősödik, vagy gyengül ez az érzet bennem.
 
Az a megdöbbentő ebben a scape-ben, hogy akár egy 150x50x50-es aksinak is simán el tudnám képzelni, hihetetlen arányokat csináltál Mária! :)
A növényesítésre viszont mindenképp kíváncsi leszek, hogy erősödik, vagy gyengül ez az érzet bennem.

Hát igen,egy dolog szárazon összerakni egy akit és más dolog növénnyel beültetni.
Mindenképp úgy tervezem,hogy a növények folyamatosan tesztelve lesznek és ha valamelyik nem lesz jó,megy.
Ebben van nagy gyakorlata Cecska Tibinek :)

Halas lesz? Valamiért azt hittem garnis. De halasnak is tuti lesz;)

Küldve tapatalk 2-vel

Szilvia,halak nélkül el sem tudom képzelni.:)
Bár ezt a kicsi akit nagyon "agyon lehet verni" a nagy halakkal.
 
Valahogy így nézhettem ki,mikor megláttam ->:eek:
Nagyon szuper,oda tetted rendesen,várom nagyon,hogy bezöldüljön! :)
 
Szia Mária!

Jó lesz nagyon!
A Cryptók közül inkább a kisebbeket válaszd (-parva, - x willisii, maximum az -amicorum, bár az már ebben a méretben háttér növénynek számít)!
Kíváncsian várom a növényesítést!

A.ttila
 
Szia Mária!
Jó lesz nagyon!
A Cryptók közül inkább a kisebbeket válaszd (-parva, - x willisii, maximum az -amicorum, bár az már ebben a méretben háttér növénynek számít)!
Kíváncsian várom a növényesítést!
A.ttila
Köszi mindenkinek!
Igen Atti,Egy kicsit elnéztem a Cryto magasságát,olyan 5-6 cm-nek gondoltam,de mikor felírtam az adatokat,akkor jöttem rá,hogy az Undulata sokkal magasabb.

Holnap pedig nagyon sietni fogok haza.;)
 
Húúúú....ez nagyon ott van(y) Méretekről meg ne is beszéljünk, nagyon tetszik az elrendezés:)
Nekem csak egy furi kérdésem lenne, mivel szakmai ártalom....azzal a bal sarokban lévő Substral Osmocote-val mik a szándékaid?! Ugye nem a talajba akarod belerakni....6 hónapos, de amint víz éri (és víz alatt fogja is) hiába a viaszos réteg, folyamatosan oldódni fog, megöli a halakat, és a növényeket is....Ha lehetne ezt használnám én is, mivel kb 50kg van raktáron mindig. És a felbontott zsákot se lehet télen tárolni párás helyen, mivel tavaszra szétmállik és használhatatlan lesz, így már buktam nem kevés pénz, persze nagyobb kiszerelést használok, így 12kg ment kukába...
Bocsi az Off-rt
 
Húúúú....ez nagyon ott van(y) Méretekről meg ne is beszéljünk, nagyon tetszik az elrendezés:)
Nekem csak egy furi kérdésem lenne, mivel szakmai ártalom....azzal a bal sarokban lévő Substral Osmocote-val mik a szándékaid?! Ugye nem a talajba akarod belerakni....6 hónapos, de amint víz éri (és víz alatt fogja is) hiába a viaszos réteg, folyamatosan oldódni fog, megöli a halakat, és a növényeket is....Ha lehetne ezt használnám én is, mivel kb 50kg van raktáron mindig. És a felbontott zsákot se lehet télen tárolni párás helyen, mivel tavaszra szétmállik és használhatatlan lesz, így már buktam nem kevés pénz, persze nagyobb kiszerelést használok, így 12kg ment kukába...
Bocsi az Off-rt

Hát nem tudom,de már 2-3 éves és nincs efféle baja.Benn a garázsban tárolom.Használom is ennyi ideje az akikban.Garnélák tömkelege nőtt fel azóta.
Vannak Amanok is,köztudott,hogy ők tovább állnak,ha nem tetszik nekik valami.
De egyébként pont az a feladata,hogy ne egyszerre oldódjon,hanem részletekben.
Ebben a fajtában egyformán van kálium és a nitrogén,továbbá foszfor,magnézium,myomelemek
 
Hát nem tudom,de már 2-3 éves és nincs efféle baja.Benn a garázsban tárolom.Használom is ennyi ideje az akikban.Garnélák tömkelege nőtt fel azóta.
Vannak Amanok is,köztudott,hogy ők tovább állnak,ha nem tetszik nekik valami.
De egyébként pont az a feladata,hogy ne egyszerre oldódjon,hanem részletekben.
Ebben a fajtában egyformán van kálium és a nitrogén,továbbá foszfor,magnézium,myomelemek

Ha már több éve használod, akkor jó. Csak nekem mások a tapasztalataim, igaz víz alatt ilyen körülmények között senki nem próbálta ki ismeretségem között. Én abból indultam ki, hogy víz és hőmérséklet együttes hatására oldódik, ezért is van az, hogy nagyobb mennyiségű és sűrűbb öntözés esetén 6 hónapról lecsökken 5 hónapra a hatása, és így a felesleges mennyiség bemosódik a talaj alsóbb részeibe, ahol a növények gyökerei már nem tudják elérni, ugyanakkor meg terheli ezáltal a talajt. Mondjuk jelen esetben egy üveglap mindezt megakadályozza :confused:
Szívesen tanulok, ha tényleg jó szívesen veszem én is meg szerintem mások is az ezzel való tapasztalataidat.(y)
 
Fúúú nagyon tuti, én is ilyet akarok :eek: Az íróasztalom végében pont jól mutatna :D
Alig várom, hogy teleültesd, kiváncsi vagyok úgy mekkorát fog ütni :)
 
Én abból indultam ki,hogy ha jól emlékszem a Tropca-nak van ehhez hasonló gyökértápja,csak kapszulába van téve.
Egyszer mintha láttam volna valamelyik fórumon is,hogy ilyet használ valaki.Nem pont Substralt,de Osmocote volt.
A táptalaj tetejére szoktam szórni belőle.De ebben az akiban véletlenül kifelejtettem:)
Csináltam táptablettát is belőle agyagba keverve.
 
Én abból indultam ki,hogy ha jól emlékszem a Tropca-nak van ehhez hasonló gyökértápja,csak kapszulába van téve.
Egyszer mintha láttam volna valamelyik fórumon is,hogy ilyet használ valaki.Nem pont Substralt,de Osmocote volt.
A táptalaj tetejére szoktam szórni belőle.De ebben az akiban véletlenül kifelejtettem:)
Csináltam táptablettát is belőle agyagba keverve.
Hali !
Olvasva a substral-lal kapcsolatos írásokat , jutott eszembe hogy van itthon "substral táprudacskák (zöld) " micro és macro elemeket tartalmazó
tápanyag , 2 hónapos hatással . Szerintetek lehetne ezt az aki talajába nyomva használni ?
 
KÉÉÉÉSZ!!!;):)

Szia Latter!
Anno én is használtam ilyet.De még a kezedet kezdetén,mivel nem volt táptalaj az akiban.Negatív hatást nem tapasztaltam.
Mindenképpen azt ajánlom,hogy amint lehet,rakj táptalajt.
 
Back
Oldal tetejére