• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

NAK Kupa 2024

Megvannak az eredmények!

high1.PNG
high2.PNG
low1.PNG
low2.PNG

A nyertesekkel majd hamarosan felveszem a kapcsolatot, illetve írok egy záróbeszédet is még.
 
Utoljára módosított:
Mit szépítsek, megérdemelten taroltál @ftamas0201 :love: és @eMZé bizony, hogy ott volt a helye az akváriumodnak 🫶.

Mindenkinek gratula, aki nevezett (majd átadom magamnak is 🤭), mert jó kis móka volt. Megtörte a szürke akvarista hétköznapokat.

@NagyViktor remélem jövőre is lesz ilyen. Köszönet a lehetőségért és a szervezésért! 😘

Számomra külön felüdítő volt a holland-szerű akváriumok látványa és az egyszeri akvaristák (azzal főzök, ami van) üvegei.
Erről kell szóljon a hobbi, hogy ügyesebb-sutább, köves-fás, holland mind megfér egymás mellett. ☮️
 
Megvannak az eredmények!

View attachment 181020
View attachment 181021
View attachment 181022
View attachment 181023

A nyertesekkel majd hamarosan felveszem a kapcsolatot, illetve írok egy záróbeszédet is még.
Köszönöm a versenyt, a szervezést és a sok munkát! 🤩
Azt meg nem is gondoltam volna, hogy egy 3. helyet is kapok. 🤗
 
Azért köszönöm a versenyt, amiben én szerénységből nem szerepeltem, mert így látom hogy ezt a hobbit ami sajnos elég költséges lett, még űzzük jó páran. Sőt, vannak akik a "abból főzök ami van" állapotból, nagyon szép vízikertészetet tud összehozni és azt tartani.
Köszönöm a szervezőknek, gratulálok a résztvevőknek, de a csöndes nyertes én vagyok, mert sok szép akváriumot láthattam.
 
Köszönöm a "bókokat" a zsűritől.;)
@kuchi "majd a fotózásnál legközelebb figyelj a fehéregyensúly beállításra..."
telefonnal lőttem a képet és nem is értek a fotózáshoz... a naplómban már korábban "jegyeztem", hogy kicsit meg kell törni a színeket mert egybefolyik... szóval nem csak a képpel van a 'baj':). mentségemre szóljon hogy ez egy kísérleti akvárium ami mindig formálódik picit...és nem versenyre készült. konkrétan úgy estem be a kupára, mert későn értesültem....
 
Megvannak az eredmények!

View attachment 181020
View attachment 181021
View attachment 181022
View attachment 181023

A nyertesekkel majd hamarosan felveszem a kapcsolatot, illetve írok egy záróbeszédet is még.
Köszi a szervezést! Hiánypótló tevékenység volt mindenképp!
Esetleg a ponteredményeket nem lehet nyilvánosságra hozni? Építő jellegű információ lehetne.......
 
A betyár mindenségit, ezt nem mondjátok komolyan?! :eek::eek:
Egész nap kúttisztítás volt itthon, dög fáradtan bejövök, fogad az email, hogy megvannak az eredmények, de erre álmomban sem mertem volna gondolni.
Mindent köszönünk a szervezőknek/zsűrinek, a résztvevőknek, a támogatóknak és mindenkinek aki részt vett a verseny lebonyolításában, Igazán jó, hogy itthon újra egy HAC típusú verseny lett, nagy volt az űr, a létszám pedig ahogy @NagyViktor is mondta most így végig nézve a kategóriákat tényleg elképesztő. Rengeteg nevező, feltörekvő tehetség a mezőnyben, reméljük a jövőben is jelen lesznek és erősítik a hobbit. :)
 
Először is, gratulálok minden nyertesnek, és a többieknek köszönöm a részvételt. A verseny gondolata tavaly ilyenkor fogalmazódott meg bennem először, és nyárra vált biztosra, hogy megrendezzük a kupát, miután beszéltem néhány lehetséges szponzorral.

Amiben biztos voltam, hogy szeretném, ha szakmai zsűri értékelné a beküldött műveket. Ezt már számtalanszor visszajelezték emberek, hogy jó ötlet volt.

A verseny honlapját ugyanaz az ember csinálta nekünk, aki a Mentor Klubét, köszönet neki is. Nagyon sokat zargattam szegényt, hogy ezt-azt,amazt tudjuk-e még változtatni, hogy tényleg minden jól működjön, kézre álljon mind a nevezők-, mind a zsűri szempontjából. Úgy gondolom, ez is legalább olyan jó célszerszám lett, mint a NAK Mentor Klub honlapja.

Köszönöm mindenkinek, aki a verseny hírének terjesztésében is segített, és persze külön köszönet jár azoknak a szponzoroknak, akik a nyertesek (és majd a sorsolás) nyereményeit adják.

Azt is megtudtam a szponzor keresés közben, hogy én híres vagyok olyan boltosok, kereskedők körében is, akikkel egy szót nem váltottam eddig, én vagyok a "kereskedő ellenes", aki minden boltost tönkre akar tenni :D Ez miatt néhány szponzortól elestünk, de sebaj, maradt elég ;)

Ennek ellenére úgy gondolom, hogy nem kell szégyenkeznie a rendezőknek, és szponzoroknak így első verseny alkalmával sem, de ezt majd látni fogjátok a későbbiekben.

Köszönöm továbbá a zsűrinek, Szilva Lászlónak, Kucs Zsoltnak, Pócsi Barnabásnak, és nem utolsó sorban Németh Patriknak, aki mint legeredményesebb magyar növényes akvarisztikai versenyző, támogatta az eseményt a pontozásaival, véleményezéseivel.

Úgy gondolom, egy verseny mindenképpen pezsdítő hatással van a hobbira. A tudat, hogy van, lesz ilyen esemény, sokakat arra késztethet, hogy jobban figyeljenek a karbantartásra, jobban odategyék magukat az akvárium összeállításakor, komolyabban tervezgessenek. Ennek úgy gondolom, csak pozitív hozadéka van, a hobbi színvonalát emeli. Nem mellesleg a kereskedőknek is jót tesz, ha a hobbi pezsdül...

A tervek szerint jövőre is megrendezzük a Kupát, az ideihez hasonló módon, de azért lesznek változások is. Lehetséges, hogy szigorodik a kritérium, hogy ki nevezhet, illetve a fotók minőségét is jobban ki fogjuk kötni, mert sajnos sok olyan nevezés is érkezett, amin nem látszódott a versenyre való készülés. (bent hagyott, algás technika, algás üveg, nem egyenes fotó, nem csak az akvárium látszódott vagy nem látszódott a teljes akvárium, a fotós ujja is látszódott, stb stb.

Tehát lesznek változások, de ez az idei, első esemény jó alapot és tapasztalatot szolgáltat majd a következő verseny megrendezéséhez.

A nyerteseket néhány napon belül felkeresem, és elkezdem elküldeni nekik a szponzorok által felajánlott nyereményeket. Van sok tárgyi nyeremény, kuponok üveg termékekhez, garnélákhoz, stb.

Akik nem nyertek, azok között sorsolni fogok( előreláthatólag jövő hétvégén leghamarabb), így még egy kicsit lehet továbbra is izgulni a dobogón kívülieknek is.

Köszönöm még egyszer mindenkinek, megérte megcsinálni a versenyt! ;)

Eszko╠łz 5.png
 
@NagyViktor remélem jövőre is lesz ilyen. Köszönet a lehetőségért és a szervezésért! 😘
Úgy gondolom, hogy lesz ilyen.

Számomra külön felüdítő volt a holland-szerű akváriumok látványa és az egyszeri akvaristák (azzal főzök, ami van) üvegei.
Erről kell szóljon a hobbi, hogy ügyesebb-sutább, köves-fás, holland mind megfér egymás mellett. ☮️
Valóban, de lehetséges, hogy a "hollandok" kapnak egy külön kategóriát majd. A körtéket és az almákat jobb lenne magukhoz hasonlítani, ez így nagyon nehéz volt :) De ez még elválik 1 év alatt.


Én is köszönöm a szervezést Viktoréknak, a szponzoroknak a támogatást, és gratulálok mindenkinek függetlenül attól, hogy milyen helyezést ért el! Meglepően szép verseny jött össze az első NAK Kupára. 😀
Igen, én is elégedett vagyok.

Azért köszönöm a versenyt, amiben én szerénységből nem szerepeltem, mert így látom hogy ezt a hobbit ami sajnos elég költséges lett, még űzzük jó páran. Sőt, vannak akik a "abból főzök ami van" állapotból, nagyon szép vízikertészetet tud összehozni és azt tartani.
Köszönöm a szervezőknek, gratulálok a résztvevőknek, de a csöndes nyertes én vagyok, mert sok szép akváriumot láthattam.
Sajnálom hogy nem neveztél, remélem találtál elég motivációt és ötletet hozzá, hogy jövőre összejöjjön.

mentségemre szóljon hogy ez egy kísérleti akvárium ami mindig formálódik picit...és nem versenyre készült. konkrétan úgy estem be a kupára, mert későn értesültem....
Ez az én hibám is, valahogy a tudatomat kikerülte ez a fórum, hogy itt is kéne hirdetni gőzerővel... Jövőre készítsd a tükrös gépet :D

Gratulálok a sok remek alkotáshoz! Jó volt őket nézegetni! :)
@NagyViktor jövőre ismét számíthatsz a támogatásunkra! ;)
Köszönöm előre is.

Esetleg a ponteredményeket nem lehet nyilvánosságra hozni? Építő jellegű információ lehetne.......
Ezt én döntöttem így, hogy ne bonyolítsuk a képet vele. Nem tudom ez kielégíti-e a kíváncsiságodat, de abban a kategóriában ahol neveztél, az első 10 között nem sok különbség volt. 1-2 apróság is tudott dönteni, amiért egy-egy zsűri több pontot ítélt meg.


A betyár mindenségit, ezt nem mondjátok komolyan?! :eek::eek:
Egész nap kúttisztítás volt itthon, dög fáradtan bejövök, fogad az email, hogy megvannak az eredmények, de erre álmomban sem mertem volna gondolni.
Mindent köszönünk a szervezőknek/zsűrinek, a résztvevőknek, a támogatóknak és mindenkinek aki részt vett a verseny lebonyolításában, Igazán jó, hogy itthon újra egy HAC típusú verseny lett, nagy volt az űr, a létszám pedig ahogy @NagyViktor is mondta most így végig nézve a kategóriákat tényleg elképesztő. Rengeteg nevező, feltörekvő tehetség a mezőnyben, reméljük a jövőben is jelen lesznek és erősítik a hobbit. :)

Teljesen jogosan, de durva hogy egy ember két helyezést is elhozott, ezzel előtte nem is számoltam, hogy összejöhet. De mi engedtük meg a több nevezést egy kategóriában. Szó szerint taroltál. Konkrétan amúgy az első 4 helyen 2 ember nevezései vannak.
 
Lehetséges, hogy szigorodik a kritérium, hogy ki nevezhet, illetve a fotók minőségét is jobban ki fogjuk kötni, mert sajnos sok olyan nevezés is érkezett, amin nem látszódott a versenyre való készülés. (bent hagyott, algás technika, algás üveg, nem egyenes fotó, nem csak az akvárium látszódott vagy nem látszódott a teljes akvárium, a fotós ujja is látszódott, stb stb.

Ajjaj! Akkor a nem legkorszerűbb mobilteló tulajoknak ez volt az első és utolsó megmérettetés. 😭
 
Ezt én döntöttem így, hogy ne bonyolítsuk a képet vele. Nem tudom ez kielégíti-e a kíváncsiságodat, de abban a kategóriában ahol neveztél, az első 10 között nem sok különbség volt. 1-2 apróság is tudott dönteni, amiért egy-egy zsűri több pontot ítélt meg.
lényeg a részletekben.... de ahogy gondolod...
 
Back
Oldal tetejére