• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

54l

Megvolt a szokásos vízcsere 20l. A május 6-ai indítás óta most tisztítottam (a leszűrt vízben átmostam a tölteteket) először a szűrő tartályát, és majd elájultam, mennyi mulm volt benne :dead: lehet, hogy attól volt zöldes a vizem. Kíváncsi leszek, holnapra fog-e tisztulni.
 
Mai állapot:
490tmsdz1qoyz1z3px7w.jpg
 
Lágyítsuk a vizet esővízzel... na persze full homály lett a víz... remélem holnapra kitisztul (40% vízcsere után):yuck:
 
A növények levelein elszórtan megjelent valami apró barna dara. De csak a leveleken, üvegen, technikán, dekoron nincs. Mi lehet, mi okozza, mit tegyek ellene?
Valamint abban kérnék segítséget, hogy az akvárium melyik részére (esőztető alá, befolyó ág mellé, alulra-felülre) helyezzem el ezt a co2 harangot? Van értelme 45fokkal megdöntve elhelyezni, hogy nagyobb felületen érintkezzen a gáz a vízzel?
A tápozást már most emeljem vagy egy hét múlva? A folyékony co2 is mehet továbbra is?
köszi, ha valaki tud segíteni :)
 
A növények levelein elszórtan megjelent valami apró barna dara. De csak a leveleken, üvegen, technikán, dekoron nincs. Mi lehet, mi okozza, mit tegyek ellene?
Valamint abban kérnék segítséget, hogy az akvárium melyik részére (esőztető alá, befolyó ág mellé, alulra-felülre) helyezzem el ezt a co2 harangot? Van értelme 45fokkal megdöntve elhelyezni, hogy nagyobb felületen érintkezzen a gáz a vízzel?
A tápozást már most emeljem vagy egy hét múlva? A folyékony co2 is mehet továbbra is?
köszi, ha valaki tud segíteni :)

Szerintem nyugodtan döntsd meg. És próbáld meg olyan helyre rakni ahol az áramlás jobban éri. Így könnyebben be tud oldódni a CO2. A carbo mehet mellé nyugodtan ;)
 
Sok változás történt, mióta nem írtam. A legfontosabb, hogy lecseréltem a szűrőt (eheim 2211) egy Aquael fzn-2 akasztós szűrőre. Az elődjének 300l/h volt a teljesítménye, ennek 800l/h. 1literről 2literre nőtt a tartály mérete. Az egyik gyári szivacs töltetet kapásból kivettem, helyette kerámiagyűrűt tettem, valamint az előző szűrőből egy szivacsdarabot és mind2 tartály kapott egy perlon vatta fedést. A végén pedig meglocsoltam baktérium kultúrával.

Beindulni látszik a wabi tálam is, lehet, hogy indítok majd annak is egy külön naplót. De ami már most szembetűnő, hogy sokkal gyorsabban fejlődnek emers a növények, mint az akváriumban.
És indult még egy 3. projekt is: egy tálca micranthemum umbrosum is nevelkedik elég szépen.

Hamarosan képekkel is jelentkezem.
 
tudsz némi tapasztalatot írni a co2dről? használ valamit?
Az élesztős rendszer helyett használom. Egy adag kb. 8-10 óra alatt oldódik be, a végén mindig marad 1 kevés, azt este kiengedem, mert ha rátöltök valami miatt gyengül a beoldódás. Volt, hogy 3-4 napig rátöltöttem és a fele gáz sem oldódott be - fogalmam sincs, hogy ennek mi lehetett az oka. Mióta szépen kiengedem a hatásfok is elég jó. A halakra semmilyen rossz hatással nincs. A harangot eldugtam a befolyó cső mögé, így nem is feltűnő. A lényeg, hogy a növények láthatóan jobban érzik magukat, mint enélkül. A parvula szépen befogant, újabb hajtások jelennek meg, de nem 1 hónap alatt lesz összefüggő gyepem, az is biztos. Remélem segíthettem.
 
Üdv! A növényeid egészen vidámnak tűnnek az uccsó képeken, alakul ez... (y)
Ámde... a vitorlások kifejezetten könyörögtek neked, hogy szeretnének egy ekkora aksiban lakni? :eek: Szerintem nem vannak ők itt jó helyen...
 
Üdv! A növényeid egészen vidámnak tűnnek az uccsó képeken, alakul ez... (y)
Ámde... a vitorlások kifejezetten könyörögtek neked, hogy szeretnének egy ekkora aksiban lakni? :eek: Szerintem nem vannak ők itt jó helyen...

Ezzel teljesen egyetértek! A vitorlások nem ekkora akváriumba valók, csak kínzod őket!
 
Tudom, hogy nem ide valók és ha tudom el is ajándékozom majd valakinek. De az, hogy kínoznám kicsit túlzás, mert ahol vettem ugyanekkora akváriumban volt 30-40db, szerintem csak jót tettem velük.
 
Back
Oldal tetejére