• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

54l

Czola86

Kertész szaki
Sziasztok! Beindítottam az első aksimat. 54l, eheim 2211el szűröm, alul tropica talaj és manado.
Nagyon ködös, nem tisztul :( felkavarhattam a táptalajt. Vízcsréljek, vagy várjak 1 napot?
 
Miért zakatol a szűrő annyira, hogy a szoba ajtót is be kell zárni, hogy a másikba ne lehessen hallani?
 
Kristálytiszta a víz! :) Jbl filter startot is felhasználtam. 1 anubias árválkodik a sarokban, a nagy telepítés péntkre várható. Bár fogalmam sincs hogy ültessek úgy a manadoba, hogy ne kavarjam fel alatta a táptalajt. Tudnátok segíteni?
 
Vizet leszívod teljesen, annyi maradjon, hogy a talajt ellepje. Ha van hátrafelé emelkedő akkor elölről hátrafelé ültess és folyamatosan töltsd fel vízzel, hogy mindig ellepje a talajt. Utána nagyon óvatosan töltsd fel az akit, akár fekete-fehér újsággal letakarhatsz mindent és arra engeded a vizet. Ezt Oliver Knott szereti használni.
 
image-E73D_518D203F.jpg
 
54l liter low-tech induló (béta fázis). Méret: 60x30x30cm (opti white front üveglappal)
Indítás: 2013. 05. 05.
Talaj: Tropica
Aljzat: JBL Manado
Szűrés: Eheim 2211 + JBL filterstart
Világítás: Philips 6500k 23w
Vízcsere 2 naponta 40-50%
CO2 egyelőre nincs, élesztős megoldás várható
Növények:
- Anubias Nana (középen már hozza az új hajtást)
- Alternanthera reineckii
- Bacopa caroliniana
- Hemianthus Micranthemoides
- 2 nagyon pici valamilyen Echinodorus a Bacopa és az Alternanthera között
és a jobb hátsó sarokba tervezek Myriophyllum Matogrossenset illetve a jobb első sarokba Hydrocotyle sp. Japant
Tápozás: egyelőre Neptun növénytápsó napi 10 csepp
A fényképezést még gyakorlom :)
 
Habzik a víz teteje! Nem nagyon, egy vékony csíkban az akvárium szélén. Erre a látványra értem haza. A nagyon "márkás" Neptun növénytápsó az oka?
 
2 növénnyel frissült a lista:

Növények:
- Anubias Nana (középen már hozza az új hajtást)
- Alternanthera reineckii
- Bacopa caroliniana
- Hemianthus Micranthemoides
- 3 nagyon pici valamilyen Echinodorus
- Hidrocotyle sp. japan
- Riccia fluitans

Szerintem kezdésnek, kezdőknek megfelelő növényeket választottam. Bár az Anubias kicsit kilóg a többi közül, nem illik az aksiba, de hát egy szép nagy tövet kaptam, nem utasíthattam vissza. Manadoba simán bele se lehetett ültetni, le kellett kavicsokkal fogatni.
 
Back
Oldal tetejére