• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás 18L Nano

Ádám_

Mágus
Sziasztok!

Pár hónapja kiköltöztem Bécsbe, és sajnos az otthoni nagy sügeres akváriumokat nem tudtam magammal hozni.
Gondoltam belevágok valami teljesen újba.
Azért regisztráltam hogy tanuljak, várom az építő kritikákat! :)

Az akvárium adatai:

40x25x18 = 18L bruttó / 12-13L nettó

EHEIM 2211 Eheim Classic 150 külső szűrő:
-1L Seachem Matrix, 100ml Seachem Purigen, Perlonvatta

9W kompakt fénycső 6500K 600lm:
-napi 10 óra világítás 12-22-ig

ADA A. S. Amazonia ált. talaj:
-ADA Seiryu kövek
-Dennerle nano garnelenkies sunda fehér aljzat

Élőlények:
-Eleocharis parvula mini
-Staurogyne repens tc
-Cryptocoryne lutea hobbit
-15 RC garnéla


Víz paraméterek: 7-es PH, 4-es KH, 15 GH, 22-23 C
heti 2x 4L vízcsere-Seachem Prime
napi 0,5 ml EL easy carbo
vízcseréléskor 0,5 ml GA mikro; 0,5 GA ml makro

nincs CO2
nincs vízlágyítás.

Az akvárium jelenleg 3 hetes, múlt héten volt egy parvula nyírás.

DSCN1386_zps6hef3wuv.jpg
 
Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem, egy hete megjelentek az akváriumba picúrka fehér színű férgek.
Fura mód minden reggel egy kupacon vannak a front üveg közepén.
Jelenleg minden napom azzal indul hogy egy darab perlonnal kiszedem őket egyben.
Mik lehetnek ezek, és hogyan tudnám őket véglegesen kiírtani?
A képminőségért bocsi, nehéz az üvegre makrózni, és amúgy is rohannom kell dolgozni.

DSCN1648_zpsmvjplpzi.jpg DSCN1647_zpsrprjlnnd.jpg
 
Sziasztok.

Jó rég volt már hogy utoljára írtam. :)

Alga jelentést szerencsére nem kellett írnom, a karbantartásokat nem hagytam ki, a kis férgeket meg kinyírta a Sera Tremazol egyszerre.

Hétvégén úgy döntöttem picit variálok, kiszedtem a köveket és úgy döntöttem megpróbálok egy kis dzsungelt csinálni.

Ehhez várnék ötleteket, hogy milyen növényeket ajánlanátok a háttérbe, valamint a fák elé is szeretnék ültetni valami lassan növő picit.

És akkor jöjjön egy kép is a végére a jelenlegi állapotról.

Köszi hogy benéztél. ;)

DSCN3700_zpsllbkqh7k.jpg
 
Utoljára módosított:
Valódi nano :) A hőmérő csere is jó ötlet volt ahogy látom, nekem a fás elrendezés is jobban tetszik egyébként, úgyhogy szerintem jó választás! (én egy kicsit több ágat lógatnék ki az aksiból lehet) Kíváncsi lennék egy képre a hátterek nélkül is ;)
 
Valódi nano :) A hőmérő csere is jó ötlet volt ahogy látom, nekem a fás elrendezés is jobban tetszik egyébként, úgyhogy szerintem jó választás! (én egy kicsit több ágat lógatnék ki az aksiból lehet) Kíváncsi lennék egy képre a hátterek nélkül is ;)

Abból dolgoztam ami volt itthon, és a választék finoman szólva is kevéske. :)
A háttér nélküli fotón gondolom egy technika mentes közelire gondoltál, lesz olyan is csak először nézzen ki valahogy az aki. o_O(+2-3 növény)
Hónap végén megyek haza, szülőkhöz befigyel majd egy GA rendelés, utána lehet bátrabb leszek. :rolleyes:

Más; látom a vízcsere heti 2x4L -re van írva, de a világítás csökkentése után (napi 8H) januárban áttértem a heti 1x5L -re. :cool:
 
Alakul a picike.

A kérdésedre válaszolva én eltudnék képzelni egy kis HM bokrot a háttérbe. továbbá a fára vagy elé a kőre egy kis Anubiast vagy még inkább Buceohalandrát. nem mutatta rosszul.
(utóbbi személyes kedvencem ....) :)

http://www.greenaqua.hu/hu/green-aqua-noveny-anubias-nana-mini-zseles.html
http://www.greenaqua.hu/hu/dennerle-bucephalandra-spec-mini-needle-leaf.html

A nana mini Nekem is megfordult már a fejemben, de erről a másikról még csak nem is hallottam, tetszik mindkettő, kösz a tippet! (y)

Akarok valami mohát is ragasztani, de még nem csináltam ilyet, challenge accepted :cautious:

Középre meg most ezzel szemezgetek.
http://www.greenaqua.hu/hu/dennerle-microsorum-pteropus-petite.html
 
A nana mini Nekem is megfordult már a fejemben, de erről a másikról még csak nem is hallottam, tetszik mindkettő, kösz a tippet! (y)

Akarok valami mohát is ragasztani, de még nem csináltam ilyet, challenge accepted :cautious:

Középre meg most ezzel szemezgetek.
http://www.greenaqua.hu/hu/dennerle-microsorum-pteropus-petite.html

Oké úszó májmoha, és ne ragaszd kötözd. nekem jobban bejött.
microsorum trident ... én megnézném nem rosszabb a levélformája :)
 
Back
Oldal tetejére