• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech 128 literes super low tech

szebenihunor

Kertész segéd
A száraz adatok előtt pár szót magamról. A nevem Szebeni Hunor 23 éves vagyok, jelenleg Marosvásárhelyen tanulok (amúgy székelyember vagyok Csíkszenttamásról), szabadidőmbe s minden percbe amit hasznosabban nem tudok tölteni az akváriumom előtt vagyok s agyalok.
Az akvarisztikával már legalább egy évtizede köszönő viszonyba vagyok a biológia meg mindig is érdekelt amióta csak a ....-mat elől hordom. A jelenlegi akváriumomat 2008 novemberében készítettem, így ennek is megvolt már a harmadik évfordulója. Sajnos az a kevés kép is ami volt az indításról elveszett egy informatikai fekete lyukban. Tanulság: az ember sose bízzon a technikában. Ezért is van az akváriumomban alig technika :p . Az akvárium háromszor is át lett teljesen rendezve, minden egyes alkalommal utazott érte 170 kilométert. Az élővilág 90%-ban az indításkor vásárolt, erre külön büszke vagyok. Az internet rengeteget segített a tanulásba kiváltképp ez az oldal, de külön köszönet jár nigrónak, peti44-nek bárkit is takarjanak ezek a nicknevek.
Most jöjjenek a száraz adatok a teljesség igénye nélkül.Ígérem rövid leszek:

A medence mérete: 80 hosszú, 40 magas, 40 széles (természetesen mindez cm-ben) = 128 liter bruttó térfogat (magam vágtam, ragasztottam az üveget)
Világítás: a vázat szintén én csináltam benne van 2db 20w T8 as fénycső (ennek a bővítése ugyan tervbe van, de talán még várat magára)
Szűrés: ne mondjam ezt is én gányoltam egy 120 cm hosszú és 21 cm széles PVC csőben van kb 15 liter szűrőanyag (na itt van minden, a krumplis zsáktól a siporaxig) jelenleg egy 1400 liter/h s pompa hajtja
Fűtés: az egyetlen gyári cucc 150w
Talaj: alul sera floradepot amire van rakva úgy 4-6 cm sötét folyami homok (2-3 mm szemcseméretre szitálva). Hogy a növények szeretik-e az nem tudom de a halak imádják.
Dekoráció: egy nagy borsika gyökér, ezt is magam szedtem én szerintem kiváló a magas csersav tartalma miatt, vannak még gyönyörű kövek innen- onnan, retmészetesen minden rendesen lekezelve
Tápozás: CO2 csak harangba az akváriumba (a kiürült szódavizes palackokban megmaradt co2 erre kiválóan alkalmas, nálam az élesztős dolog sohasem működött a megfelelő nyomás hiány miatt) + easy carbo napi 3 ml + sera florena napi 2 ml + minden vízcserénél tőzegkivonat
Vízcsere: heti 35 liter csapvíz tőzeggel kezelve
Növények: egyesek azonosítása még folyik, de van benne microsorium pteropus , anubias nana, jávai moha, gömbmoha ,Hygrophila polysperma, Cryptocoryne valamely faja , Ceratopteris cornuta
Állatok: 3 almacsiga, 2 vitorláshal, 6 szumátrai díszmárna, 3 Hoplosternum thoracatum, 2 meggyhasú sügér, 3 sziámi algaevő, 2 ancitrus, 2 kék gurámi, 1 black molly, 1 Stendhal-hal

Egy ideig az volt az álmom, hogy olyan akváriumot készítek ami akár egy HAC-on is megállja a helyét, de lassan rá kellett jönnöm, hogy ezeknek a halaknak és a HAC igényeinek nem lehet egy-időben megfelelni, így hát jelenleg afféle törekszem, hogy elsősorban az élővilágnak feleljen meg a setup, nem utolsó sorban szép is legyen, de semmiképp nem mesterkélt. Olyan környezetet próbáltam kialakítani amelyek akár folyóban vagy tóparton is létrejöhetnének, ha a nagy földanya is úgy akarná.


Lassan jönnek a képek is, a minőség hagy kívánnivalót maga után. A képek nem kronológiai sorrendbe vannak többé kevésbé a mostani állapotot tükrözik. A drága nem túl fotogén, élőben sokkal szebb :D .

http://www.flickr.com/photos/63694290@N07/6431900755
6432208147

6431895389

6431893741

6431891103

6431884817

6431882279
 
Szia Hunor!

Ez a név jólcseng ezen a fórumon!
Az elrendezés tetszik, a halak majd kicsattannak az egészségtől, a növény választás is jó a körülményekhez!
Azt ajánlom, hogy addig ne változtass semmit, amíg nincsen meg minden feltétel egy full növényeshez (Co2, szűrés,világítás,élőlények)!
A legtöbb gondot az okozza, hogy a világítással kezdve a fejlesztést jön az alga!

Évi egy átrendezés teljesen temészetes!

További sok örömöt kívánok!
Egy szintén low-teches akvakertész.
 
Szia,

Szép az akvárium, bár tényleg nem növényes ... szép a scalalre :) , nekem is voltak, és remélem lesznek is újra :roll:
Az aki alá azért raknék valami foam-ot, biztos ami biztos...
 
Mindenki rakja fel a jobbnál jobb képeket, kicsit én is irigy lettem. Nálam sok változás nem történt, a növények lassan de növögetnek, kapott fekete posztert az aki.

Előlről:

[url=http://www.flickr.com/photos/6...kr.com/7014/6729896545_2ca831d0c4_z.jpg[/img]
CIMG1732 by szebenihunor, on Flickr[/url]

Oldalról:

[url=http://www.flickr.com/photos/6...kr.com/7035/6729896823_176bec610d_z.jpg[/img]
CIMG1749.2 by szebenihunor, on Flickr[/url]

És egy esti hangulatkép villanyoltás előtt:

[url=http://www.flickr.com/photos/6...kr.com/7019/6729895633_91ae76637f_z.jpg[/img]
CIMG1755 by szebenihunor, on Flickr[/url]
 
Nagyon pofás ki low-tech! :thumbup: Szépek a halak benne, főleg az a méretes kis Thoracatum, de ha teheted esetleg tehetsz bele helyettük egy kisebb testű csapathalat, mert akkor talán még hatásosabb lenne!
 
Már megbántam hogy megvettem őket mert tényleg nem valók ebbe az akváriumba, de sajnos nincs szívem lehúzni a WC-n s nem kell senkinek.
 
Lehúzni nem is szabad!!!! Viszont, ha meg szeretnél válni őlük, akkor persze nyomott áron, de kisebb kereskedések beveszik ám őket! ezt javasolnám, ha esetleg komolyan gondolkozol a váltáson! Egy kört megérne!
 
Back
Oldal tetejére