• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás The little brother

Co2 szétosztáshoz jövőhéten megérkeznek a cuccok :)
A GA vásárlással megvárom a pénteket,ha a srácok a GA-ban "jól akcióznak" akkor lehet hogy egy hét múlva már indulhat is az aki :whistle:
 
Ma beraktam még egy adag Environment aljzatot,ill. már a dekort is :)
A fehér homokra fog még kerülni egy kis lávakő,de tényleg csak egy kis darab a flame mohának :)

Ez most egy hétig itt megáll,folyt.köv. jövőhéten :)

DSCN2553_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Utoljára módosított:
Amúgy ha táptalaj van alatta akkor lehet az egész homok nem?
nekem egyik dennerlem sem aktiv és már sajnálom hogy nem csak fehéret használtam...
 
Dekorhomok és a talaj közé tettél választót? Azok szeretnek összekavarodni.

Nincs közte elválasztó,csak addig volt amíg feltöltöttem,utána kivettem.

Amúgy ha táptalaj van alatta akkor lehet az egész homok nem?
nekem egyik dennerlem sem aktiv és már sajnálom hogy nem csak fehéret használtam...

Nem raktam alá táptalajt. Nem lesz ültetve a talajba semmi.
 
Sziasztok

Egy gyors kérdés !
Ha full ro-val indítok,akkor gondolom felesleges visszasózni addig amíg az első lakók nem jönnek ? vagy rosszul gondolom,csak mert ha naponta ill. két naponta vizet cserélek az első 1-2 hétben,akkor nem látom értelmét !
 
Végre megvan minden,már csak idő kell,hogy összedobjam a cuccost. Tegnap GA- ban pénteki rendelés átvétel,plusz 1-2 apróság ;)
Ma holnap co2 szètosztás,majd RO víz kèszítés,moha kötözés fára kőre :) Hétvégén már mennie kell :D
 
Ma leteszteltem a Dennerle RO készüléket,bár nem volt csak 1 órám az egész projektra,de az eredmény jó lett :)
20 percet hagytam folyni,majd gyorsan egy mérőedénybe leengedtem egy fél liter vizet,kb 10-12 perc alatt lett meg a fél liter. Szóval kb. nálam olyan 110-120l /nap a teljesítmènye :) Részemről tökéletes. Holnap co2 szétosztás a terv.
 
Ma is sikeres napot zártam :)
Co2 szétosztva,nanoba végugvezetve,lámpák isőzitőre kötve külön külön mind a kettő ! Ro csordogál :)
Holnap moha kötözès és víz feltöltés. Illetve a nagy szűrőből a kis sarokszűrőbe supstrat pro :)
Köszi hogy benéztél
 
Jelentem,az akvárium elindult :)

Mohák felkötözve !!! ( minden mohát kötöztem ) Nem volt egy gyors és azt se mondanám,hogy nem pepecselős,de remélem megérte a fáradozást :)

Nem sajnáltam az alapanyagot :p

Szokásomhoz híven ime néhány kép :)
A kis kerek lapos lávakövön flame moha
A fa alsó két részén riccardia ill a tetején hátul is riccardia,a maradék három ágra pedig fissidens került :)

DSCN2577_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSCN2576_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSCN2573_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSCN2578_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSCN2581_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSCN2579_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSCN2583_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSCN2566_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Co2 dübörög,a kis japán nano kifelyezetten szépen porlaszt :)
Kapott egy köpetnyi mic-mac-ot is :)

Kezdőthet a napi vízcsere :p
A szűrőbe bejáratott substrat pro került a 2073-asból :)
A világitásnál külön vezérelve a két lámpa,az első 15:00-tól 22:00 ig világít ,ebbe egy rózsaszines növényes cső van,mig a második 16:00-tól 21:00 ig megy,ebben pedig egy szokásos 6500k cső.
Majd kiderül,hogy jó leszve így.

Köszi,hogy benéztél
 
Utoljára módosított:
Reggel indulás elött :sleep: 5:15-kor vettettem egy kósza pillantást a sötétben az akira !
Kicsit opálosnak láttam a vizet :cautious: Eddig nem tapasztaltam ilyet egy indításnál sem.
De no para,lehet a vasfa vagy a talaj is a bűnös,majd ma délután úgyis kap egy 50 %-os cserét :)
 
Még mindig ugyan úgy keményedik a vizem,azon gondolkozom,hogy még most az elején inkább kicserélem az egész aljzatot és veszek egy 3 literes amazoniat :(
A dekort ugy vettem,hogy az elvileg nincs hatással a vízparamèterekre,az aljzatom az pedig használt ( kb fél évet használt, 1 évet állt ) environment. Valaki ötlet ? @viktorlantos , @inadsz ,@Tibi
 
Napi szinten cserélem a vizet,az első adag RO az kb 45-ös volt,ami szépen felment 100 körülre,majd másnap 50% vízcsere35-40-es RO val akkor volt feltöltés után kb 70 -es a tds. Reggelre megint 100-110 a tds érték,tegnap már olyan 25-ös vizem lett,azzal cseréltem 50% megint,de most 110 a tds érték. Max ma délután még cserélek egy 100% ot és holnap megnézem mit mutat reggel.
 
Back
Oldal tetejére