• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás The little brother

Vízparaméterek jók,max a hőmérséglet miatt aggódom,sajnos az 24 fok.
Lehet hogy fel kellene dobnom valamiféle hűtőt rá ?
 
hát ennél magasabbra már nem nagyon kéne mennie a hőmérsékletnek. 24ben még ellesznek. Én nyáron 25ra állítottam a hűtés bekapcsolását a termosztáton, és mindenki túlélte :)
 
legalább lesz időd a jó időig egy végleges hűtést kitalálni. Szerezz egy termosztátos kapcsolót a pc ventillátorhoz. Nekem nagyon bevált nyáron :)
 
Gyorsan körbenéztem itthon,és találtam egy régi akvárium üvegtető tartót :) Erre rádobtam egy kis ventit amit találtam szintén a kis dobozomban :) A megoldás jó,csak ez a ventilátor nem,mert ez vagy 4000-en pörög. Szerintem 1 mérettel nagyobb ill egy kis fordulatszámú ventilátorral jó lesz ideiglenesen :) 20160116_111318.jpg
20160116_111730.jpg
 
én 12cm-est használok. 2-3fokot le tud vinni a 25×25ös kockában.
Valamint a fórumot olvasva nem pont merőlegesen nyomattam hanem kis szögben, állítólag úgy jobb a hatásfok.
De ez az üvegtető tartó jó ötlet :)
 
én 12cm-est használok. 2-3fokot le tud vinni a 25×25ös kockában.
Valamint a fórumot olvasva nem pont merőlegesen nyomattam hanem kis szögben, állítólag úgy jobb a hatásfok.
De ez az üvegtető tartó jó ötlet :)
54 literes akimnál használok én is egy 12 cm-es PC ventit, nyáron, mikor a víz a 28 C-t is eléri, le tudom tornázni 22-23-ra folyamatos üzem mellett. Ez a plexi felfogatás elég jól néz ki...;)
 
54 literes akimnál használok én is egy 12 cm-es PC ventit, nyáron, mikor a víz a 28 C-t is eléri, le tudom tornázni 22-23-ra folyamatos üzem mellett. Ez a plexi felfogatás elég jól néz ki...;)
nekem csak akkor megy nyáron a venti ha 25öt eléri a víz és ahogy 23ra lemegy leáll a cucc. szerencsére napi 3-4órával megúszom naponta. Meg csak fellógattam az akvárium fölé a ventit, tuti jobban is be lehetne állítani... de majd idén nyáron ha jön a meleg. Bár annyira kicsi az akvárium hogy nehéz nem mellé fújni a levegőből :p
Most már úgyis olyan világítást csináltam a kockáimra hogy a világításra van rögzítve a ventillátor is (two in one).
 
Leteszteltem :)
Ha nem lenne ilyen hangos ez a kis venti ,maradhatna is :)
Kb. kettő körül mentünk el itthonról,akkor elindítottam,ekkor 24 fokos volt a víz,Öt körül értem haza ,akkor 21.4 volt már csak,szóval jól működik :)
Ha már méregedtem,akkor megnéztem a vízet is :p
Ph : 6,2
TDS : 138
 
Kérdés ?
Mennyire hajtja ki a co2 ha fújom a vízfelszint a ventivel ?
Csak mert főként a világitás ideje alatt kellene a hűtés leginkább !
 
Végre :D:D:D

Egy SS mama :

DSCN3384.JPG

Kicseréltem a kis turbó ventilátort egy 16-os cooler master ventire,ami ezzel a táppal szép nyugiba hangtalanúl fújja a vízet :)
Rákötöttem ezt is egy időzítőre,világítás ideje alatt óránként ki be kapcsol 1 órát megy 1-et nem,elötte ill utána 2 óránként kapcsol 1 órára :) Pár nap múlva meglátom jó lesz e így :)
 
Ma észrevettem a második petés mamát is (y) Lassan de biztosan beindulnak :)

Egy gyors telefonos kép,csak ha már írtam :rolleyes:


20160124_174750[1].jpg

Jól elbújt mindenki :eek::D:ROFLMAO:
 
Mindenki jól van,nem volt elhullás már nagyon rég szerencsére :rolleyes: A két petés mama is jól van (y)
Egy két gyors telefonos fotó etetésnél :) Több kis darabot kaptak ìgy szétoszlott a csapat o_O

image-aea16a9543f1b417c6a538623df28dd6eb211de0373b35145388dfb47a072288-V.jpg

image-c2a267a81843e1891bea2bb9b3f6a0a64228411255868911ab83e715ba51cb75-V.jpg

A többiek a fa tövében elbújva lakmároztak :ROFLMAO:
 
Hello
Rég jelentkezdtem,minden ok,megy a heti vízcsere,elhullás nincs,várom az első sajátkicsiket :)
Lassan itt az idő,már több mint 1 hónapja petés az ss-es mama,ill. kb 1 hónapja az s-es :)

DSCN3431[1].JPG

DSCN3441[1].JPG

A sok kis fehér kosz,az ásványi por :)
 
Most már kezdenek zavarni a hidrák az aksiban,eddig sosem találkoztam velük,bár nem is volt olyan akváriumom,amiben nem voltak halak !
Mit tegyek ellenük ?
 
Boldogság van :LOL::):D:rolleyes:
Már egy ideje gülledő szemekkel néztem minden nap az akváriumot,mert észrevettem hogy már nem petés a mama :) Ma vízcsere elött kiszúrtam 2 kis apróságot a flame moha bokorban. Remélem azért többen is vannak :)
Képek holnap,ma már nincs energiám fotózni :) Terraplázán voltunk,újra berendezve a terrárium is ;)
 
  • Like
Reactions: TZ
Back
Oldal tetejére