• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vivárium Oase Styleline 125 Vivarium

koda97

Kertész szaki
Sziasztok 😊

Bemutatnám nektek a nemrég elkészült akváriumomat amiből végül vivárium lett 😁.
Lassan 10 éve foglalkozom az akvarisztika minden formájával, van is egy 3 éve szépen működő nagyobb LPS/ lágykorallos tengerim a nappaliban, de már jó ideje nem volt semmi zöld. Pár hónapja abban a megtiszteltetésben lett részem, hogy a Green Aqua szuper csapatának tagjává válhattam🥳
Már az első héten annyi inspirációt kaptam a galériában látottaktól, hogy rögtön éreztem, hogy muszáj lesz csinálni valami igazán zöldet!
Egy rainforest stílusú 60P High Tech akvárium volt a tervem (amit a jövőben szeretnék is megépíteni😏), de annyira régóta vonz nyílméregbékák világa, hogy úgy döntöttem egyenlőre nem víz alatt lesz a kis esőerdő. A projekt egy Oase Styleline 125 akváriumban született meg amit innen is köszönök @Nigro-nak
Az alap koncepcióm az volt, hogy nem szokványos hátterezett terráriumként állok neki, hanem építek egy hardscapet amit utánna terráriumként növényesítek be. Számomra kiderült, hogy nemcsak profi növényes aksinak, de egy viváriumnak is tökéletes lehet ez a szett.

Akvárium: Oase Styleline 125
Világítás: 4 db Oase HighLine Led fénycső 6500K
Talaj: Legalul víztartó rétegnek folyami kavics, felette ADA amazonia és legfelül trópusi talajkeverék/tőzeg mix.
Hardscape: Vasfa, Seiryu black
IMG_3611.jpeg
Esőztetés: Green Aqua nyomásfokozó pumpa + RO vezeték+ Co2 csővel sorba kötött pici szimpla esőztető fejek. Így teljesen eltudtam rejteni az akvárium felső pereme fölé. Köszi az ötletet @danyi03 szuperül működik
IMG_3891.jpeg
Szellőzés: Egyenlőre csak nyitogatom a tetőt amíg nincsenek lakók, de később szeretnék a bal hátsó kivágáson elrejtve bevezetni egy szellőzőcsövet amin valahogyan levegőt juttatok be és akkor tud működni teljesen zárt rendszerként amiben tetszés szerint tudom irányítani a páratartalmat. Erre nagyon szívesen meghallgatok ötleteket, mert még nem ástam bele magam a témába 😁
És akkor maga a vivárium👇


IMG_3894.jpg
IMG_3895.jpgIMG_3897.jpg
 
Utoljára módosított:
Nagyon szep lett! Gratula. Az ott ficus pumilla? En kivennem, mert undok tud lenni. Keres marcgraviat inkabb a helyere. Sokkal lassabban no. Azt is fel tudod futtatni a fara! Milyen brekkancsot tervezel?
 
Back
Oldal tetejére