• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás The little brother

Figyu a talajod eleve 80-100ppm-re huzza a vized. Novenytapok erre jonnek ra meg. A fenti szamokbol nem derul ki hogy valami mas is emelne. Ebbol en nem latok problemat.
 
1 Hetes lett az akvárium :)
A mohák lassan kezdenek magukhoztérni,algafronton még nincs gondom
A napi vízcseréken kívül nincs is vele dolgom,max reggel este a skimmer megy 1 percet :)

Na jó így 1 hét után átszaladtam az üvegen az algakaparóval :p ( bár nem igazán lett volna szükséges )

DSCN2611_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

köszi,hogy benéztél
 
Utoljára módosított:
Hello

Az akváriummal minden rendben,a vízparaméterek teljesen jók,már visszasózott RO-val megy a vízcsere :)
TDS 140-160 között van,nem mérem állandóan :whistle: Ph-6,4-6,6 között,de majd hétvégén pontosan megnézem Co2 indulás elött és leállás után !
Ami gond,hogy jött egy kis fonal alga,de csak a riccardián :mad: A fissi meg a flame már szépen megindúlt,ott nem is látok a fonalból,, riccardia is szép lassan hozza a friss világos hajtásokat,de rajta több helyen is megtelepedett a fonal alga :(
Valami ellenszer ? Vagy esetleg ha beindul rendesen akkor majd visszaszorul ? Ha valaki tud megoldást vagy orvosságot ,akkor ne tartsa magában :whistle:

Képek hétvégén :snaphappy:
 
Utoljára módosított:
  • Like
Reactions: TZ
Hello

Az akvárium szépen megvan magában,most már átáltam a heti 2 vízcserére,mivel beköltözött az első csapat CRS garnéla is
Jelenleg 2 kicsi oto 1 amano ill 6db CRS-S és 2 db CRS-SS kapott helyet :) Amint úgy állunk akkor az amano megy vissza a másik akváriumba,ill. az otok amig kicsik addig maradnak :)
Egyenlőre mindenki élvezi ,mivel alga az van a riccardian és egy kicsi a flame moha között is :(
A mic-mac mellé már elkezdtem adagolni Easy catappa folyadékot ill Mironekuton ásványi port :)
Remélem hatásos lesz és segít abban hogy jól érezzék magukat :)

Gondoltam lövök egy képet,erre mindenki elbújt :banghead:
 
Idáig minden ok,ma volt egy kis részleges vízcsere :)
TDS : 138ppm, ph : 6.4

Kaptak megint egy kis catappa folyadékot és Mironekuton port .
Kaját nem kapnak,mert az van sajnos még bőven nekik :) 2 napja dobtam nekik egy kis minőségi kaját,mindenki megkostólta,de nem voltak igazán éhesek :) Majd ha már többen lesznek,addig feleslegesen nem terhelem a vizet :)
Idáig 1 elhullás volt az első 4 garnélából,de annak már egy hete,azóta jöttek még 4-en,volt már 2-3 páncélváltás,mindenki megvan !
Ha minden jól megy akkor jöv. héten véglegesül a kezdő létszám még 6-8 db garnélával :)
 
Utoljára módosított:
Egy kis helyzetjelentés

Elhullás nem volt az első héten történt 1 garnéla óta,hetente 2 vízcsere,fonalalgával,vagy valami hasonlóval még mindig küzdöm,de csak lesz valahogy :)

Készülődés :DSCN2810.JPG
Amíg én takarítom az akváriumokat,addig a család pihen :ROFLMAO:

DSCN2811.JPG

TDS : 138ppm
PH-vízcsere után 6,6
Kicsit visszavettem a mic-mac adagolásból,hátha javul a helyzet alga fronton,ill lehet hogy egy órával rövidítek a világításon,vagy visszaállok a külön vezérlésére a két lámpánál,hogy csak 5 órán át menjen mind a kettő !
 
Rég nem jelentkeztem ebbe a naplóba,igazából amíg a mohák nem indultak meg,addig nem sok mindenről tudtam beszámolni :p
De igérem jövőhéten szakítok időt és lövök pár képet :)
Addig is,a fissi már szépen megindúlt,a riccardia is kezd átesni a kezdeti nehézségeken,a flame moha növöget,de lehet hogy azt is majd fissire cserélem,de adok még neki egy hónapot,hogy addigra mit mutat....
Akkor képek pár napon belül :)

Amit még hozzátennék,hogy a kis eheim sarokszűrő tökéletesen teszi a dolgát :)
 
Ja és ami még változott,hogy felkerült erre ill. a másik akváriumra is az átlátszó matt fólia :) Nekünk jobban bejön így,nagyon elnyomott mindent a lila fal mögötte ;)
 
Ja és ami még változott,hogy felkerült erre ill. a másik akváriumra is az átlátszó matt fólia :) Nekünk jobban bejön így,nagyon elnyomott mindent a lila fal mögötte ;)
Ez a nagy kékség mennyire valós szín? a fólia a lila falon ennyit tudott javítani, vagy a fehér egyensúly nem volt jól beállítva?
Látom, van szaporulatod is:) ez jó jel(y)
A riccardia igencsak komoly mennyiségben van a fán, a fissit szép lassan fazonírozni lehetne, a flame-et pedig már most is. A flame-ből egyébként jó kis függőleges alakzatokat lehet összehozni, szerintem is adj még neki esélyt.
 
Ez a nagy kékség mennyire valós szín? a fólia a lila falon ennyit tudott javítani, vagy a fehér egyensúly nem volt jól beállítva?
Látom, van szaporulatod is:) ez jó jel(y)
A riccardia igencsak komoly mennyiségben van a fán, a fissit szép lassan fazonírozni lehetne, a flame-et pedig már most is. A flame-ből egyébként jó kis függőleges alakzatokat lehet összehozni, szerintem is adj még neki esélyt.

Jól tippeltél,autómatán volt a fehéregyensúly,viszont egyébb beálítások miatt lett ennyire hideg a kép :) A fissit még hagyom 1-2 hetet utána jön az igazítás :) riccardia az elmúlt 2 hétben kezdett szépülni,elötre nem volt túl fényes állapotban,már félig le is mondtam róla ;) A flame meg pont azért is került be hogy valami jópofs bokrot csináljak belőle. Sajnos ezek a kis garnélák még nem az én szaporulatom,de pont azért jött egy új csapat ,hogy kedvet kapjanak a többiek is :D
 
Hát, csak halkan mondom, így egymás között, szűk körben, így azért egy másik dimenzió az ótomata WB után.
Így még jobban tetszik:)
Lehet, hogy írtad korábban, de rákérdezek: mohán és CRS-en kívül szánsz bele valamit?
 
Back
Oldal tetejére