• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Nano, maradékokból

cudar^ricsi

Főkertész
Egészen új megközelítésben ugrok neki ennek a naplónak, mivel az akvárium már több mint 9 hónapja üzemel, folyamatos változtatásokkal és fejlesztésekkel - szóval retró sztorikra fel.

Háttér a "szokásos", kb 10 éves koromban kaptam egy otthoni akváriumot, így emlékeim alapján 80-100 liter körül, ami sikeresen beégette az akvarista hobbit a génjeimbe, és 15 éven át velem is maradt. Egyetem elvégzése után kis albérlet, első fizetés -> esélytelen volt akváriumozni, ráadásul ekkor (2008 körül) már volt nyoma a "hightech" megközelítésnek, és tudtam hogy ha lesz, akkor kurvaélet hogy nekem ilyen MENŐ cucc kell.
Vicces módon az utolsó akváriumom (egy nagyon fura 20cm mély de 4-5 méter széles, falba épített cucc) egyik utolsó átépítéséhez növényeket és halakat már az egészen friss Green Aqua-ban vettem, valszeg ott ütött be a hightech vágy. Ebben már külső szűrés, tudományosan választot lámpák és hasonlók voltak. Egy darab képet találtam róla a múltból:


IMG_2117.JPG

Szóval eltellt 15+ év, amikor is a legjobb barátom, @zsolt240 is megfertőződött, és mindent is megépített, majd megunt, és kiárult... a kiárulás után max 2 héttel ütött be nekem a "végre van hely és pénz" gondolat, és jeleztem neki hogy belevágok. "hát te hülye vagy, miért nem egy héttel előbb találtad ki, most adtam el MINDENT gombokért". ezután lement a pincébe, és megnézte mi maradt... na ebből indult az én modern kori akvakertészkedésem...

amit kaptam ettől a remek embertől
- 30x30x30 OptiWhite nano akvárium
- ADA Aquasky 301
- egy nagy halom Seiryu kő

és amit utána impulzusvásároltam (lófaszt, természetesen csináltam excelt és minden tudományosan megterveződött) a GA-ban
- Eheim Classic 250 + Seachem Purigen + az Eheim biológiai töltet-szettje
- nememlékszem milyen táptalaj (de nem ada sajnos)
- ADA Amazonia V2
- Aquario NEO CO2 kotyvasztós szett (itt már spóroltam, megoldom én ügyesen - spoiler: mindig megszívom amikor okos próbálok lenni)
- ISTA Mini Surface Skimmer- üveg nano felszínleszívó 13 mm + üveg lilly + co2 drop checker
- valami nem akváriumi RO szett (mert megint mennyire kijátszottam a rendszert, mennyit spóroltam!!!)
és mivel a belső csak Iwagumi lehet, egy csomó
- Eleocharis parvula
- +valami random zöld bokor mert jó ötletnek tűnt

berendezés is tudományosan készült, kartonból építettem dojo-t, teleraktam rizzsel, és kísérleteztem a kövekkel, amik egy kétszer ekkora medencéből jöttek. valami állapot megtetszett, és uccu.

IMG_8135.jpegIMG_8141.jpegIMG_8142.jpeg

itt most épp 2021 február 21-et írtunk, már csak pár nap és tényleg elkezdődik vizezés!
 
nem annyira pörögtem rá a retropektívre, de megpróbálom kevésbé bő lére eresztve behozni magamat.

szóval kövek bent, természetesen a kezdők alaphibáját elkövetve növények nélkül jónak tűnő helyen és méretben...
egy kép közvetlen töltés után, majd az első nyírás után

ahogy látszik a co teljes dráma, az aquario zselés cuccával kísérleteztem, nem túl sok sikerrel.

nagyon becsületesen betartottam a vízcseréket, minden rendben is volt.
~5 hét múlva megérkeztek a lakók is:
5 db Zöldsávos törperazbóra
5 db Zöld törperazbóra
és pár amano valamint komoly szakmai szempontok alapján kiválasztott sárga és nézdmárcsíkos garnéla
 

Attachments

  • IMG_8470.jpeg
    IMG_8470.jpeg
    493 KB · Megtekintések: 29
  • 1619434361827483.jpeg
    1619434361827483.jpeg
    298 KB · Megtekintések: 32
  • IMG_8206.jpeg
    IMG_8206.jpeg
    522.1 KB · Megtekintések: 28
Back
Oldal tetejére