• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő választási segítség

Hello
Lenne egy kérdésem
Van egy hydor 600as külső szűrőm, a leg utóbbi takarításnal amikor zártam le akkor kisebb kattogassal záródott le és amikor rá kötöttem az aksira akkor ömlött belőle a víz , szét szedtem újra össze ugyan az, megint szét összes kosár ki , vödörre csatlakoztattam , úgy nem folyt , összes kosarat most csak félig pakoltam te aksira kötöttem úgy megint folyt.
Fordult már elő valakivel ilyen ?
Arra tippelek hogy a víz oszlopnak az alsóban nagyobb a nyomása és azért nyomja ki a szűrő oldalán ki a vizet . Repedés nincs rajta , összes pánt ép , lehet a tömítés ?
Az normális hogy a fej egység tele van talajjal ? Nem azért van a sok szűrő anyag meg szivacs hogy oda már semmi se jusson ?
És utolsó sorba tud valaki hydor szervizt Magyarországon ?
Előre is köszi
 
Hello
Lenne egy kérdésem
Van egy hydor 600as külső szűrőm, a leg utóbbi takarításnal amikor zártam le akkor kisebb kattogassal záródott le és amikor rá kötöttem az aksira akkor ömlött belőle a víz , szét szedtem újra össze ugyan az, megint szét összes kosár ki , vödörre csatlakoztattam , úgy nem folyt , összes kosarat most csak félig pakoltam te aksira kötöttem úgy megint folyt.
Fordult már elő valakivel ilyen ?
Arra tippelek hogy a víz oszlopnak az alsóban nagyobb a nyomása és azért nyomja ki a szűrő oldalán ki a vizet . Repedés nincs rajta , összes pánt ép , lehet a tömítés ?
Az normális hogy a fej egység tele van talajjal ? Nem azért van a sok szűrő anyag meg szivacs hogy oda már semmi se jusson ?
És utolsó sorba tud valaki hydor szervizt Magyarországon ?
Előre is köszi
Szia!
A szűrő rétegek nem azért vannak benne, hogy a homokot, talajt, kavicsot kiszűrjék. A beszívó ágat úgy kell elhelyezni, hogy a talajt nehogy felszívja. Egy szem homok teljesen tönkre tudja tenni a szivattyú csapágyazását. Ha szerencséd van, rotor cserével megúszod. Ha nem, akkor javíthatatlan. A tömítéssel ugyan ez a helyzet. Egyetlen szem homok is okozhat tömítetlenséget. A fentiek bármelyik szűrőre / szivattyúra igazak.
 
Sziasztok!

A segítségeteket kérném belsőszűrők kapcsán. Jelenleg is külsőket használok, így ezt az új belsőt rapid bevetésre szeretném használni.
Garnélásokban használnám, alkalmanként, aktív szénnel. Ha nem szívná fel a kisgarnikat az igazán pozitív lenne, illetve ha olyan kis tartálya van amibe azonnal mehet az aktív szén.
Van valakinek ötlete mibe lenne érdemes beruházni? Esetleg tapasztalata?
A segítséget előre is kössz!

Norbi
 
Sziasztok!

A segítségeteket kérném belsőszűrők kapcsán. Jelenleg is külsőket használok, így ezt az új belsőt rapid bevetésre szeretném használni.
Garnélásokban használnám, alkalmanként, aktív szénnel. Ha nem szívná fel a kisgarnikat az igazán pozitív lenne, illetve ha olyan kis tartálya van amibe azonnal mehet az aktív szén.
Van valakinek ötlete mibe lenne érdemes beruházni? Esetleg tapasztalata?
A segítséget előre is kössz!

Norbi
Szia ezt nézted? Lehet hozzá kapni tartályt amibe szerintem bele tudnád rakni az aktívszenet.

De szerintem egy aquaball 130 is jó lehet csak kicsit átalakítanám a te esetedben. A legalsó tartályba hagynám a finom szivacsot, a felette lévő tartályt belülről elzárnám a nyílásokat hogy csak alulról tudjon áthaladni rajta a víz és oda raknám egy szűrőzsákba vagy harisnyába az aktívszenet.
 
Szia ezt nézted? Lehet hozzá kapni tartályt amibe szerintem bele tudnád rakni az aktívszenet.

De szerintem egy aquaball 130 is jó lehet csak kicsit átalakítanám a te esetedben. A legalsó tartályba hagynám a finom szivacsot, a felette lévő tartályt belülről elzárnám a nyílásokat hogy csak alulról tudjon áthaladni rajta a víz és oda raknám egy szűrőzsákba vagy harisnyába az aktívszenet.

Szia!

Szerintem a lezárást még meg is tudom oldani egyszerűen. Körbe nézek melóhelyen mert ott múltkor láttam szűrőpapírt. Az még átengedi a vizet de mást nem nagyon. (Nálunk olaj szűrésre használják.)
Még körbe nézek milyen alternatíva jöhet még szóba.
Köszi a tippet!
 
Szia!

Szerintem a lezárást még meg is tudom oldani egyszerűen. Körbe nézek melóhelyen mert ott múltkor láttam szűrőpapírt. Az még átengedi a vizet de mást nem nagyon. (Nálunk olaj szűrésre használják.)
Még körbe nézek milyen alternatíva jöhet még szóba.
Köszi a tippet!
Bármivel lezárhatod ami nem engedi át a vizet és nem tudnak beférni a garnélák. A lényeg az lenne hogy az alsó rekeszbe benne van a szivacs amibe enm mászik bele a garnéla nem szorul bele stb. A vizet csak a szivacson keresztül szív így a garnélák megkímélve, a második rekeszbe van az aktívszén amin kénytelen a víz átmenni
 
Sziasztok!
Szerintetek egy 72-80l-es akihoz nem fúl növényes de lenne benne rendesen elég lenne a 2215 Eheim Classic? Gondoltam a 2217 re is de nekem a 6l-es vödör igen nagy azt mégis kell pakolni bio tőltettel vagy benne hagyom a szivacsokat csak annyit vennék ki,hogy 2l substrate pro beleférjen . Minden képp a szivacstöltetes dupla csapos verziót választanám mert így tudnék játszani a mechanikai és biológiai töltet arányával (max 2l) biotőltet. Köszi előre is .

Hali!
Ha még aktuális a kérdés, a 2215 elegendő.
 
Hali!
Ha még aktuális a kérdés, a 2215 elegendő.
Szia!
Reméltem is mert az 1000 l/h szerintem sok (2217).
A 2215 viszont 4literes vödörrel 620l/h szerintem is optimális,most egy 30-ast szűrök 2211-el nagy megelégedéssel.
2211: 1l vödör 300l/h
2215: 4l vödör 620l/h
Dupla akkora teljesítmény 4x nagyobb szűrő töltet. Ez volt a teóriám amikor a 2215-re gondoltam.
Köszönöm a választ sokat segítettél;). Egyépként itt a 30-asom amit 2211-elszűrök.
 

Attachments

  • 20171217_194849.jpg
    20171217_194849.jpg
    245.3 KB · Megtekintések: 2
Sziasztok!

Kis ideje foglalkoztat a külső szűrőre váltás gondolata. Aki méret 55liter.
Melyik gyártó palettáján érdemes nézelődni?
 
Sziasztok!

Kis ideje foglalkoztat a külső szűrőre váltás gondolata. Aki méret 55liter.
Melyik gyártó palettáján érdemes nézelődni?
Szerintem és saját tapasztalat alapján Eheim. Nekem Eheim Classic van abból a 2213 jó lehet neked két kollégáknak is 54l-re van 2213 nagy megelégedéssel és az ára is baráti
 
Szerintem és saját tapasztalat alapján Eheim. Nekem Eheim Classic van abból a 2213 jó lehet neked két kollégáknak is 54l-re van 2213 nagy megelégedéssel és az ára is baráti
Nekem is Eheim szűrőm van, belső, 2010-es. Maxi elégedett vagyok vele, igaz még csak néhány hónapja használom. Nagyon kultúrált, tudatos tervezés, megépítés... Nézegettem a külső szűrőit is, és mivel az aki mellett lenne a helye, a 2213, a magassága miatt nem hiszem hogy szóba jöhetne. A víz felszin 29cm, a szűrő magasság 35cm. Sztem nem működne, de ha mégis, javítsatok ki! Ami alacsonyabb, az a 2211 és a 2422. A 2211 elég kis teljesítményű, ez lehet sovány lenne az 55literhez. Ha jól értelmezem a 2422- höz tartozék a két csap is, a2213-hoz nem. Esetleg a JBL-ek? Itt a fórumon hirdetnek egy Cristal Profi 402-t. Az ára baráti, a magassága is jó lenne... Vagy használtat inkább ne?
 
Nekem is Eheim szűrőm van, belső, 2010-es. Maxi elégedett vagyok vele, igaz még csak néhány hónapja használom. Nagyon kultúrált, tudatos tervezés, megépítés... Nézegettem a külső szűrőit is, és mivel az aki mellett lenne a helye, a 2213, a magassága miatt nem hiszem hogy szóba jöhetne. A víz felszin 29cm, a szűrő magasság 35cm. Sztem nem működne, de ha mégis, javítsatok ki! Ami alacsonyabb, az a 2211 és a 2422. A 2211 elég kis teljesítményű, ez lehet sovány lenne az 55literhez. Ha jól értelmezem a 2422- höz tartozék a két csap is, a2213-hoz nem. Esetleg a JBL-ek? Itt a fórumon hirdetnek egy Cristal Profi 402-t. Az ára baráti, a magassága is jó lenne... Vagy használtat inkább ne?
Jó a JBL is azt nem mondtad,hogy az aki mellett lesz. Nem tudnád valahogy le tenni a padlóra? Nekem is az aki mellett van 2211-es de nekem 30l az akim. De szerintem az összes szűrő magas lesz neked ami teljesítménybe jó lenne.
 
Jó a JBL is azt nem mondtad,hogy az aki mellett lesz. Nem tudnád valahogy le tenni a padlóra? Nekem is az aki mellett van 2211-es de nekem 30l az akim.
Sajnos nem, az aki alatt lévő szekrény belsejébe se tudom betuszkolni. Pedig az lenne a leg tutibb..:grumpy:
 
Esetleg a JBL-ek? Itt a fórumon hirdetnek egy Cristal Profi 402-t. Az ára baráti, a magassága is jó lenne... Vagy használtat inkább ne?
A Cristal Profi 402sel nincs tapasztalatom,mert én a ..1-eket hasnálom, és nem tudom pontosan, de azt hiszem hogy ez tavaly kiadás. Így használt szűrőnek is, szerintem nem túl használt.:)
 
A Cristal Profi 402sel nincs tapasztalatom,mert én a ..1-eket hasnálom, és nem tudom pontosan, de azt hiszem hogy ez tavaly kiadás. Így használt szűrőnek is, szerintem nem túl használt.:)
Neked milyen tapasztalatod van a JBL-el? Szerintetek kivitelezhető, hogy az aki mellé kerüljön a szűrő és működjön? 30cm az aki magassága.
 
Neked milyen tapasztalatod van a JBL-el?

Az eddigi tapasztalatom az ..1 szériával, nekem megfelel. Egy biztos, hogy nagyon halk. A 401es, szinte a fülem mellet, és Nem szekrénybe, de szinte csak a áromlás hallatszik benne.

Szerintem ilyen rövid szakaszon a csövezés nagyon feszülne.

Ha távolabb van a akváriumtól, akkor nem feszülnek a csövek, így megoldható. A csövek ne álljanak feljebb mint a akvárium teteje + - 5cm-vel.
Egy szivattyúnak az a jó ha nem a végéről kell szívni a folyadékot. Más szavakkal, a kimenő víz az akváriumból, gravitációsan hagyja el,ne a szivattyúnak keljen szívni, és csak a szűrőből dolgozzon a szivattyú.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére