• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő választási segítség

Akkor megiscsak szamolgatnom kene? Most akkor mi az igazsag? :)
Nézd meg pl. az Eheim 4+ széria kezelési utasítását vagy akár a JBL-ét. A gyártó is beleírta.
Azért az nem működik, hogy van egy szűrőm, felteszem az akváriumot a háztetőre és vígan felnyomja a vizet oda is. :geek:
 
Nézd meg pl. az Eheim 4+ széria kezelési utasítását vagy akár a JBL-ét. A gyártó is beleírta.
Azért az nem működik, hogy van egy szűrőm, felteszem az akváriumot a háztetőre és vígan felnyomja a vizet oda is. :geek:

Így van. Ha a világegyetemben minden optimálisan alakulna, nem volna semminek sem vesztesége, max. akkor lehetne ezt így felfogni. Ezen még dolgoznak a tudósok[emoji6].


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Egy szivattyú emelési magasságát valójában nem szigorúan magasságként kell értelmezni, hanem közvetlenül a szívattyúrotor előtti és utáni nyomás különbségeként, azaz amennyi nyomást a szivattyú növelni tud. (Ez ugyebár átszámolható a következő egyenlettel: p = ρ * g * h, ahol p a nyomáskülönbség, ρ a víz sűrűsége = 1000 kg/m³, g = 9,81 m/s², h az emelőmagasság)

De ha belegondolsz, az akváriumban lévő szívócsonk és nyomócsonk között nem csak az a pár centis magasságkülönbség van, hanem ott a belépési veszteség, a csővezeték vesztesége, ami egyenesben kicsit kisebb, de minden ív jeletősen megdobja, a szűrőanyagon való vízátáramoltatás vesztesége, a kilépési veszteség a lily pipe-on, és még ott van a kilépő víz mozgási energiája is (ami szintén nyomás-egyenértékűsíthető: p = ρ / 2 * v²), ami az egész akvárium vízkörforgását biztosítja. Ez mind az emelőmagasságból táplálkozik, és ezek egyáltalán nem elhanyagolhatók! :)

(Részletesebben lásd: Bernoulli-egyenlet)
Egyről beszélünk ám, hogy összefüggésben van a csőhálózati veszteséggel a szűrő és az akvárium közötti távolság, mivel a cső keresztmetszete, érdessége, hossza növeli annak ellenállását. De a geodéziai emelőmagassággal nincs szoros összefüggés. 1 méter hosszú szűrőcső ellenállása ugyanannyi, ha függőlegesen vezetem, mintha vízszintesen helyezném el. A szűrőközeg ellenállása sem változik az akvárium és a szűrő geodéziai magasságkülönbségétől.:)
 
Kedves Attila!
Ugyan Oase szűrővel még nem volt dolgom, kb. ugyan az az általad említett példány mint az Eheim2075. Nekem a 200L diszkosz medencét egy belső szűrővel az Eheim elvitte, de szívem szerint kb. 150L-ig használnám magában.
Így a 2db Oase nem hangzik rosszul (felmátrixozva), tartalék alkatrész szempontból is megéri ugyan olyan szűrőket használni.
CO2 beoldáson elgondolkoztál? :)

Én is leginkább a tartalék alkatrész miatt gondolkodok ezen. Ha maradnék az Eheim márkánál, akkor tuti Eheim Professionel 3e szériában gondolkoznék. Vettem a mostanihoz anno usb adatkábelt is, nagyon tetszett/tetszik ez a lehetőség, hogy tudom konfigurálni a szűrőt. Abból viszont árban már nem biztos hogy jól jövök ki...persze remélhetőleg idén is lesz felete péntek...[emoji12]


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Egyről beszélünk ám, hogy összefüggésben van a csőhálózati veszteséggel a szűrő és az akvárium közötti távolság, mivel a cső keresztmetszete, érdessége, hossza növeli annak ellenállását. De a geodéziai emelőmagassággal nincs szoros összefüggés. 1 méter hosszú szűrőcső ellenállása ugyanannyi, ha függőlegesen vezetem, mintha vízszintesen helyezném el. A szűrőközeg ellenállása sem változik az akvárium és a szűrő geodéziai magasságkülönbségétől.:)
Na igen, ebben tökéletesen igazad van. Teljesen mindegy, mennyivel van a szűrő az akvárium alatt, egyedül a csövezés hossza és törései a mérvadóak, azokat kell összevetni az emelőmagassággal. :)
 
Az a helyzet, hogy ha a Vágó úrnál ez lett volna a 25 milliós kérdés és fontos lett volna ezt logikusan átgondolnom, akkor nem kizárt hogy ugyanide lyukadok ki. De asszem akkor is csak játékon kívül jelöltem volna meg :) Soha nem gondolkodtam ezen a témán. De a kis "vitátok" az átgondolt fogalmazásnak köszönhetően jól érthető és tökéletes összefoglaló volt számomra a fizika ezen részéről. Ha úgy adódik, a 25 misiből veszek nektek egy-egy szabadon választott akvarisztikai eszközt. Köszi @Gulyás Péter és @matrai
 
Na igen, ebben tökéletesen igazad van. Teljesen mindegy, mennyivel van a szűrő az akvárium alatt, egyedül a csövezés hossza és törései a mérvadóak, azokat kell összevetni az emelőmagassággal. :)

Tehát ha az Eheim 2213-nak gyártó szerint 1.5 m az emelési magassága, és nálam a szűrő talpa és az akvárium teteje között 137 centi van és szinte nyíl egyenesen tudom felvezetni a csövet az akváriumhoz akkor nyert ügyem van igaz? 10-15 centit le tudnék csalni a szekrényen belül, ha a szűrő alá teszek pár könyvet. :D
 
Tehát ha az Eheim 2213-nak gyártó szerint 1.5 m az emelési magassága, és nálam a szűrő talpa és az akvárium teteje között 137 centi van és szinte nyíl egyenesen tudom felvezetni a csövet az akváriumhoz akkor nyert ügyem van igaz? 10-15 centit le tudnék csalni a szekrényen belül, ha a szűrő alá teszek pár könyvet. :D
Vagy felfüggeszted, mint ő ITT :D

TZ.jpg
 
Utoljára módosított:
Na ja :D
A linket is láttad, ugye? ;) (megcsináltam a képet is kattintósra)

Láttam persze. :) Sejtettem is hogy a rezonancia miatt van függesztve. Bár tényleg halknak írják/mondják az Eheim szűrőket, úgyhogy kíváncsi leszek nálam hogy "muzsikál".
 
Tehát ha az Eheim 2213-nak gyártó szerint 1.5 m az emelési magassága, és nálam a szűrő talpa és az akvárium teteje között 137 centi van és szinte nyíl egyenesen tudom felvezetni a csövet az akváriumhoz akkor nyert ügyem van igaz? 10-15 centit le tudnék csalni a szekrényen belül, ha a szűrő alá teszek pár könyvet. :D
Amit konkrétan igazi magasságként kell figyelembe venni, az csak a szívócső és a nyomócső magasságkülönbsége az akváriumban. A többi tényező mind ilyen-olyan veszteség. Mindegy, milyen magasan van a szűrő talpa, csak a csővezeték áramlási vesztesége számít, azt lehet befolyásolni.
 
Amit konkrétan igazi magasságként kell figyelembe venni, az csak a szívócső és a nyomócső magasságkülönbsége az akváriumban. A többi tényező mind ilyen-olyan veszteség. Mindegy, milyen magasan van a szűrő talpa, csak a csővezeték áramlási vesztesége számít, azt lehet befolyásolni.
Letoltottem az Eheim kezelesi utmutatojat, amiben kepi illusztracio alapjan a szuro alja es viz szintje kozott nem lehet tobb mint 180 cm. Legalabbis ez alatt a legidealisabb a mukodes... erdekes tema ez, de nem szeretnem teleoffolni a topikot. Koszonom a segitsegeteket, megnyugtattatok. :)
 
Letoltottem az Eheim kezelesi utmutatojat, amiben kepi illusztracio alapjan a szuro alja es viz szintje kozott nem lehet tobb mint 180 cm. Legalabbis ez alatt a legidealisabb a mukodes... erdekes tema ez, de nem szeretnem teleoffolni a topikot. Koszonom a segitsegeteket, megnyugtattatok. :)
Érdekes előírás, ez a 180 cm, ennek okáról csak a gyártó tudna pontos felvilágosítást adni, nekem csak tippem van: a szűrő feletti vízoszlop magasság, nyomásként megjelenik a szűrőben. Ennél a magasságnál, ez az érték 0,18 bar. Elképzelhető, hogy a készülék nyomástűrése csak 0,2bar, ami felett a szűrő deformálódik, megreped, szivárog, vagy rendellenesen működik. Tulajdonképpen teljesen felesleges is lenne egy ilyen készüléket, nagyobb nyomás elviselésére tervezni, hiszen a gyakorlatban, a látvány és az akvárium karbantartása miatt, kisebb szintkülönbség a jellemző.;)
 
Utoljára módosított:
Üdv!
Van valakinek tapasztalata a Hydor külső szűrőkkel kapcsolatban? A Professional szériára gondolok.
 
Üdv!
Van valakinek tapasztalata a Hydor külső szűrőkkel kapcsolatban? A Professional szériára gondolok.
Szia:)
Egy barátommal csináltunk tavaly egy 180 literes sügeres akvát, és egy Hydor Professional 450 végzi a piszkos munkát azóta is.
Csendes, megbízható kis szűrő, csupán kell bele rendes szűrőanyagot venni.
Megtartottuk a gyári szivacsot, és megtömtük siporaxxal és mátrixxal még pluszban.
Így nagyjából 850 l/h megy át rajta
 
Sziasztok:)
Zachár Balázs vagyok, barátoknak és ismerősöknek csak Bömbi..
Eddig inkább a tengeri akvariszrikában voltam érdekelt, ám sikeresen gondoztam egy hightech nano akváriumot is majd egy évig, amit sajnos/nemsajnos eladtam a múlt héten.
Már az eladás pillanatában éreztem, hogy ellenére a tengerinek, ez sem maradhat ki az életemből újra...
Így jutottam el ide a fórumra is, valamint ebbe a topicba.
Egy teljesen új, nano project indításához gyűjtöm éppen a technikát, egy Dennerle scaper's tank 50L-es szettet szereztem magamnak. Szerencsére nagyon jutányos áron tudtam hozzájutni.
Egyenlőre még dobozolva van, nem bontottam ki.
Az lenne a kérdésem, hogy a hozzá adott szűrő (Dennerle scaper's flow) elég e vajon erre az 50 literre. Külföldi oldalakon nagyon jókat olvastam róla,
de érdekelne, hogy van e valakinek itt személyes tapasztalata vele kapcsolatban. :geek:
 
Sziasztok!
Szerintetek egy 72-80l-es akihoz nem fúl növényes de lenne benne rendesen elég lenne a 2215 Eheim Classic? Gondoltam a 2217 re is de nekem a 6l-es vödör igen nagy azt mégis kell pakolni bio tőltettel vagy benne hagyom a szivacsokat csak annyit vennék ki,hogy 2l substrate pro beleférjen . Minden képp a szivacstöltetes dupla csapos verziót választanám mert így tudnék játszani a mechanikai és biológiai töltet arányával (max 2l) biotőltet. Köszi előre is .
 
Sziasztok!
Mi a véleményetek a Eheim Skim 350 víz felszín tisztító készülékről ?
Vagy ez már alap felszereltségként számít a mai akváriumokban.
Már csak azért kérdezem mert szombaton megyek a GA ba. De idén már többet nem tervezem kedvenc boltom felkeresését . S akkor egy ilyen készüléket is vennék.
Elöre is köszi.
 
Back
Oldal tetejére