• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő választási segítség

A víz tiszta? A paraméterek rendben vannak? A szűrőanyagok színe nem segít egy jó működő akvárium kialakításában :)

Most a talajcsere miatt kétlem hogy a víz tiszta lenne 1-2 garnéla el is hullott, sajnos nem tudok rámérni a paraméterekre, de a mátrixot a talajcsere alatt is szmötyis vízben kis vízpumpával járattam, azokon a baciknak működni kéne. :/
 
Sziasztok!

A másfél hónapja vásárolt Mátrix-on nem látom hogy a bacik alakulgatnának rajta. Arra gyanakszom hogy a két szivacs között nem elég a baciknak a víz áramlása. Ebben az esetben ha belógatok egy belső szűrőfejet szivacs nélkül, csakhogy a szivacsok között nagyobb legyen a vízforgás... Mit gondoltok? A 10 literes csigásomban 2 hete indítottam be egy akasztósat némi siporaxxal azon már látszódnak a barna bacitelepek 2 hét alatt...
A baciknak az ideális áramlási sebesség 6cm/sec, ami nagy általánosság, de semmiképpen ne növeld a sebességet.
 
Gyengébb a Eheim Classic, ha biológiai szűrőanyagot raksz bele akkor az tömörödik, idővel megfogja a szűrő vízhozamát.

A classicról meg Amanónak a galériájában is a nanok alatt Eheim Classic szűrők dolgoztak akkor valószínű ,hogy jó.

Érdekes, nézegetem az ADA Super Jet Filterét, ami hát úgy-e a leg-legmagasabb kategória, és el nem tudom képzelni, hogy az ADA tervezők mi alapján tervezték meg a Super Jet-eket! De lehet, hogy fordítva volt. Mindegy, ha a legnagyobbak Super Jet filterrel szűrnek, ami szemmel láthatóan a Eheim Classic koppintása, akkor nagy baj nem lehet. Ha vissza olvasunk a fórumban, rengeteg akvakertész használja a classikokat igen nagy megelégedéssel.
 
Sziasztok!
Szeretnék indítani egy növényes-halas low-tech akváriumot (60*40*40 bruttó 96l), de nem vagyok biztos abban, hogy a meglévő külső szűrő (Eheim 2222 500l/óra) megfelelő lesz-e önmagában. Ki kellene egészíteni egy belső szűrővel vagy powerhead-el? A meglévő gyári töltetet (1 liter substrat pro + 1l kerámi gyűrű) lecserélném 2 liter Seachem Matrix-ra, már ha van értelme.
 
Sziasztok!
Szeretnék indítani egy növényes-halas low-tech akváriumot (60*40*40 bruttó 96l), de nem vagyok biztos abban, hogy a meglévő külső szűrő (Eheim 2222 500l/óra) megfelelő lesz-e önmagában. Ki kellene egészíteni egy belső szűrővel vagy powerhead-el? A meglévő gyári töltetet (1 liter substrat pro + 1l kerámi gyűrű) lecserélném 2 liter Seachem Matrix-ra, már ha van értelme.
Szia!
Legalább 800 vagy 1000l/H kellene és 4-5 liter szűrő anyag valamennyi mechanikai és a lehető legtöbb biológiai. Az olcsóbb és megbízhatók között pl. Eheim Classic 2217 az 1000l/h és fér szűrő anyag is bele bőven. Esetleg valami más ami kiszolgálja az akidat.
 
Sziasztok!
Szeretnék indítani egy növényes-halas low-tech akváriumot (60*40*40 bruttó 96l), de nem vagyok biztos abban, hogy a meglévő külső szűrő (Eheim 2222 500l/óra) megfelelő lesz-e önmagában. Ki kellene egészíteni egy belső szűrővel vagy powerhead-el? A meglévő gyári töltetet (1 liter substrat pro + 1l kerámi gyűrű) lecserélném 2 liter Seachem Matrix-ra, már ha van értelme.

Szerintem elég lesz. De ha szeretnél pénzt költeni, vegyél másikat.

Powerheadek-kel óvatosan, egy elég kis méretű is irdatlan vihart tud kavarni egy kisebb akváriumban, mint a tied. Van, aminek a sebessége állítható.

Ha abban a szerencsés helyzetben vagy, hogy a low tech növényes akváriumodban több CO2 van, mint ami az egyensúlyi helyzetből adódna, akkor a túlzott vízáramlás, kavargatás kihajthatja a CO2-t a vízből. Növények C nélkül nem nőnek.

Ha algásodnál, én nem a szűrőt hibáztatnám.
 
Szerintem elég lesz. De ha szeretnél pénzt költeni, vegyél másikat.

Powerheadek-kel óvatosan, egy elég kis méretű is irdatlan vihart tud kavarni egy kisebb akváriumban, mint a tied. Van, aminek a sebessége állítható.

Ha abban a szerencsés helyzetben vagy, hogy a low tech növényes akváriumodban több CO2 van, mint ami az egyensúlyi helyzetből adódna, akkor a túlzott vízáramlás, kavargatás kihajthatja a CO2-t a vízből. Növények C nélkül nem nőnek.

Ha algásodnál, én nem a szűrőt hibáztatnám.
Hát igen attól függ növényes aki vagy inkább halas de mindent nézve legalább 800l/H szűrés lenne a jó minimum, így nem kéne minden más cuccot plussz belerakni pl.powerhead.
 
Hát igen attól függ növényes aki vagy inkább halas de mindent nézve legalább 800l/H szűrés lenne a jó minimum, így nem kéne minden más cuccot plussz belerakni pl.powerhead.

Hát, nekem úgy tűnik, elég jól "beléd nevelték" a netről, hogy 10x-es átforgatás alatt nincsen élet. Szerinted az a külső eheim 2222 mekkora akváriumra jó? 50 literesre?

Meglepődnél, ha tudnád, hogy nálam mekkora biológiai szűrés esetén sincs NH4, NO2, NO3 probléma növényes low tech akváriumban. Növények nagyon jó "biológiai" szűrők tudnak lenni, ha hagyod.
 
Utoljára módosított:
Szerinted az a külső eheim 2222 mekkora akváriumra jó? 50 literesre?

Nálunk valószínűleg arra sem :)

El kell dönteni milyen látványt szeretne. Valószínűleg innen könnyebben lehet indulni. A low tech nem walsad.

Talán érdemes lenne megnézni egy Walstad féle akváriumot (szerencsére itt a fórumon is több van belőle)
Megnézni egy mai low-tech-et. Amiben azért több fényt használnak mint a gyári szettek.

És ez alapján lehet lépni. A legtöbb gond abból van, hogy látványra egész mást szeretnénk, arra meg kevés lesz a technika.

A nagyobb szűréssel tisztább víz, jobban terhelhető stabiliabb akvárium, jobb vízforgatás, kevesebb karbantartás érkezik. Ez az amiért többet kell fizetni a pénztárnál. :)
 
Hát, nekem úgy tűnik, elég jól "beléd nevelték" a netről, hogy 10x-es átforgatás alatt nincsen élet. Szerinted az a külső eheim 2222 mekkora akváriumra jó? 50 literesre?

Meglepődnél, ha tudnád, hogy nálam mekkora biológiai szűrés esetén sincs NH4, NO2, NO3 probléma növényes low tech akváriumban. Növények nagyon jó "biológiai" szűrők tudnak lenni, ha hagyod.
Ezzel arra akartam utalni ,hogy inkább vegyen nagyobb szűrőt nagyobb szűrőtérfogattal és akkor tuti nem éri meglepetés a tendencia azt mutatja ,hogy a az éppen elég szűréssel szívnak sokan. De ahogy gondoljátok Én 30l-rt szűrök Eheim Classic 2211-el 300l/h éppen elég sokan ajánlották nagyobbat hát igazuk volt de ismétlem éppen elég .
 
Nálunk valószínűleg arra sem :)

El kell dönteni milyen látványt szeretne. Valószínűleg innen könnyebben lehet indulni. A low tech nem walsad.

Talán érdemes lenne megnézni egy Walstad féle akváriumot (szerencsére itt a fórumon is több van belőle)
Megnézni egy mai low-tech-et. Amiben azért több fényt használnak mint a gyári szettek.

És ez alapján lehet lépni. A legtöbb gond abból van, hogy látványra egész mást szeretnénk, arra meg kevés lesz a technika.

A nagyobb szűréssel tisztább víz, jobban terhelhető stabiliabb akvárium, jobb vízforgatás, kevesebb karbantartás érkezik. Ez az amiért többet kell fizetni a pénztárnál. :)
Szia Viktor pont ezért ajánlottam nagyobb szűrőt.;)
 
Hát, nekem úgy tűnik, elég jól "beléd nevelték" a netről, hogy 10x-es átforgatás alatt nincsen élet. Szerinted az a külső eheim 2222 mekkora akváriumra jó? 50 literesre?

Meglepődnél, ha tudnád, hogy nálam mekkora biológiai szűrés esetén sincs NH4, NO2, NO3 probléma növényes low tech akváriumban. Növények nagyon jó "biológiai" szűrők tudnak lenni, ha hagyod.
Tisztába vagyok azzal,hogy a növények milyen jó biológiai szűrést végeznek de egy akvárium indításnál sok szerepe van a szűrőnek amikor még a növények kicsik és utána is átveszi a terhelést a szűrés folyamatban.
 
Nálunk valószínűleg arra sem :)

El kell dönteni milyen látványt szeretne. Valószínűleg innen könnyebben lehet indulni. A low tech nem walsad.

Talán érdemes lenne megnézni egy Walstad féle akváriumot (szerencsére itt a fórumon is több van belőle)
Megnézni egy mai low-tech-et. Amiben azért több fényt használnak mint a gyári szettek.

És ez alapján lehet lépni. A legtöbb gond abból van, hogy látványra egész mást szeretnénk, arra meg kevés lesz a technika.

A nagyobb szűréssel tisztább víz, jobban terhelhető stabiliabb akvárium, jobb vízforgatás, kevesebb karbantartás érkezik. Ez az amiért többet kell fizetni a pénztárnál. :)

A fény pont ilyen növényes low-tech akvárium esetén kifejezetten fontos. Ha nincs elég fény, akkor esélyük sincs a növényeknek, hogy a biológiai szűrést elvégezzék. Egy szomorú low tech akváriumban, ahol pár anubias sínylődik gyertyafény mellett, a növények helyett már csak a biológiai szűrőre és vízcserékre lehet hagyatkozni, ha nem szeretnénk, hogy a halak hassal felfele ússzanak. Egyébként a legkomolyabb halpusztulásom akkor volt, amikor megállt a nagy biológiai szűrő és nem voltam otthon. Azóta rájöttem, hogy sokkal jobb csak egy dologtól, a növényektől függeni biológiai szűrés terén.

Akik esetleg nyitottabbak alternatív gondolatokra low tech fronton, azoknak megnézhetik ezt a videót:


Esetleg @Pendulum akváriuma sem rossz, amíg low tech NPT-ként üzemelt:

687dsc07813-jpg.jpg

Pár kép a teraszon levő, napfényt kapó -szűrő mentes - low tech akváriumomról:

11het2-jpg.jpg

upload_2016-10-17_15-0-12-png.png
(Elodea nem bírta a 30 fok feletti hőmérsékleteket)
upload_2016-9-30_15-33-42-png.png

Ilyen piros vallisneria-t csak direkt napfény mellett tudtam nevelni. Ebbe talán a Grand Solar is beleizzadna. ;)

460 literes low tech akváriumom, ami alatt a legkisebb Eheim Classic 150 külső szűrő van (Green Aqua ajánlás: max 20 literre ;) )

upload_2017-9-4_19-52-18-png.png

@viktorlantos, szerintem dobj fel néhány szép képet high tech akváriumokról, hogy megnyugtatóan helyreálljon "az erő a térben" :). Tudom, ezek a képek szánalmasak profi fényképekhez képest.

Akik pedig low-tech irányvonalon nyitottabbak az alternatív gondolatokra, elég sok info-t találnak ilyen földes akváriumokról.

Elefánt méretű szűrő nélkül is lehet - már amennyire a low tech keretek engedik - szép növényes akváriumot csinálni, és fordítva is igaz, nagy szűrő messze nem garancia a sikerre.
 
Utoljára módosított:
A fény pont ilyen növényes low-tech akvárium esetén kifejezetten fontos. Ha nincs elég fény, akkor esélyük sincs a növényeknek, hogy a biológiai szűrést elvégezzék. Egy szomorú low tech akváriumban, ahol pár anubias sínylődik gyertyafény mellett, a növények helyett már csak a biológiai szűrőre és vízcserékre lehet hagyatkozni, ha nem szeretnénk, hogy a halak hassal felfele ússzanak. Egyébként a legkomolyabb halpusztulásom akkor volt, amikor megállt a nagy biológiai szűrő és nem voltam otthon. Azóta rájöttem, hogy sokkal jobb csak egy dologtól, a növényektől függeni biológiai szűrés terén.

Akik esetleg nyitottabbak alternatív gondolatokra low tech fronton, azoknak megnézhetik ezt a videót:


Esetleg @Pendulum akváriuma sem rossz, amíg low tech NPT-ként üzemelt:

View attachment 47441

Pár kép a teraszon levő, napfényt kapó -szűrő mentes - low tech akváriumomról:

View attachment 47442

View attachment 47443
(Elodea nem bírta a 30 fok feletti hőmérsékleteket)
View attachment 47444

Ilyen piros vallisneria-t csak direkt napfény mellett tudtam nevelni. Ebbe talán a Grand Solar is beleizzadna. ;)

460 literes low tech akváriumom, ami alatt a legkisebb Eheim Classic 150 külső szűrő van (Green Aqua ajánlás: max 20 literre ;) )

View attachment 47445

@viktorlantos, szerintem dobj fel néhány szép képet high tech akváriumokról, hogy megnyugtatóan helyreálljon "az erő a térben" :). Tudom, ezek a képek szánalmasak profi fényképekhez képest.

Akik pedig low-tech irányvonalon nyitottabbak az alternatív gondolatokra, elég sok info-t találnak ilyen földes akváriumokról.

Elefánt méretű szűrő nélkül is lehet - már amennyire a low tech keretek engedik - szép növényes akváriumot csinálni, és fordítva is igaz, nagy szűrő messze nem garancia a sikerre.
Igazad van de ebben az esetben érteni is kell a biológiát és aki nem érti annak nehezebben fog jó szűrő nélkűl működni a dolog.Az én akim így néz ki.20180105_204907.jpg
 
A nagyobb szűréssel tisztább víz, jobban terhelhető stabiliabb akvárium, jobb vízforgatás, kevesebb karbantartás érkezik.

Én őszintén szólva nem látok szoros összefüggést a "jó szűrés" és az akvárium stabilitása között. Inkább speciális esetekben, pl indításnál lehet esetleg valami látszatja, de arra is van más megoldás.

Nálunk valószínűleg arra sem
El kell dönteni milyen látványt szeretne. Valószínűleg innen könnyebben lehet indulni. A low tech nem walsad.
Talán érdemes lenne megnézni egy Walstad féle akváriumot (szerencsére itt a fórumon is több van belőle)
Megnézni egy mai low-tech-et. Amiben azért több fényt használnak mint a gyári szettek.
És ez alapján lehet lépni. A legtöbb gond abból van, hogy látványra egész mást szeretnénk, arra meg kevés lesz a technika.
A nagyobb szűréssel tisztább víz, jobban terhelhető stabiliabb akvárium, jobb vízforgatás, kevesebb karbantartás érkezik. Ez az amiért többet kell fizetni a pénztárnál.

Érdekes kísérlet lehetne, hogy egy elbontás előtt álló akváriumból (voltam nálatok szombaton, van nektek ilyeneket. :) kiveszitek a szűrőanyagokat, és maximum perlont hagytok bent, és nézni mi történik. :) Mérni lehetne az ammóniát, egyebeket, nézni a változást.

Tisztába vagyok azzal,hogy a növények milyen jó biológiai szűrést végeznek de egy akvárium indításnál sok szerepe van a szűrőnek amikor még a növények kicsik és utána is átveszi a terhelést a szűrés folyamatban.

Be kell vágni pár hétre kagylótutajt. :)
 
Érdekes kísérlet lehetne, hogy egy elbontás előtt álló akváriumból (voltam nálatok szombaton, van nektek ilyeneket. :) kiveszitek a szűrőanyagokat, és maximum perlont hagytok bent, és nézni mi történik. :) Mérni lehetne az ammóniát, egyebeket, nézni a változást.

Szerencsére ennél azért régebben vagyunk a hobbiban, hogy erre lehessen sérőból válaszolni.
És az ügyfeles karbantartós projektek is adnak egy merítést az aktuális problémákból. De otthon lehet vele játszani és tapasztalatot gyűjteni :)
 
Szerencsére ennél azért régebben vagyunk a hobbiban, hogy erre lehessen sérőból válaszolni.
És az ügyfeles karbantartós projektek is adnak egy merítést az aktuális problémákból. De otthon lehet vele játszani és tapasztalatot gyűjteni

Akkor kifejthetnéd mi a tapasztalat a "jó szűrés-rossz szűrés" fronton. Mi történik, ha nincs megfelelő? Mi a legrosszabb forgatókönyv?
 
Back
Oldal tetejére