• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő választási segítség

Nekem már csak jbl szűrőim vannak van 1, és van új 2 széria is , hangtalanok, és nagyon jól szürnek . Volt , hogy az akvában a vízszint lejebb volt, 3 cm , mint a szűrő, fél évig ment úgy, baja nem lett.
 
Hamarosan indítok egy 180l növényes akit.

Az alap felállás, hogy OASE Biomaster 600 (1,250l/h és 6,8l szűrőtérfogat)
és mellett egy külön kör a CO2nak pumpa + AM1000 reaktor.
Ez a kör csak akkor üzemel, ha CO2 beoldás van.

De rajtam maradt egy Eheim 2071 (950l/h és 3l szűrőtérfogat)
és arra gondoltam, jobb lenne-e ha a két szűrő menne és az egyikhez kötném az AM1000 reaktort?
A nagyobbhoz, mert abból nem olyan gáz, ha 10-15% erőt elvesz az AM1000.

Ti hogy gondoljátok?
 
Hamarosan indítok egy 180l növényes akit.

Az alap felállás, hogy OASE Biomaster 600 (1,250l/h és 6,8l szűrőtérfogat)
és mellett egy külön kör a CO2nak pumpa + AM1000 reaktor.
Ez a kör csak akkor üzemel, ha CO2 beoldás van.

De rajtam maradt egy Eheim 2071 (950l/h és 3l szűrőtérfogat)
és arra gondoltam, jobb lenne-e ha a két szűrő menne és az egyikhez kötném az AM1000 reaktort?
A nagyobbhoz, mert abból nem olyan gáz, ha 10-15% erőt elvesz az AM1000.

Ti hogy gondoljátok?
Jól gondolod. Hadd menjen.:)
 
Sziasztok!
30 literes nano cube akváriumba denerle nano szűrőhöz érdemes valami tuning szűrőanyagot betenni, vagy elég a gyári fehér vatta is?
 
Sziasztok!
30 literes nano cube akváriumba denerle nano szűrőhöz érdemes valami tuning szűrőanyagot betenni, vagy elég a gyári fehér vatta is?

Szia,
Én egy 20 literes nano cube-hoz használtam a szettben levőt kiegészítők nélkül és engem is foglalkoztatott a gondolat. A gyári szűrő és a vatta nem rossz megoldás, de csak akkor elég ha nem növényezel benne és akkor se tudsz vele olyan tiszta vizet csinálni mint egy külső szűrővel. Lehet venni hozzá ugyan extra tartályt, amibe csak nagyon kevés "tuning" szűrőanyag fér, de akkor is csak egy belső szűrő marad. Ha növényezni szeretnél, akkor én mindenképp külsőt javasolnék. a szűrőanyag mennyisége miatt főként, pláne ha lenne RO víz és CO2 is, ekkor sehogy nem lesz elég a szettben levő szűrő - persze erősebb fénnyel. Amennyiben ismerkedni szeretnél a hobbival és nem növényezés a cél, akkor a gyári fény, igénytelenebb növények és mondjuk garnélák mellett akár elég is lehet ez a sarokszűrő minden változtatás nélkül.
 
Szia,
Én egy 20 literes nano cube-hoz használtam a szettben levőt kiegészítők nélkül és engem is foglalkoztatott a gondolat. A gyári szűrő és a vatta nem rossz megoldás, de csak akkor elég ha nem növényezel benne és akkor se tudsz vele olyan tiszta vizet csinálni mint egy külső szűrővel. Lehet venni hozzá ugyan extra tartályt, amibe csak nagyon kevés "tuning" szűrőanyag fér, de akkor is csak egy belső szűrő marad. Ha növényezni szeretnél, akkor én mindenképp külsőt javasolnék. a szűrőanyag mennyisége miatt főként, pláne ha lenne RO víz és CO2 is, ekkor sehogy nem lesz elég a szettben levő szűrő - persze erősebb fénnyel. Amennyiben ismerkedni szeretnél a hobbival és nem növényezés a cél, akkor a gyári fény, igénytelenebb növények és mondjuk garnélák mellett akár elég is lehet ez a sarokszűrő minden változtatás nélkül.

Növényezni fogok benne. CO2 lesz, RO nem. Garnélák, oto-k és talán néhány apró razbóra hal, de az már lehet, hogy sok lenne ennek a szűrőnek.
Mindenesetre ilyen szűrőt adnak ehhez az akváriumhoz, úgyhogy a gyártó szerint elég, de akkor ezek szerint ezt nem növényes akváriumra tervezték.
 
A gyári ajánlás nem azért van, hogy minden jól menjen, inkább csak, hogy elinduljon valami, de költened keljen rá. Ezért érdemes tervezni kérdezni és csak azután vásárolni, az RO-t még gondold át :)
 
Szia! Nekem 600-as megy kb. 3 éve meg vagyok vele elégedve.
Szia nekem van egy hydor prof 600
Összességében ár értek arányban egész jó
Halk, erős , sok a hely benne
Az enyém 2 év után fel adta a harcot bár nem feltétlen a szűrő hibája
Amíg működött addig elégedett voltam vele
 
Szia nekem van egy hydor prof 600
Összességében ár értek arányban egész jó
Halk, erős , sok a hely benne
Az enyém 2 év után fel adta a harcot bár nem feltétlen a szűrő hibája
Amíg működött addig elégedett voltam vele
Akkor kiváncsian várom, az enyém meddig megy még? Hogy érted, "nem feltétlen a szűrő hibálya"?
 
Akkor kiváncsian várom, az enyém meddig megy még? Hogy érted, "nem feltétlen a szűrő hibálya"?

Amikor takritom és csomó talajt mosol ki belőle , a szűrő fejből , mert fel kabátom a talajt takarítás közbe, és az utolsó alkalommal amikor zártam le a szurot reccsen egy nagyot és azóta folyik
Én úgy gondoltam hogy a szűrő ki szűri a talajt és nem hagyja hogy a fejbe jusson
A többiek azt mondjak hogy nem így van
Tehát nem feltétlen a szűrő hibája hogy tönkre ment van rá esély hogy miattam
 
Nem.
Gyengébb a Eheim Classic, ha biológiai szűrőanyagot raksz bele akkor az tömörödik, idővel megfogja a szűrő vízhozamát.
Az experience kivehető tálcái szűrőanyag tisztításnál iszonyúan megkönnyítik és gyorsítják a karbantartás idejét.
A zárható beépített csapokkal ellátott adapter sokkal egyszerűbb és modernebb, mint a dupla külső csapokkal szórakozni a classicnál.

A "csurig pakolt szivacs töltetet" meg felejtsd el. Biológiai szűrőanyag kell, legalább a szűrőtérfogat 50%-ában de inkább 75%. :)

A Eheim Classic duplacsapokkal, szivacs töltettel 30.000, a 2424 1,25 liter biológiai szűrőanyaggal 36.000... ha a classicba veszel biológiai szűrőanyagot ugyanott vagy, csak mellé még egy régebbi, elavult(abb) konstrukciójú szűrőd van.

De nekem mindegy, a Eheim Classic is nagyon jó, ha azt választod.
 
Nem.
Gyengébb a Eheim Classic, ha biológiai szűrőanyagot raksz bele akkor az tömörödik, idővel megfogja a szűrő vízhozamát.
Az experience kivehető tálcái szűrőanyag tisztításnál iszonyúan megkönnyítik és gyorsítják a karbantartás idejét.
A zárható beépített csapokkal ellátott adapter sokkal egyszerűbb és modernebb, mint a dupla külső csapokkal szórakozni a classicnál.

A "csurig pakolt szivacs töltetet" meg felejtsd el. Biológiai szűrőanyag kell, legalább a szűrőtérfogat 50%-ában de inkább 75%. :)

A Eheim Classic duplacsapokkal, szivacs töltettel 30.000, a 2424 1,25 liter biológiai szűrőanyaggal 36.000... ha a classicba veszel biológiai szűrőanyagot ugyanott vagy, csak mellé még egy régebbi, elavult(abb) konstrukciójú szűrőd van.

De nekem mindegy, a Eheim Classic is nagyon jó, ha azt választod.
Akkor még egy kérdés, és nagyjából célegyenesbe érek... A szűrőhöz tartozó szűrő anyagok mennyire felenek meg a célnak?
 
Nem.
Gyengébb a Eheim Classic, ha biológiai szűrőanyagot raksz bele akkor az tömörödik, idővel megfogja a szűrő vízhozamát.
Az experience kivehető tálcái szűrőanyag tisztításnál iszonyúan megkönnyítik és gyorsítják a karbantartás idejét.
A zárható beépített csapokkal ellátott adapter sokkal egyszerűbb és modernebb, mint a dupla külső csapokkal szórakozni a classicnál.

A "csurig pakolt szivacs töltetet" meg felejtsd el. Biológiai szűrőanyag kell, legalább a szűrőtérfogat 50%-ában de inkább 75%. :)

A Eheim Classic duplacsapokkal, szivacs töltettel 30.000, a 2424 1,25 liter biológiai szűrőanyaggal 36.000... ha a classicba veszel biológiai szűrőanyagot ugyanott vagy, csak mellé még egy régebbi, elavult(abb) konstrukciójú szűrőd van.

De nekem mindegy, a Eheim Classic is nagyon jó, ha azt választod.
Igazad van de egyébként nekem nem fogja vissza classicot a bio töltet(substrate pro).
Az tuti ,hogy modernebb az Experience 2424 700l/h de a 2215 620l/h is megálja a helyét 55l-es akiban.
Nekem két kollégám is használ 54 literbe 2213-at 440l/h 3l szűrőanyaggal és tökéletesen megállja helyét úgy ,hogy 15 neon hal+150 garnéla van az akiba.
A classicról meg Amanónak a galériájában is a nanok alatt Eheim Classic szűrők dolgoztak akkor valószínű ,hogy jó.
55l-re a 2215 bőven elég az is még töltettel is a 8-10x megforgatja óránként.
Az tuti a 2424 jobb meg modernebb de a 2215 is bőven kiszolgája az 55l-es akit.
 
Sziasztok!

A másfél hónapja vásárolt Mátrix-on nem látom hogy a bacik alakulgatnának rajta. Arra gyanakszom hogy a két szivacs között nem elég a baciknak a víz áramlása. Ebben az esetben ha belógatok egy belső szűrőfejet szivacs nélkül, csakhogy a szivacsok között nagyobb legyen a vízforgás... Mit gondoltok? A 10 literes csigásomban 2 hete indítottam be egy akasztósat némi siporaxxal azon már látszódnak a barna bacitelepek 2 hét alatt...
 
Back
Oldal tetejére