• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Skim 350

Eheim Skim 350 2014-03-17

Tibi

Legenda
Eheim Skim 350 - vízfelszíntisztító skimmer Green Aqua

EHEIM skim 350


Végre előrukkolt az Eheim is a saját skimmerével, így egy nagyobb közönség számára is elérhető lett ez a fajta technika. Szóljon ez a topic erről a kis kütyüről és a vele kapcsolatos tapasztalatokról!

Indításnak itt van két saját videó, itt jól látszik a működése:


Az első beharangozó után már csak az ára volt kérdés, azt már tudtam előre, hogy kell. :)
Nem is csalódtam benne, így mára nagy kedvenc lett. Mindent leszed a víz felszínéről, hártyát és növénydarabokat egyaránt.
 
Nagyon profi, végre rájöttek már, hogy ez kell! Az első kérdésem az lenne a termékkel kapcsolatban ami nagyon izgat, hogy van valami szivacsbetét benne, vagy a pumpán "átdarál" mindent amit fölül beszív? Az látszik a fotón, hogy a sebesség az állítható. Ez nagyon dicséretes! Viszont amit kérdeztem az sehonnan nem derül ki...
 
Köszönöm, azt nem is néztem! Nekem inkább hosszú sügéres akiba fog kelleni. Korábban is mindig volt skimmerem, de nekem így külön jobban bejön, mintha a külső szűrő szívó ágán lenne. Meg lehet, hogy így megspórolok egy plusz áramoltatót is... (y)
 
Nekem se ártana sügéres akiba, a sok aponogetifoliától teljesen áll a víz és tiszta buborék meg kaja maradék a vízfelszín 60%-a. A 7000Ft-os ár közel nem annyira vészes mint a Vuppa-jé, plusz állítható rajta a l/h. Nem rossz kis cucc. :)
 
Köszi a szuper vidit és beszámolót Tibi (y) A két vidi nagyon jól bemutatja miért jók ezek a kütyük. És hogy tényleg nem kell állandóra bent hagyni. Talán ez a legnagyobb előnyük a hagyományos skimmerekhez képest. Pár perc és mehet pihizni a következő lehetőségig :)
 
A mozgó fejrész szuper. Az viszont meglepett, hogy ilyen szinten csapdázza be a lakókat. A Vuppa eddig ha jól rémlik egyetlen garnélát halat sem ejtett csapdába. Ezt egy picit finomíthatták volna Eheim-ék
 
Pontosítok: 3-ból egyszer, a nagy akváriumomban, de ebben annyi RC van, ami már nem normális.:D
A taiwanosban nem volt baleset eddig.
 
A rotor előtt szivacs van, így a vízen kívül semmi nem megy át rajta. Én a nagy aksiban is csak 15 percre rakom be ha kell, használat után egy pár RC-t mindig ki kell menteni belőle. Ezért is érdemes használat után rögtön átnézni és kitakarítani.

A leírásban (http://www.eheim.com/resources/product//1679/downloads/11/EHEIM_skim350_D_GB_F_I_E_manual.pdf) találsz róla robbantott ábrát.


Szia! Nagyon profi kis cucc és árban is nagyon barát!
Az RC-ket nem lehetne megvédeni egy nagyobb lyukakkal rendelkező hálóval, amit utólag ragasztanál rá a beömlő csatornákra? A nyálkát így is leszedné a felszínről, igaz a nagyobb növényi részek már lehet fenn akadnának és nem jutnának el a szivacs részig.
 
Szia! Nagyon profi kis cucc és árban is nagyon barát!
Az RC-ket nem lehetne megvédeni egy nagyobb lyukakkal rendelkező hálóval, amit utólag ragasztanál rá a beömlő csatornákra? A nyálkát így is leszedné a felszínről, igaz a nagyobb növényi részek már lehet fenn akadnának és nem jutnának el a szivacs részig.

A garniknak nem lesz semmi baja, csak vissza kell őket rakni az aksiba. E miatt is csak annyit járatom, amennyit kell és nem többet. Ha bármilyen hálót raknánk a szívó részre, ez gyakorlatilag a funkcióját venné el.
Én leginkább a növénydarabkák miatt vettem, mert hálóval a tökéletes letakarításra esélyem sem volt, meg türelmem sem.:)
 
A garniknak nem lesz semmi baja, csak vissza kell őket rakni az aksiba. E miatt is csak annyit járatom, amennyit kell és nem többet. Ha bármilyen hálót raknánk a szívó részre, ez gyakorlatilag a funkcióját venné el.
Én leginkább a növénydarabkák miatt vettem, mert hálóval a tökéletes letakarításra esélyem sem volt, meg türelmem sem.:)

Akkor nem szóltam. :censored: :D Én csak a 30lityós mellett könnyebben elhalászgatok az amúgy is gyér növényzet felett. :D
 
Én is beterveztem ezt a skimmert, de néhány kérdésem még van hozzá, ha tudtok válaszolni.

Mennyi időközönként, és meddig dolgozik ez a kis kütyü?
Az olajosodást is megszünteti?
Éjszakai levegőztetés akkor már nem kell, vagy azért az marad?
Mennyire hangos?
 
Én is beterveztem ezt a skimmert, de néhány kérdésem még van hozzá, ha tudtok válaszolni.

Mennyi időközönként, és meddig dolgozik ez a kis kütyü?
Az olajosodást is megszünteti?
Éjszakai levegőztetés akkor már nem kell, vagy azért az marad?
Mennyire hangos?
64l az aksid? Berakod modjuk 50%-ra fojtva, 5-10 perc alatt végez, kiveszed, kitakarítod, elrakod. Ha megint kell, újra kezded.:) Olyan lesz a vized felszíne, mintha nem is lenne, mindent leszed. Hangja csak akkor van, ha magasra rakod és levegőt darál.
 
Köszi Tibi a gyors választ! Akkor gondolom a HC apró darabokat is szépen eltakarítja ami a nyírásból marad, és a háló nem képes összeszedni. Cool!
 
Sziasztok!
(Új hozzászóló vagyok, de már régóta olvasgatom a fórumot.)
Ahogy megjelent a GA oldalán, már eldöntött tény volt, hogy rendelek belőle, mert visszatérő problémám volt a felszíni hártyaképződés. Hamar meg is jött-köszönöm.
Azt eddig nem tudtam eldönteni, hogy folyamatosan menjen-e vagy szakaszosan, de most a hozzászólások alapján akkor elég időszakosan működtetni. Eddig csak az etetések idejére húztam ki a konnektorból, mert persze beszipkázta a kaját is.
Szerintetek ha nem megy folyamatosan, a begyűjtött anyagok nem okoznak problémát? Nem akarnám minden egyes alkalommal kiszedni az akváriumból, a tapadókorongok sem díjaznák - valószínűleg.
Ami eddig nem tetszett annyira, az a zaj volt. Persze nem feltűnő, de eddig a 2424-es működése gyakorlatilag nulla zajt generált, ez pedig a belső szűrőkre jellemző módon azért egy kicsit rezegteti az üveget. De ha tényleg nem kell mennie folyamatosan, akkor megoldódott ez a probléma is.
Maga a szerkezet egyébként tényleg ötletes, az EHEIM a szűrőházra 3 adaptert tervezett - lehet sima belső szűrő, terráriumi szűrő és felszín tisztító is. (Miért nem én találtam ki? ;) )
Nem bántam meg a vásárlást, ajánlom én is.
Üdv:G'
 
Sziasztok!
Nálam is üzemel már lassan egy hete :D és folyamatosan...
Azon felül hogy lekapja a lebegő cuccokat és megszünteti az olajosodást, jól mozgatja a felszínt és rásegít a szűrő áramoltatására is. Szerintem nem követek el hibát azzal, hogy folyamatosan működtetem, vízcserénél átmosom és kiszabadítom az RC-ket ;)
 
Viszont az nekem kicsit csalódás, hogy nem alkalmazták a manapság már oly divatos - és lássuk be praktikus - mágnes megoldást. Ezt már több gyártó alkalmazza nem csak belső szűrővel, de nekem pl. volt olyan keringetőm ami mágneses volt. Nincs gumi elöregedés és sokkal könyebb kivenni a cuccot... Ez persze az értékéből semmit nem vesz el, csak "hangosan" gondolkoztam... :)
 
Viszont az nekem kicsit csalódás, hogy nem alkalmazták a manapság már oly divatos - és lássuk be praktikus - mágnes megoldást. Ezt már több gyártó alkalmazza nem csak belső szűrővel, de nekem pl. volt olyan keringetőm ami mágneses volt. Nincs gumi elöregedés és sokkal könyebb kivenni a cuccot... Ez persze az értékéből semmit nem vesz el, csak "hangosan" gondolkoztam... :)

Hát az Eheim már csak egy ilyen régimódi tapadókorongos cég. Mi lenne a tapikoronggal ha ők nem lennének? :D
 
:mad: Sajna nekem is be kene ruhäznom rä,mert a habosodäs nagyon zavar.sajna a habosodäs okät se tudom,igy nincs mäs hätra,mint elöre
 
Back
Oldal tetejére