• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrés a növényes akváriumban

Még egy szűrő javítana a helyzeten? Vagy lehet túl sok a hal?
Ha nitrit és ammónia nem mérhető, akkor a szűrés rendben van. Ha bármelyik eléri a mérhető tartományt, akkor 2 lehetőség van: 1.: még egy, vagy egy nagyobb szűrő alkalmazása, 2.: a szűrőanyagok cseréje minőségibb biológiaira.
Ha ezek nem mérhetőek, akkor túl sok a hal/kevés a vízcsere/kevés a növény.

Az NO3 szint növekedése egyenes arányban van az ammóniaszint emelkedésével?
Az ammóniából lesz (2 lépcsőben) NO3 a biológiai szűrés következtében. A kívánt értéke 0,00 mg/l az akváriumban, magyarul ami keletkezik, annak azonnal át is kell alakulnia NO2-vé, majd NO3-má. Közvetlen összefüggés nincs a két érték között, bármelyik lehet magas, míg a másik alacsony, de a mérhető mennyiségű ammónia semmiképp sem jó.
 
Sziasztok!

Szeretném megkérdezni egy 112l aksihoz mekkora külső szűrőt ajánlotok?
Már pár éve foglalkozom akvarisztikával de idáig társas akváriumom volt és szeretnék lassan áttérni a növényes akvarisztikára.
Jelen pillanatban egy Eheim 2224 üzemel 700l/h ha növényes akváriumot szeretnék szerintetek cseréljek egy nagyobbra?
 
Köszönöm a gyors választ!
Szerintem vagy egy nagyot veszek vagy még egy kicsit de fűtőbetéteset! Ha növényes akváriumot szeretnék mekkora szűrőteljesítmény az ideális?
 
Ha 2db külső szűrőm van akkor azt sorba lehet kötni? vagy mind a kettőnek kell külön-külön beszívó cső?
 
Nem érdemes sorba kötni, lerontják egymás "hatásfokát". Ja, kell két beszívó meg két két nyomó oldali cső. Két szűrő esetén.
 
Nem érdemes sorba kötni, lerontják egymás "hatásfokát". Ja, kell két beszívó meg két két nyomó oldali cső. Két szűrő esetén.

Értem akkor inkább nagyobbra cserélem, és akkor fűtőset veszek nem szeretem a sok technikát az akváriumba, ha megveszem a nagyobb külső szűrőt szerinted fog még kelleni belső szűrő is?
Tudsz ajánlani olyan külső szűrőt ami nekem jó lenne?
 
Rengeteg típus van. Eheim, Tetra ezek a legjobbak szerintem. GA oldalán próbálj nézelődni.:) Sok típus jó lenne neked.
 
Rengeteg típus van. Eheim, Tetra ezek a legjobbak szerintem. GA oldalán próbálj nézelődni.:) Sok típus jó lenne neked.

Nézegettem a szűrőket valószínű hogy Eheim 2073 vagy 2075 de még keresgélek hátha találnék fűtőset hasonló teljesítménnyel.
10x külső szűrés mellet kell belső szűrő?
 
Felesleges. Belső szűrő nem nagyon végez biológiai szűrést, inkább mechanikai tisztítást végez. Arra meg ott van az Eheim 2073, 2075 szűrők előszűrője (szivacsa).
 
Felesleges. Belső szűrő nem nagyon végez biológiai szűrést, inkább mechanikai tisztítást végez. Arra meg ott van az Eheim 2073, 2075 szűrők előszűrője (szivacsa).

Értem de ha kiveszem a belső szűrőt akkor kell vegyek levegőztetőt a halak miatt?
 
Értem de ha kiveszem a belső szűrőt akkor kell vegyek levegőztetőt a halak miatt?

Ez örök macera, szerintem nem kell ha van elég növény :)
Ha nincs növény és beraksz vagy sok lesz és netán van CO2-d, akkor a lépgpumpával kihajtod a Co2-t.
Ha sok növény van és nincs co2-d, akkor úgyis lesz :) előbb vagy utóbb, én sem hittem el, hogy RO-zni fogok, ugye @Evereka :)
Szóval szerintem felejtsd el a légpumpázást, én is elhagytam anno a 112-esembe.
 
Amint írtam az elején még társas akvárium van és át szeretnék térni növényes akvarisztikára már vettem co2 rendszert és most készül a ledes világításom amivel már ellehet kezdeni lassan növényezni.
Akkor még benn hagyom a belső szűrőt és ha meglesz a világítás meg a nagyobb külső akkor veszem ki a belsőt.
 
Szeretném megkérdezni ha 2 db külső szűrőm lenne 1 db beszívó 1 db esőztető meglehet úgy oldani, hogy a beszívó után teszek egy T elemet illetve az esőztető elé is egy T elem így nem rontják le egymás hatásfokát?
 
Szeretném megkérdezni ha 2 db külső szűrőm lenne 1 db beszívó 1 db esőztető meglehet úgy oldani, hogy a beszívó után teszek egy T elemet illetve az esőztető elé is egy T elem így nem rontják le egymás hatásfokát?

Szerintem nem jó ötlet, lehet működik, de nem lesz egyforma a két szűrő akkor sem ha ugyanolyan töltet lesz benne. Nem lenne szerencsés ha rászívna az egyik a másik szívóágára..., vagy nyomná az egyik a másik kimenő ágát...

Miért aggódsz a 112l-en ennyire :)?
 
Szerintem nem jó ötlet, lehet működik, de nem lesz egyforma a két szűrő akkor sem ha ugyanolyan töltet lesz benne. Nem lenne szerencsés ha rászívna az egyik a másik szívóágára..., vagy nyomná az egyik a másik kimenő ágát...

Miért aggódsz a 112l-en ennyire :)?

Hát nem is tudom... szeretném ha minden tökéletes lenne! :angelic:
 
Back
Oldal tetejére