• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrés a növényes akváriumban

Croissant

Kertész tanonc
Ide jöhet minden általános kérdés, legalábbis szerintem, és később meg majd lehet nyitni speciálisabb témákat.

Első kérdésem:

A Ti tapasztalataitok alapján, feltétlen és nélkülözhetetlen-e, hogy egy növényes akváriumot külső szűrővel szűrjünk. Esztétikai szerep nem kétséges, meg persze a hatásfok és a teljesítmény sem.
Viszont lehet-e csak belső szűrővel sikeres növényes akváriumot működtetni? Gondolok itt a vízminőségre, algásodásra, összefüggésekre a tápozással és a CO2-vel, ha vannak ilyenek.
 
Croissant said:
Ide jöhet minden általános kérdés, legalábbis szerintem, és később meg majd lehet nyitni speciálisabb témákat.

Első kérdésem:

A Ti tapasztalataitok alapján, feltétlen és nélkülözhetetlen-e, hogy egy növényes akváriumot külső szűrővel szűrjünk. Esztétikai szerep nem kétséges, meg persze a hatásfok és a teljesítmény sem.
Viszont lehet-e csak belső szűrővel sikeres növényes akváriumot működtetni? Gondolok itt a vízminőségre, algásodásra, összefüggésekre a tápozással és a CO2-vel, ha vannak ilyenek.

véleményem szerint belső szűrő kis nanonál még okés, de én egyáltalán nem javaslom a használatukat. gyakorlatilag az összes koszt az aksidban gyűjti. a víz minőség sosem lesz igazán jó. kölülményes a tisztítás, nem túl jó hatásfok. mondom ezt 10 év Juwelezés után...

úgyhogy aki jót akar, hatékony rendszert, jó szűrést tiszta és egészséges vizi környezetet az áldozoon egy külsőre. idővel nagyon meghálálja magát...
 
Melyik szűrőket ajánlanád egy 54 literes, nem "akvakertész", de sok növénnyel beültetett akváriumba? Nigro blogján fent vannak az adatai. Azóta a világításom 55w a tápozás pedig happylife profito lett.
 
Hali!

Igaz nem engem kérdeztél, de nekem egy hasonló nagyságút, (ugyanilyen tápozással, meg persze kiegészítő cuccokkal) egy JBL 700-as elvisz,Igényes, könnyen kezelhető, csendes.A szűrőanyagokat már én vettem hozzá.Drágább mint a Sera 900-as, de nekem az is tetszett, már bánom, hogy eladtam, bár az egy nagyon picit hangosabb volt, de nem zavaróan.
 
Szia jojo

Azért van a fórum, hogy bárki segíthessen Nekem :)

Na most aquadepon a Aqua-Pro 1/Evo 2206/Atman 3335 elég jó árban van, erősen gondolkodom egy ilyenben.
A bolti töltet megfelelő hozzá (- szivacs - Aquatec Bakto-Max - lávakő - perlonvatta)?

Ajánljátok ezt a szűrőt, vagy van jobb tippetek? Tudom, hogy akvakertészet, stb, de nem akarom a fizetésem felét külső szűrőre költeni (ilyen a gazdasági helyzet sajnos).

Köszi
Croi
 
Szia Croissant

Nekem is Aqua-pro-m van és teljesen meg vagyok elégedve vele. Az tény, hogy vannak nagyobb múltú, sok-sok év alatt nagy elismerésnek örvendő cégek termékei, de ha tényleg számít a pénz, akkor nyugodtan ezt is megveheted. Csendes, jó hatásfokkal dolgozik, semmi gondja.
 
Szia C,
Én használok Aqua-Pro 2 / Evo 2208 / Atman 3336 -t és nekem nagyon bejön. Nagyon halk és minden másban is megfelelő.
Gondolom a kistesója is jó cucc.
 
Sziasztok!
Szerintetek ha egy 35 lityis aksihoz egy külső szűrőnek egy 30 literes akváriumot amiben van 4 cella, kerámia gyűrű, szivacs és perlon vatta, és egy 700 l/h pumpával mozgatom a vizet, milyen lesz a víz minősége. Gondolok nitrifikáció, szűrőanyag nagyság, áramlás és még amire nem gondoltam. Ez még csak tervezés alatt, de én egy ilyenre gondoltam.
 
Sziasztok!

Már sok példa mutatta, hogy működőképes a dolog.Csak jól tervezd meg.Az akváriumot meg akarod fúratni, vagy más megoldást keresel?
 
Hali, én egy DIY szűrőt csinálok faterom segítségével. A szivattyú egy mosógépből van, már teszteltem 1 napig ment semi gond nem volt vele. Szétszedve ugyanugy néz ki mint egy átlagos akiszűrő szivattyú. Lemértük kb 1200-1300litert nyom egy óra alatt. Ezt azért jól le fogja fogni a nagy szűrőfelület. De azért remélem egy 250es akihoz csak elégséges... A tartály egy 8liter körüli scitec vödör (http://fitnesshop.hu/catalog/popup_image.php?pID=1672&image=0). Szűrőtöltetnek kerámiagyűrűt gondolok szivacs és vatta stb. A DIY topikba majd szépen leírom ha egyáltalán elkészülnek a dolgok.:) Egy probléma viszont akadt. A szivattyú nem nagyon bír nyomást csinálni, így nem lehet a szívó ágat nagymértékben szűkíteni, tehát a beszívócsőnek szép vastagnak kellene lennie, csak ilyet még nem nagyon találtam. :)
 
recon said:
a beszívócsőnek szép vastagnak kellene lennie, csak ilyet még nem nagyon találtam. :)

Mi számít neked vastagnak? OBIban, autóalkatrész boltban lehet kapni átlátszó pvc tömlőt akár 20mm-es belső átmérővel is.
 
Aha obiban van beszívócső meg kosár is hozzá csak nagyon drága. de lehet hogy az lesz, vagy eheim 25/34es cső és beszívókosar.
 
recon said:
[...] tehát a beszívócsőnek szép vastagnak kellene lennie, csak ilyet még nem nagyon találtam. :)

Olyannyira fontos a vastag cső, hogy a cső ellenállása negyedik hatványon növekszik a keresztmetszet csökkentésével.
Tehát, ha felére veszed a cső keresztmetszetét, 16x nagyobb lesz az ellenállása (2^4).
Míg a cső hossza "csak" egyenes arányban növeli.
 
Proci said:
Olyannyira fontos a vastag cső, hogy a cső ellenállása negyedik hatványon növekszik a keresztmetszet csökkentésével.
Míg a cső hossza "csak" egyenes arányban növeli.

Nah ezt jó tudni, ehh. Épp most van folyamatban nálam a 12-es csövek 8-asra cserélése, de akkor próbálok kompenzálni azzal, hogy jóval rövidebbre veszem őket, még ha keveset is számít. Kösz az infot.
 
Proci said:
Olyannyira fontos a vastag cső, hogy a cső ellenállása negyedik hatványon növekszik a keresztmetszet csökkentésével.
Tehát, ha felére veszed a cső keresztmetszetét, 16x nagyobb lesz az ellenállása (2^4).
Míg a cső hossza "csak" egyenes arányban növeli.

Köszi szépen az infot :)
 
Sziasztok!

A korábbi 90 literes akvárium tervemről lemondtam, és helyette egy ~250 literes akváriumom lesz, részben amiatt mert szeretnék 1-2 diszkoszt is.
Ezzel kapcsolatban lenne 1-2 kérdésem.
- Kinéztem egy külső szűrőt az alapján amit itt a fórumon láttam, ez pedig az Eheim Professionel 3 2080-as lenne (http://www.webshop link moderálva/shop/product_inf ... ucts_id=48) az ára egy kicsit meglepett, de ez van:D az akvárium a szobámban lenne és erről a márkáról azt hallottam, hogy szinte hallhatatlan, és megbízható. A kérdés az lenne, hogy ez megfelel-e egy 250 literes akváriumhoz, vagy inkább nézzek ki 2 kisebb külső szűrőt?
- Egy ekkora akváriumban mennyire lehet megoldani a CO2 adagolást az élesztős megoldással? Szeretném növényesre megcsinálni, szóval a CO2 elengedhetetlen lesz.
- A világítással kapcsolatban lenne egy kérdésem. Egy ismerős azt mondta hogy a T8-as és a T5-ös csövek többet tudnak, mint ami rájuk van írva, szóval mindegyiknek van egy szorzója, ami a ténylegesen leadott wattmennyiséget adja meg... Ezt nem igazán értem, szóval valaki, aki jobban ért hozzá mondja el legyen szíves.

Előre is köszönöm:
Ferenczy Gergő
 
"(...)mindjárt jön Keymaker és elmagyarázza, hogy ez miért kevés." :)

Fero said:
Kinéztem egy külső szűrőt az alapján amit itt a fórumon láttam, ez pedig az Eheim Professionel 3 2080-as lenne
Szia Gergő. Ez egy remek szűrő.

Fero said:
az ára egy kicsit meglepett, de ez van:D
Ami jó, annak az ára is elsőre meglepő, másodjára már áldod az égieket, hogy megvetted. És folyamatosan áldod évekig utána, miközben egyesek (tisztelet a kivételnek) évekig bosszankodnak az olcsóbb szűrő megvétele után, ha nem cserélik le pár hónap múlva, elveszítve a befektetett pénzt (vagy annak egy részét, mert talának mást, aki hajlandó bosszankodni vagy olvasott - egyébként nem kétlem, hogy megalapozott - jó tapasztalatokat az olcsó de remek paraméterket hirdető szűrőről.). :)

Fero said:
A kérdés az lenne, hogy ez megfelel-e egy 250 literes akváriumhoz, vagy inkább nézzek ki 2 kisebb külső szűrőt?
Elvileg megfelelhet, de kompromisszumokkal. A teljesítménye 1700 liter / óra, ami azt jelenti, hogy a 250 litert óránként 6.8x forgatja meg. Majdnem jó, de azért nem ártana 8 fölé menni - szigorúan szerintem. Én egy 250 literhez 2500 lph szűrőt tennék, ami pont 2 db. 2075-ös Eheim Pro 3. Ami egyúttal azt is jelentené, hogy a 13,5 liter szűrőanyag helyett 2*9,2=18,4 liter anyagot tudnék munkába állítani, ez kemény 5 literrel több, ami majd 40%-al több szűrőkapacitás. Nagyon nem mindegy!

De ez szigorúan csak én vagyok, aki csak versenyakváriumokat akarok gyártani és nem sajnálok semmi pénzt az akvarisztikától.

Fero said:
Egy ekkora akváriumban mennyire lehet megoldani a CO2 adagolást az élesztős megoldással?
Nem lehet! Ha két 2075-öt vennék, akkor 2 db. külső reaktort kötnék rá, és nagynyomású CO2 szettet használnék. Az élesztőssel gondjaid lesznek a CO2 szint ugrálással és mennyiséggel. A diszkoszok egyébként sem szeretik a ph ingadozást, de ez még nem ok arra, hogy CO2 controllert vegyél - a computer árából inkább vegyél rendes szűrőt, mert a computer fölösleges. Most spóroltam neked egyetlen mondattal (de rengeteg utánaolvasással) egy csomó pénzt szűrőre és CO2 szettre :)

Fero said:
Egy ismerős azt mondta hogy a T8-as és a T5-ös csövek többet tudnak, mint ami rájuk van írva, szóval mindegyiknek van egy szorzója, ami a ténylegesen leadott wattmennyiséget adja meg...
Én nem szórakoznék mindenféle számolással és tanácsokkal. A te helyzetedben tennék 250 liter fölé 200W-nyi T5-öt reflektorokkal. 250 liter = 66 gallon, tehát 200W/66gal = 3 WPG megvilágításod lesz, ami pont jó. Indulásból nem is kapcsolnék be egy fénycsövet, hogy még kevesebb legyen. Minél kevesebb fény, annál kevesebb alga, de a túl kevés fény egyes növényeknek nem jó, ezért kellene 2.5 WPG környékén tartani az elején, és max 3-3,5 WPG-re emelni idővel. (Én 5 WPG fölötti világítást használok, de az mélyvíz).
 
Köszi szépen Key!

Igazából nem akarok spórolni az akván, ha lehet mindenből elsőre a legjobbat akarom, még ha kicsit hosszabb ideig fog tartani a gyűjtögetés előtte:D
Köszi szépen nagyon sokat segítettél!
 
Back
Oldal tetejére