• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrés a növényes akváriumban

Hát nem is tudom... szeretném ha minden tökéletes lenne! :angelic:

Nem lesz tökéletes, sosem :), mindig lesz valami amit lehet fejleszteni. Ha egy hobbyt komolyan gondolsz a csillagos égig mehetsz amíg te meg nem állapodsz, nekem elhiheted.
A minap láttam élőben egy 200l-es akit 1db 600 l/h-s szűrővel, zöldpont algán kívül semmi, és nem volt biológiai szűrése, és CO2-es aki volt full növénnyel...
A tökéletesség azon fog múlni te mennyire értesz hozzá, lehet 400.000-es technikád ha nem érted az alapokat, akkor nem lesz tökéletes, nekem elhiheted. A tanulást semmilyen technika nem fogja pótolni. Az akvarisztikai dolgok eladhatók ha nem a GERONIMO silány minőséget veszed, így kezd el és alakul, elsőre úgy sem lesz tökéletes, bármennyire szeretnéd, max ha van pár éves tapasztalatod közelítesz felé, de akkor nem itt beszélnénk és nem erről :)
 
Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni, hogy valahogyan lehet-e ellenőrizni hogy a víz áramlása eljut-e mindenhova? Azon kívül hogy a pangó helyeken algásodik a dolog :D Van valami módszer erre, vagy csak úgy érzésre megy, és ha nem jó akkor változtatni kell?
 
Ételfesték. :) Jól látni akkor is amikor visszasózzuk a vizet vagy adunk egy kis baktérium port a vízhez, hogy hova viszi az áramlás.
 
Ételfesték nem ártalmas a halakra/garnélákra? Illetve mennyi idő mire eltűnik a vízből (ha eltűnik). Visszasózás és a baktérium por egyelőre nálam idegen dolog mert csapvizes low-teches tanulós aksim van csak :) élesztős co2-nél szoktam nézni ahogy a bubik bejárják az akváriumot, de szerintem ez csak egy durva becslést tud adni.
 
Nem tudom hogy tartalmaz e rezet! Új halak betelepítésénél szoktam használni...
Lehet keverem valamivel, mindenesetre köszönöm a te válaszodat is :) szinezi a vizet szóval biztos jó az áramlás megállapítására is
 
Szerintetek egy kis 5 literes novenyes akvárium "szuresere" jo az a megoldas, hogy a mellette levo 60 literesbol naponta feles vizcsere?
Nem szeretnek csak emiatt a kicsi miatt egy kulon szurot uzemeltetni, valamint csak belso szurom van meg, ami szinte el se ferne benne.
(Kosza gondolat:a kulsoszuro szurne mindkettot egy leagazassal, de egybol el is vetettem, mert tultoltene a kicsit egybol, tenyleg, van ilyenre pelda, hogy egy szurovel 2 kulonallo akvariumot szurni?)
 
azt szokták mondani, ha egy szűrő fél óránál tovább áll akkor utána gyors ütemben pusztulni kezdenek a bacik, ráadásul a vízben lévő lebontóbaktériumok száma elenyésző a szűrőben lévőhöz képest. arról nem is beszélve hogy a víz panggása soha nem tesz jót - hőmérsékleti zónák, oxigénhiányos területek, a növényekhez nem jut el a tápanyag, jön a BGA
ha belső nem fér el, egy akasztósat legalább beszereznék a helyedben :)
 
Munkatársam vett egy ferplast bluwave 09-es belsőszűrőt. Ebben van úgynevezett "csepegtető" funkció, azonban nem csepegtet, hanem brutál erővel tolja a vizet, és süvít, fütyül, fröcsköl. Van valakinek ötlete, mit lehetne csinálni? A gyártó szerint teljesen hangtalannak kéne lennie... Így néz ki:
 
Szerintetek egy kis 5 literes novenyes akvárium "szuresere" jo az a megoldas, hogy a mellette levo 60 literesbol naponta feles vizcsere?
Nem szeretnek csak emiatt a kicsi miatt egy kulon szurot uzemeltetni, valamint csak belso szurom van meg, ami szinte el se ferne benne.
(Kosza gondolat:a kulsoszuro szurne mindkettot egy leagazassal, de egybol el is vetettem, mert tultoltene a kicsit egybol, tenyleg, van ilyenre pelda, hogy egy szurovel 2 kulonallo akvariumot szurni?)
Mi már sikeresen kipróbáltuk! - Megnézheted a Cryptoland topicban, ahol részleteztük a működési elvét, fotókkal kiegészítve.:) Nincs levédve az ötlet!:D
 
Ne mááá :), én havonta takarítom :), bár lehet sok a halam...
Nálam kb 1 cm hal van 1 literre, tehát a "nagykönyv" szerinti állományom van. Érzésem szerint ennyi növénnyel és ilyen szűréssel ennél lehetne több is (csökken az NO3 szint a tápozások között), de a sűrű háttérnövényzet miatt szinte mindig elől vannak szem előtt, úgyhogy megvan a pezsgés.
 
Nálam kb 1 cm hal van 1 literre, tehát a "nagykönyv" szerinti állományom van. Érzésem szerint ennyi növénnyel és ilyen szűréssel ennél lehetne több is (csökken az NO3 szint a tápozások között), de a sűrű háttérnövényzet miatt szinte mindig elől vannak szem előtt, úgyhogy megvan a pezsgés.

1cm hal 1 liter :) Na ezt még nem olvastam, ma ismét tanultam valamit...
Este kiszedem őket, sorba rakom és megmérem :)
 
Back
Oldal tetejére