• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrés a növényes akváriumban

Mi már sikeresen kipróbáltuk! - Megnézheted a Cryptoland topicban, ahol részleteztük a működési elvét, fotókkal kiegészítve.Nincs levédve az ötlet!
Elolvastam, köszönöm!
Az a kiegyenlítő cső nem jutott volna eszembe. (gondolom, az tele vízzel, bubimentesen)
Viszont nem biztos hogy jó az én problémámra. Ti két teljesen egyforma akváriumra használjátok ezt a megoldást, és ott működik, én viszont egy 60 és egy 5 literes közt szerettem volna megosztani. Ott két probléma lenne: közlekedőedény elv miatt kis akváriumot meg kellene emelni a nagy aksival egy szintbe. És a jelentősen eltérő szűrési teljesítmény a két akvárium közt.
 
Sziasztok!
Amolyan kiegészítő biológiai szűrést szeretnék megoldani. Egy 60×45×45 (durván 120 liter) méretű akvárium alá beteszek egy 1000 l/h teljesítményű külső szűrőt, de nem vagyok benne biztos, hogy az elég lesz. Ezért ezt inkább mechanikai szűrőnek tekinteném, vagyis inkább szivacsokból, perlonból és Purigenből állna a szűrőközeg. E mellé szeretnék egy kisebb motorteljesítményű szűrőt nagy térfogattal, ülepítő-szivacs-minél több Matrix Trop vagy Seachem Matrix felépítéssel. Mindehez egy 20 cm átmérőjű PVC csövet használnék kb 9 literes térfogattal, de a trükk az lenne, hogy a cső tetejére állítanék egy Eheim 2211-es (300 l/h) külső szűrőt ami meghajtaná az egészet.
1. Szerintetek ez így életképes ötlet?
2. Képes lenne ellátni a rá bízott feladatot az Eheim 2211-es, vagy ez már túl nagy falat lenne neki?
 
Szerintem túl bonyolítod. Ha keveselled az 1000l/h-t akkor simán rakd mellé a 2211-et és mind a kettőbe tegyél biológiai szűrő anyagot. De szerintem elég lesz az 1000l/h-s a következő felépítéssel lentől fel felé siporax->szivacs->seachem mátrix->perlon->Seachem Purigen.
 
2014.10.13. -a óta (5 hónap alatt) ennyire barnult be a siporax a szűrőben. Semennyire. A ceruza mellette a barnasági kontraszt.
IMAG0030.jpg
 
Most gondolkozom a 96 literesemről a 150 literesre váltani.
Ekkora méretnél már nekem kevés lesz egy 1000 liter/órás szűrő, így két szűrővel gondoltam megoldani.
A probléma a csövezéssel van. Nem biztos, hogy szeretnék 2 szívó és 2 befolyó csövet belógatni az akváriumba.
Lehetséges, és érdemes-e összekötni 2 szűrőt? Az elsőből átnyomni a másodikba, majd onnan vissza a medencébe.
Milyen hátrányai lennének? (gondolom azonos teljesítményűeket érdemes így bekötni)
Használ ilyet valaki?
 
Most gondolkozom a 96 literesemről a 150 literesre váltani.
Ekkora méretnél már nekem kevés lesz egy 1000 liter/órás szűrő, így két szűrővel gondoltam megoldani.
A probléma a csövezéssel van. Nem biztos, hogy szeretnék 2 szívó és 2 befolyó csövet belógatni az akváriumba.
Lehetséges, és érdemes-e összekötni 2 szűrőt? Az elsőből átnyomni a másodikba, majd onnan vissza a medencébe.
Milyen hátrányai lennének? (gondolom azonos teljesítményűeket érdemes így bekötni)
Használ ilyet valaki?
Külső szűrők összekapcsolása | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community
 
Most gondolkozom a 96 literesemről a 150 literesre váltani.
Ekkora méretnél már nekem kevés lesz egy 1000 liter/órás szűrő, így két szűrővel gondoltam megoldani.
A probléma a csövezéssel van. Nem biztos, hogy szeretnék 2 szívó és 2 befolyó csövet belógatni az akváriumba.
Lehetséges, és érdemes-e összekötni 2 szűrőt? Az elsőből átnyomni a másodikba, majd onnan vissza a medencébe.
Milyen hátrányai lennének? (gondolom azonos teljesítményűeket érdemes így bekötni)
Használ ilyet valaki?
Szerintem simán cseréld le nagyobbra, az a legegyszerűbb. Árban talán még jobban is jársz (a régit eladva), és tuti nem lesz vele gondod. Azért 150 liter simán szűrhető 1 szűrővel.
 
Szerintem simán cseréld le nagyobbra, az a legegyszerűbb. Árban talán még jobban is jársz (a régit eladva), és tuti nem lesz vele gondod. Azért 150 liter simán szűrhető 1 szűrővel.
Egy jó combos szűrő kéne ahhoz.
 
Sziasztok,

Két szűrőm van az akváriumom alatt (240l) az egyik 1700l/h, a másik 1000l/h.
A kérdésem az lenne, hogy van e annak értelme, hogy az egyik be csak mechanikai a másikba meg biológiai és kémiai töltetet rakok.
Ha igen akkor melyik-melyik legyen.

Válaszotokat előre is köszönöm.
 
Sziasztok,

Két szűrőm van az akváriumom alatt (240l) az egyik 1700l/h, a másik 1000l/h.
A kérdésem az lenne, hogy van e annak értelme, hogy az egyik be csak mechanikai a másikba meg biológiai és kémiai töltetet rakok.
Ha igen akkor melyik-melyik legyen.

Válaszotokat előre is köszönöm.
Szerintem nincs értelme. Mindkettőben legyen egy tálcányi mechanikai szűrőanyag, a többi meg biológiai.
Sajnos a trutyi nem tudja, hogy neki a mechanikaiba kéne mennie, és menne a bio szűrőanyagra is, ami nem túl szerencsés.
 
Szerintem nincs értelme. Mindkettőben legyen egy tálcányi mechanikai szűrőanyag, a többi meg biológiai.
Sajnos a trutyi nem tudja, hogy neki a mechanikaiba kéne mennie, és menne a bio szűrőanyagra is, ami nem túl szerencsés.

Így van.

Hozzáteszem, hogy nincs olyan, hogy csak mechanikai és csak biológiai szűrés. A baci nem tudja, hogy a szivacson vagy az ülepítésre használt siporaxon neki semmi keresnivalója sincs. Ahogy a lebegő szemcse sem, hogy a matrix baciktól tapadós felületén nem szabad megtapadnia. A baci megél mindenhol, ahol elegendő oxigént és tápanyagot talál, a szemcse meg megtapad ahol a felületi erőhatások okán meg tud tapadni. Azt is tudjuk, hogy a növényes akváriumban nem igazán keletkezik annyi vizuálisan látható szennyezés, amihez kimondott mechanikai szűrés kellene. Ha valamilyen okból kifolyólag kimondottan nagy teljesítményű mechanikai szűrést akarunk használni, akkor szerencsésebb egy bazi nagy szivacskockát egy powerhead-del betenni az akváriumba néhány napra, max. 1-2 hétre. Én a 240 literes átrendezése után csináltam ezt, a felkeveredett talaj porát kb 2 nap alatt kiszedte a vízből. (Mondjuk én levegővel hajtottam, nem powerhead-del :p Miután letisztult a víz, simán kivettem és kimostam a szivacsot.
 
Sziasztok

A napokban, ( ha sikerül rávennem magam :)) tervezem újraindítani az akváriumomat. Viszont most arra gondoltam, hogy kihagynám a táptalajt (a mostani összeállításnál nagyon ráfaragtam vele), és helyette egy részleges talajszűrést használnék. Az elgondolás az, hogy készítenék villamossági csőből egy kifurkált csőkígyót az a talajba, és a 2080-as szűrőm egyik ága innen szívná a vizet. Lényeg igazából az lenne, hogy valamennyi tápozott víz mindig lejusson az ültetett növények gyökereihez, szóval nem is igazán a talajszűrés a lényeg, csak hogy itt is mozogjon kicsit a víz. Nem aktív talajom van ,így ennek porladása se lenne gond.
 
Sziasztok

A napokban, ( ha sikerül rávennem magam :)) tervezem újraindítani az akváriumomat. Viszont most arra gondoltam, hogy kihagynám a táptalajt (a mostani összeállításnál nagyon ráfaragtam vele), és helyette egy részleges talajszűrést használnék. Az elgondolás az, hogy készítenék villamossági csőből egy kifurkált csőkígyót az a talajba, és a 2080-as szűrőm egyik ága innen szívná a vizet. Lényeg igazából az lenne, hogy valamennyi tápozott víz mindig lejusson az ültetett növények gyökereihez, szóval nem is igazán a talajszűrés a lényeg, csak hogy itt is mozogjon kicsit a víz. Nem aktív talajom van ,így ennek porladása se lenne gond.

Gyökertap tabletta havonta? :)
 
Back
Oldal tetejére