• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

SOPRON és környéke

Ezt a hátterezett akváriumot még én is láttam a boltban. Leginkább én is oda járok vásárolni, de sajnos elég lehangoló a helyzet a városban, mert a múlt héten épp foszfát és nitrát tesztet akartam venni, de sajnos nem kapni sehol. Egyébként pofás kis akit raktál össze, a mohád igen tetszik. Hozzáteszem nagyon messze vagyok az itt fellelhető akváriumok építőitől, de hihetetlen amúgy, hogy 2 hónap alatt mennyi tudást tud magába szívni az ember ezen a fórumon. Ha esetleg gyepet akarsz majd akkor érdemes táp- és általános növénytalajt beszerezni, de ha belevágsz javaslom az ADA termékeket. Nekem a JBL Pro Flora és Manado páros van, ami sokaknál szép eredményt hozott, de a Manadoba nehéz ültetni és a parvula nálam nem nagyon csinál semmit. Mindenesetre sok sikert az akvakertészkedéshez! :) És persze olvass és kérdezz sokat, vannak itt nagy tudású fórumozók akik szívesen segítenek neked!
 
Köszi :)
Megmondom őszintén én még nem teszteltem a vizemet de abban biztos vagyok hogy brutál kemény itt a városban.Desztilált vízen gondolkoztam, hogy azzal lágyítom majd. Múltkor láttam teszteket a Fressnapfban. Siporaxot is csak egy boltban talaltam egy dobozzal (PE & TI) meg is vettem egyből, addig nem is raktam össze a szűrőt. A táptalajon is gondolkoztam, de azt valahogy ugy akarom majd, hogy kis zsákocskába teszem ami nem vízzáró és azzal temetem bele a talajba. Az ilyen megoldás nemtudom menyire lehet jo :nailbiting:
 
Köszi :)
Megmondom őszintén én még nem teszteltem a vizemet de abban biztos vagyok hogy brutál kemény itt a városban.Desztilált vízen gondolkoztam, hogy azzal lágyítom majd. Múltkor láttam teszteket a Fressnapfban. Siporaxot is csak egy boltban talaltam egy dobozzal (PE & TI) meg is vettem egyből, addig nem is raktam össze a szűrőt. A táptalajon is gondolkoztam, de azt valahogy ugy akarom majd, hogy kis zsákocskába teszem ami nem vízzáró és azzal temetem bele a talajba. Az ilyen megoldás nemtudom menyire lehet jo :nailbiting:
Teljesen jó ötlet. @kuchi is így csinálja, ha jól tudom és legközelebb én is így fogom. Ha újra akarsz indítani, vagy csak rendezkedsz az aljzatban, akkor így nem keveredik a táptalaj az általános talajjal és később nem kell órákat eltölteni azzal, hogy szétválogasd. Egyre figyelj, hogy ne egy nagy kupacot csinálj, hanem akár több kis zsákban, de egyenletesen jusson mindenhova a talaj alá.
 
Köszi :)
Megmondom őszintén én még nem teszteltem a vizemet de abban biztos vagyok hogy brutál kemény itt a városban.Desztilált vízen gondolkoztam, hogy azzal lágyítom majd. Múltkor láttam teszteket a Fressnapfban. Siporaxot is csak egy boltban talaltam egy dobozzal (PE & TI) meg is vettem egyből, addig nem is raktam össze a szűrőt. A táptalajon is gondolkoztam, de azt valahogy ugy akarom majd, hogy kis zsákocskába teszem ami nem vízzáró és azzal temetem bele a talajba. Az ilyen megoldás nemtudom menyire lehet jo :nailbiting:

Abban teljesen nyugodt lehetsz h kemény. Az utolsó összkeménység tesztet én vettem meg a fressnapfban a múltkor. Gh:30 Kh:20 értéket mértem. Brutális. Már dolgozom a vízlágyítás kérdésén. Én a szűrőmet vettem abban a boltban, aztán a GA-ban vettem bele biológiai szűrő anyagot (Ada Bio Rio) azóta nagyon szép tiszta a víz. Ez a zsákos megoldás ez jó, több naplóban is olvastam. Azt a hibát ne kövesd el mint én, mert én nem hagytam el a 2-2-t centit az üveg falától. Eddig nagy baj nem történt belőle de nem esztétikus.
 
Csak ismételni tudom az előttem írókat, olvasni olvasni olvasni! ;) sok hasznos info van plusz sok jó ajánlat ha éppen kellene valami (szűrő, CO2, világítás stb.)
Nagyon sok szép lowtech aki is van fent amikből sokat lehet tanulni. Plusz rengeteg a magyar szakirodalom is. Az ingyen elvihető dolgokról nem is beszelve ;)
 
Sziasztok!
Ma regisztráltam de van korábbról pici tapasztalatom édesvízi illetve tengeri akvarisztikában. Most viszont megint beindultam és vettem egy dennerle nanot. 30literes hozzá való világítással illetve egy dennerle scaper flov akasztós szürő. Szeretnék egy szép zőld,pici sziklás,fás akváriumot. Ha lehet benne pár hal és garnéla azt is bevállalnám. nem szeretnék co2-t. Ha esetleg lenne egy helyi(Sopron) aki mutatni,segíteni tudna hogy is fogjak neki szívesen venném. Üdv! Karesz
 
Sziasztok!
Ma regisztráltam de van korábbról pici tapasztalatom édesvízi illetve tengeri akvarisztikában. Most viszont megint beindultam és vettem egy dennerle nanot. 30literes hozzá való világítással illetve egy dennerle scaper flov akasztós szürő. Szeretnék egy szép zőld,pici sziklás,fás akváriumot. Ha lehet benne pár hal és garnéla azt is bevállalnám. nem szeretnék co2-t. Ha esetleg lenne egy helyi(Sopron) aki mutatni,segíteni tudna hogy is fogjak neki szívesen venném. Üdv! Karesz

Szia!

Minden csak a pénztárcádtól függ. Mindenképp olvass sokat. Itt a fórumon és a GA oldalán is rengeteg hasznos infó van a technikától kezdve a növényeken át egészen az algákig ;)

Norbert
 
Sziasztok!
Olvasok,kutatok,keresek:))) Kezd alakulni a dolog és a fejemben is lassan összeáll hogy is fog majd kinézni az akvárium.Találtam itt Sopronba a tesco mögötti kertészetben megfelelő köveket. Egy dolog kihúzva.
 
Egy kérdéssel fordulnék hozzátok.
Holnap utazok el 2 hétre, addig az akvárium felügyelet nélkül marad. Ma cserélek vizet porszívózással egybekötve. Holnap bedobom nekik a holliday tabit. Szerintetek lesznek gondok? Ilyenkor mit szoktatok csinálni?
 
Egy kérdéssel fordulnék hozzátok.
Holnap utazok el 2 hétre, addig az akvárium felügyelet nélkül marad. Ma cserélek vizet porszívózással egybekötve. Holnap bedobom nekik a holliday tabit. Szerintetek lesznek gondok? Ilyenkor mit szoktatok csinálni?

Nálam 9 napot kibírtal gond nélkül. De lehet a két hét alatt legalább egyszer meg kellene etetni őket. Ha tudsz kérj meg valakit hogy néha ugorjon fel és adjon nekik enni ;)
 
Köszi :)
Igazából a kaja miatt nem izgulok. 14 napos a tabi, meg akkora mint egy fél cigis doboz :D
Inkább a vizcsere elmaradása miatt izgulok.
Egy haver a 6. Napon fel tud ugrani az elpárolgott vizet pótolni.
 
Ha valakit érdekel a Tesco-s kereskedésbe érkeztek új GA-s és Dennerle zselés növények. Még van Eleocharis parvula mini, HC Cuba, meg Litorella Uniflora!
 
Egyenlőre nem tudom még. Microsorum tuti lesz. A hygrophillum is megy. De pontosabbat csak a jövő hétvégén tudok mondani ;)

Akkor majd figyelemmel kísérem a dolgokat, hátha lesz olyan ami érdekelhet. Sajnos a myriophillum matogrossense amit a garnikkal adtál nem érte meg a szebb jövőt :( Igaz azóta fejlődött a technikai háttér így kicsit jobbak a körülmények! :)
 
Back
Oldal tetejére